1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Çizgi Film kampanyasında son durum...

Arkadaşlar,
    Kampanyanın daha derli toplu ve etkili olması ve katılımın ölçülebilmesi için, bir form hazırlayıp, katılanların isim ve e-mailleri ile bu formu "imzalamaları" yönünde çalışıyorum. Ayrıca Dr.Hakan Keskin'in önerdiği "banner hazırlayarak sitelere koyulması" için de çalışıyıruz (ve bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.

Şİmdilik şöyle bir süreç şekillenmiş oluyor, bir (veya birkaç) banner hazırlanacak, bu bannerler destek olmak isteyen siteler tarafından yayınlanacak ve bu bannerlara tıklayanlar bir metin isterlerse kendi metinlerini de ekleyerek) "imzalayacaklar". toplanan imza ve metinler belli aralıklarla ilgili adreslere yollanacak.

Bu yaklaşımla ilgili eleştiri ve önerileriniz varsa lütfen yazın. Ayrıca "neler yapılabilir" önerilerinizi de bekliyoruz.

Sevgiler
    Murat YILDIRIM
    webmaster@annecocuk.com

------------
    Şu ana kadar kampanyaya katılanlar:
    (katılım sırasıyla)
    www.populermedikal.com
    www.tiprehberi.com
    www.medikalfuar.com
    www.annelergrubu.com
    www.bebekvehayat.com
    www.anneyiz.biz
    www.bebisler.ch

Re: Çizgi Film kampanyasında son durum...

Sizlere Eski Çizgi Filmlerimizi Geri İstiyoruz ! kampanyamızla ilgili son gelişmeleri aktarmak istiyorum.

Kampanya katılım formumuz(http://www.annecocuk.com/kampanya/index.php?id=1) nihayet test aşamasını geçti ve tam aktif hale geldi.

Artık, formu dolduran herkes adına, imzalayanın e-mail adresi kullanılarak aşağıda yazacağım adreslere e-mail gönderiliyor. Mesajın içinde, katılım formu sayfasında gördüğünüz metnin tamamı, altında formda girilen ek düşünceler ve mesaj, İmzalayanın Adı, Yaşadığı yer ve e-mail adresi bulunuyor. Ayrıca mesajın en altında kampanya sayfasının linki yer alıyor. Bu mesajın bir kopyası da, kaydedildiği anda, imzalayanın girmiş olduğu e-mail adresine gönderiliyor.

Bu akşam, bu sistemi devreye sokmadan önce kayıt yapmış olan yaklaşık 500 kişi adına tek tek ve aynı sistemle e-mail yollanacak (birer kopyası gene kaydolan kişiye gidecek). Yani bu mesajı alırsanız şaşırmayın

Bu sistemle e-mail gönderilen adresler şunlar:

RTÜK: rtuk@rtuk.org.tr
    ATV: anahaber@atv.com.tr, eatak@atv.com.tr, oalpturk@atv.com.tr
    Kanal D: info@kanald.com.tr
    Fox Kids: info@foxkids.com.tr
    Kanal 7: kanal7@kanal7.com
    Star: starhaber@startv.com.tr
    TGRT: program@tgrt.com.tr, haber@tgrt.com.tr
    TRT: nilgun.artun@trt.net.tr, latif.okul@trt.net.tr
    Show Tv: haber@showtvnet.com
    STV: stv@stv.com.tr

Bunlara eklemek istediğiniz ve çizgi film yayınlayan TV kanallarına ait e-mailleri lütfen yazın listeye ekleyelim ama lütfen e-mail adresinin geçerli olduğunu kontrol edin.

Bu işlemlere ilave olarak, henüz periyodunu tam olarak kararlaştırmadığımız aralıklarla (mesela haftada bir veya her 100 imzada bir gibi), bu konunun doğrudan muhattabı olmayıp destek vermesini isteyeceğimiz kişilere de, kampanya metnini, başında desteklerini istediğimiz bir mesajla ve katılanların sayısı ve isim listesiyle birlikte göndereceğiz. Bu kişiler Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Meclis Başkanımız, Milli Eğitim Bakanımız, gazete köşe yazarları v.b. olacak. Şu anda bu listeyi hazırlıyorum. Bu konuda da yardımlarınıza ihtiyacımız var.

Son olarak kampanya logosu. Bu konuda yardım istediklerimizden tek örnek bizim bir müşterimizin web tasarımını yapan bir arkadaşımızdan geldi: Doğan Demirşah. Doğan dün bana iki örnek gönderdi, üzerlerinde konuşup benim istediğim bazı değişiklikleri yaptıktan sonra tekrar yollayacak. Kampanyanın etkisini arttırmak ve başka sitelerde duyurabilmek için bu tür bannerlere gerek var. Lütfen bu konuda çalışan arkadaşlar ellerini biraz çabuk tutsunlar.
    (Doğan' ın gönderdiği örnekleri görmak isteyenler http://www.annecocuk.com/kampanya/banner.htm adresinde görebilirler. Yeni bannerler geldikçe bu sayfaya ekleyeceğim.

