1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

AİLESİNDE ŞEKER HASTASI OLAN VARMI?

ANNEME YAKLAŞIK 9 AY ÖNCE ŞEKER BAŞLANGICI TEŞHİSİ KOYULDU.DOKUZ AY BOYUNCA 15 GÜNDE BİR RUTİN KONTROLLERE GİTTİ KİLOLU OLDUĞU İÇİN İLK OLARAK PERHİZ VERİLDİ VE 23 KİLO VERDİ BURAYA KADAR HERŞEY BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL GELİŞTİ
    SON BİR HAFTADIR ANNEM GECELERİ UYUYAMAZ HALE GELDİ
    DAHA FAZLA İLERLEMİŞ OLABİLİRMİ?
    VEYA BU HASTALIĞIN BAŞKA ETKİLERİ Mİ BU AĞRILAR?

2. Re: AİLESİNDE ŞEKER HASTASI OLAN VARMI?

Merhaba Mine, benim babamda ve ben de deşeker oranı yüksek. Babam bundan 8 yıl önce şekeri ilk kez 700'lere fırladı ve komalık oldu. Hastane, tedavi, insülin, diyet derken babamın şekeri son dört yıldır 90'larda seyrediyor. Yani kendi kendi kontrol altına almayı becerdi ve şimdi çok rahat. Sadece ayda bir şekerini ölçtürüyor.
    Ben de hamileliğim süresince 6. ayda glukoz yükleme sonucunda şekerim yüksek çıktı. 6. ayla 9. aya kadar diyetle kontrol altına alabildim. İnsülüne gerek kalmadı.
    Anneni de kutlarım, diyet yapmayı kilo vermeyi başarmış. Kilo, şeker hastalığının en büyük düşmanı. Uyuyamamasının nedenini bir uzmandan yardım alsanız daha doğru olur. Bildiğim kadarıyla şeker hastalığının böyle yan etkileri yok sinsi bir hastalık.

imported Guest

Re: AİLESİNDE ŞEKER HASTASI OLAN VARMI?

Selam gecmis olsun.

Hastaliklarin en sinsisi denebilir.Cok dikkat isteyen bir hastalik.

Hamileligim boyunca bunu yasadim.Normal sekerden farki olmadigini söyledi doktorum.Tek fark dogumdan sonra bu hastaligin gececek olmasiydi.

Her hangi bir agri olmuyor sekerde sadece seker yükseldiginde hafif bulanti (300ü gecmedim hic) ve göz önünde yildizlar oluyor.

Kendi yaptigimi söyleyeyim sizlere,hastanede yatmam gerekiyordu zaman zaman 3 cocugum oldugu icin buna pe yanasamiyordum .Düsürmenin yollarini ararken türk kahvesinin ve makinada yapilmis kahvelerin(suda eriyenler degil makine kahvesi olcak) cok hizli bir sekilde düsürdügünü kesfettim.Limon cilek gibi meyvalarda düsürmeye cok yardimci.

Türkiyede vardir sanirim evde kendi kendine sekeri ölcen aletler cok ise yariyor onuda tavsiye ederim.Bu hastalik gecmiyor bunla yasamasini ögrenince cokda zor degil.SIK ve az yiyecek,yediklerini bölecek yani baya zahmetli fakat dikkat ettikten sonra normal hayata dönmek cok kolay.

Sevgiler.

canım çok sık rastlanan bi durum bu. emiynim çoğumuzun ailesinde veya yakınlarında vardır . benim annemde yıllardır şeker hastası, hatta şuanda günde iki sefer insülin iğnesi kendi kendisine yapıyo sanırım anneninki çok yeni ondan bu kadar telaşlandın şeker hastalığınında kendi içinde çeşitleri var diye biliyorum kimi çok yemek yedirir kimi çok su içirir kimi devamlı yorgunluk hissedermiş ama uykusuzluk halini hiç duymamıştım üzülme umarım kısa sürede geçer geçmiş olsun

Eşim yaklaşık 2.5 yıldır şeker hastası.Ailesinde yok. Tamamen stres,kilo ve düzenszi beslenme sonucunda ortaya çıktığı düşünülüyor.

Hastalığı ortaya çıktıktan sonra doktor ve diyetisyen yardımıyla 23 kilo verdi. Kendine çok dikkat ediyor.
    Şimdilik her şey yolunda görünüyor. İnşallah hep böyle gider.
    Evde şeker ölçme cihazlarımız var. Zaten düştüğünde de ,çıktığında da anlayabiliyor.

Uykususzluk olayını bir doktora danışsanız çok iyi olacak. Psikolojik olabileceği gibi belki de hastalığın bir etkisi olabilir.Ama sanmıyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

Bu hastalıkta ömür boyu düzenli ve sağlıklı beslenme,spor çok önemli..

6. HEM ANNEM HEM BABAM

MINE DIYETINE COK DIKKAT ETMESI LAZIMM. KILO VERMESI COK IYI... BENIM ANNEM KILO VERECEMDI MAALESEF. BORDE PSIKOLOJIK OLARAKDA ŞEKER COK ARTIYORR.. ÜZÜLMEMESİ KENDINI BIRAKMAMASI LAZIM. ANNEM INSILÜN KULLANIYOR. İĞNEYI KESIN OLARAK KENDININ YAPMASI LAZIMM. HER ZAMAN YANINDA ŞEKER BULUUNDURSUN. ÇÜNKÜ YUKSELMENIN YANINDA ŞEKER DÜŞMESİDE OLUYOR ... EGER KENDINE DIKKAT EDERSENN INAN SORUN OLMAZ
    ANNEN SU AN HAPMI KULLANIYOR YOKSA İNSÜLİNE GEÇTİMİİ...

MURAT ABİ

ANNEM HAP KULLANIYOR İĞNEYE GEÇMEDİ

Murat

Murat lütfen sen de kendine dikkat et şu yemek konularında. Hep söylüyorsun dolmalar,sarmalar,köfteler falan diye ama .. Bak demedi deme potansiyelsin he..

MİNE

www.arkadasimdiyabet.org

yararli bir sayafdir. Bir oku istersen.
    Ama annenin her şekilde doktoruyla iletişimde bulunmak zorunda..

10. haticeee

kötüye birşey olmazzz demrmişimm ))
    yok yok. ya bakma burda masusdan takılıyorum aslındsa oyle fazla kılom yok... ama potansıyel bır şeker hastalıgı rıskım oldukca yuksekk...
    olduguna varır herşeyyy