Şİmdilik bu kadar. Başka gelişmeler oldukça yazacağım.

Hepinize sevgiler.

Bu arada bir hata yapmışız...
    showkids @ showtvnet.com adresi sadece web sitesindeki çocuk sayfasıyla ilgiliymiş...

Bu adresi listeden çıkarttım.

Son gelişme,

Zaman Gazetesinden Şemsinur Bektaş Özdemir bana bir email göndermiş:
    merhaba,
    çizgi film kampanyanızı haber yapmak istiyorum. sorularımı cevaplandırırsanız sevinirim.
    Selamlar

Şemsinur Bektaş Özdemir

ZAMAN Gazetesi Haber Merkezi

-kampanya ne zaman, nasıl başladı? Kim böyle bir sorunu gündeme getirdi?
    -çıkış noktanız nedir?
    -Bu zamana kadar kaç kişi katıldı? Katılanlar arasında kamuoyunda tanınan isimler var mı?
    -Kimler, hangi kurumlar destek veriyor?
    -Televizyon kanalları üzerinde etkili olabileceğine inanıyor musunuz?
    -Kampanya ne zamana kadar devam edecek?

--
    Şemsinur Bektaş Özdemir
    ZAMAN Gazetesi
    Haber Merkezi
    ve işte cevaben yazdıklarım:

Merhaba,

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederiz. Sorularınıza sırasıyla cevap vermeye çalışayım.

-kampanya ne zaman, nasıl başladı? Kim böyle bir sorunu gündeme getirdi?
    Herşey annecocuk.com kullanıcılarından esrayazıcı'nın, 9 Nisan 2003 tarihinde "forum" alanına yazdığı "Eski çizgi filmler. Hadi nostalji yapalım" başlıklı bir yazısıyla (görmek isterseniz bu yazıyı ve cevaplarını http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1874&forum=1 adresinde bulabilirsiniz) başladı. Bundan sonrası çorap söküğü gibi geldi. Herkse şimdiki çizgi filmlerden şikayetçiydi. Akşam Gazetesi yazarı sayın Burhan Ayeri'nin 21 Nisan 2003 tarihinde köşesini bu konuya ayırması ile gerçek bir kampanya halini aldı (Benim Çizgi Filmlerim vardı: http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2003/04/21/yazarlar/yazarlar178.html). Burhan Bey'in iznini de alarak yazısını kampanyamızda kullanmaya başladık. Önce herkesin kendisinin televizyonlara e-mail yolladığı bir yapı ile başladık, şu anda ise hazırladığımız özel bir sayfada, kampanyaya katılmak isteyenler, isimlerini, e-mail adreslerini, yaşadıkları yeri ve isterlerse, eklemek istedikleri mesajı yazıyorlar ve otomatik olarak RTÜK, ATV, Fox Kids, Kanal 7, Kanal D, Show Tv, Star Tv, STV, TGRT, TRT e-mail adreslerine, formu dolduran kişi adına e-mail olarak yollanıyor.
    Bu formun adresi: http://www.annecocuk.com/kampanya/index.php?id=1

-çıkış noktanız nedir?
    Televizyon programlarındaki korku ve şiddet ögeleri, özellikle küçük çocukları çok olumsuz olarak etkiliyor. Bunlar arasında çizgi filmleri ele almamızın nedeni ise açık: çizgi fimler tam da bu çocukları hedef alıyor, onlar seyretsin diye yapılıyor ve yayınlanıyor. Diğer programlardan koruyabilseniz bile çocuğunuzu çizgi filmlerden korumak gerçekten çok güç. Geçtiğimiz yıllarda çocukların "uçmak" için pencereden atlamasına sebep olan "çizgi film" türü ve bunun yanında hemen her çocuğun gece kabuslarına neden olan "korkunç canavarların" yer aldığı acilen televizyonlarımızdan uzaklaştırılması gerekiyor. Bu konuda toplum karşısında sorumlu olması gerekenler bu sorumluluğu yerine getirmeyince, anne-babalar olarak biz kendi çocuklarımıza karşı olan sorumluluğumuz gereği böyle bir kampanya başlattık.

-Bu zamana kadar kaç kişi katıldı? Katılanlar arasında kamuoyunda tanınan isimler var mı?
    Yukarda da belirttiğim gibi, kampanyanın başlangıcı tamamen kişisel olduğu için, bu sürece kaç kişinin katıldığını bilme şansımız yok. Kesin olarak söyleyebileceğimiz sayı, 5 Mayıs 2003 Pazartesi gününden şu ana kadar 1475 kişi yukarda bahsettiğimiz formu doldurdu ve televizyon kanallarına 1475 e-mail mesajı gitti. Katılanların tam listesini http://www.annecocuk.com/kampanya/sonuc.php?id=1&liste=hepsi adresinde görebilirsiniz. Muhtemelen bu mesaj elinize geçtiği anda bile verdiğim sayı artık geçersiz olacaktır.

"Katılanlar arasında kamuoyunda tanınan isimler var mı?" bilmiyorum. Emin olun katılanların hepsinin isimlerine dahi bakabilmiş değilim. Ama bu bence çok da önemli değil. "Ünlü" anne-babaların çocuklarına karşı olan sorumlulukları "ünsüz" olanlardan ne fazla ne de eksik...

-Kimler, hangi kurumlar destek veriyor?
    Akşam gazretsi yazarı Burhan Ayeri'den zaten bahsetmiştim; bu kampanya belki de onun sayesinde bu duruma geldi. Bunun dışında, kampanyanın başında çeşitli annelik, çocuk, aile ve sağlık sitelerine kampanyayı birlikte yürütmek için mesajlar çektik. Bunların içinden cevap verenlerin hepsi olumlu yaklaştı ve bu kampanya şu anda
    • annecocuk.com
    • annelergrubu.com
    • anneyiz.biz
    • bebekvehayat.com
    • bebisler.ch
    • medikalfuar.com
    • populermedikal.com
    • tiprehberi.com
    siteleri tarafından ortak olarak yürütülüyor.

-Televizyon kanalları üzerinde etkili olabileceğine inanıyor musunuz?
    Etkili OLMALI. Bir toplumda her bireyin ve her kurumun sorumlulukları vardır. Biz kendi sorumluluğumuzun gereğini yerine getiriyoruz ve herkesi "sorumluluğunu yerine getirmeye" çağırıyoruz. Çocuklar hepimizin geleceği. Eğer geleceğimizde "okulunu kana bulayan" canavarlar görmek istemiyorsak bugünden önlemini almalıyız.

-Kampanya ne zamana kadar devam edecek?
    Kampanyanın bitiş zamanı diye bir şey hiçkimse tarafından gündeme getirilmedi. Bizim açımızdan çizgi filmlerdeki korku ve şiddet ekranlardan gittiği zaman bu kampanya da kendiliğinden bitecektir.

Murat YILDIRIM
    Annecocuk.com
    webmaster@annecocuk.com

kampanyaya destek artık bizim çağırıda bulunmadığımız sitelerden de gelmeye başladı...

Bu gün aldığım iki mesaj var:

Birincisi http://www.mavilink.com dan (Kaan Haskan yazmış):
    merhaba ...

bu kampanyaya ben de katılmak ve sitemde yer vermek isterim ( www.mavilink.com ). bu konuda bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. çok uzun zamandır aklımda olan bir konuya değindiğiniz için de çok teşekkür ederim.

saygılarımla,

kaan haskan.
    İkinci mesaj aynı şekilde,
    http://www.weblebi.com dan (Ayse Selin yazmış):
    merhabalar,

www.weblebi.com olarak bu kampanyaya katilmak istiyoruz.

neler yapmamiz gerektigi konusunda bizi bilgilendirir misiniz?
    Her iki siteye ve yöneticilerine de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Bir katılım daha...
    www.turkmedikal.net adına Hüseyin ZAHMACIOĞLU aşağıdaki mesajı gönderdi ve sitelerine kampanya banneri koyacaklarını bildirdi
    Sayın Yetkili,
    Şiddet ve Korku içeren çizgi filmleri İSTEMİYORUZ
    Kampanyanıza sitemiz olarak destek vermek istemekteyiz.
    Lütfen bize gerekli banner ve linki gönderiniz.
    Ayrıca eğer sitemizi destekleyenler bölümüne eklerseniz seviniriz.

Kampanyanıza www.turkmedikal.net adresindeki sitemiz ile destek vereceğiz.

Saygılarımla,
    Hüseyin ZAHMACIOĞLU

KAMPANYAMIZIN SONUÇLARI ?????

Merhaba,

Kampanyamızın sonuçlarını almaya başladık mı?

Bizi bu konuda bilgilendirir misiniz?

--------------
    Berrin Güzel (40 yaşında), Pelin Su Güzel (34 aylık), Bebiş (12 haftadır anne karnında)

8. Re: Çizgi Film kampanyasında son durum...

www.evdeyim.com olarak bizde banner ınızı koyduk, daha etkili bir banner çalışması iyi olur kanaatindeyiz, sizleri sonuna kadar destekliyoruz.

[img]C:\Documents and Settings\Bebeğim\Belgelerim\Resimlerim\aisherozet7 6.gif[/img]

10. son durum... nedir?

sevgili site sahibi ve site sakinleri,

siteye üye olduğumda beni en heyecanlandıran konu eski çizgifilmler kampanyasıydı.

bu konudaki somut gelişmeleri merak ediyorum.

ok biz bu çizgifilmi kaldırıyoruz ya da şununla değiştiriyoruz diyen oldu mu?

ben bağımsız olarak tv8 de sabah kuşağındaki çizgifilmlere savaş açmıştım.
    kimse bi yanıt vermedi ama sanırım artık o çizgifilmler yok.

doğrusu kanalları bu konuda takip etmeye vaktim ve fırsatım yok.neler olup bitiyo merak ediyorum.

duyarlı bir gelecek umuduyla...
    sevgiler.