1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

YA KAFAM ÇOK KARIŞIK..

dün doktora gittik iremin kızamık aşısını yaptırmaya...

neyse yaptırdık ben şeyi sordum menenjit aşısı bir tanemi yapıyosunuz yoksa iki tanemi diye....

doktor isteğe göre değişiyor ama iki tane yaptırmak daha yararlı dedi

normalde aşıları 60 milyon,annem yılllardır tanıdığı için 50 milyon veriyoruz..

aşının fiyatını sordum..

doktor 60 milyon diyo yardımcısı 65 milyon her gittiğimizde doktor başka fiyat yardımcısı başka fiyat söylüyo

sanki bizi kazıklamak istermiş gibi...

benim için maddiyat önemli değil ama yardımcısının böyle yapması her seferinde beni deli ediyo...

sırf o yüzden kör şeytan menejit aşısını yaptırma diyo ama birde bi arkadaşımızın geçen gün anlattıkları aklıma geliyo...

tabi kızımın sağlığı daha önemli ama gıcık oldum işte..

siz menejit aşısını iki tanemi yoksa bir tanemi yaptırdınız?

çocuk doktoruna aşı için ne kadar ödüyorsunuz?

Re: YA KAFAM ÇOK KARIŞIK..

merveciğim ben aşıları eczaneden alıp sağlık ocağında bedavaya yaptırıyorum..Menenjit aşısını da tek doz olarak yaşında yaptırdım.Ama iki doz olarak yaptırmak daha faydalı diyorlar bizimkisi yaşında tek doz vurdurabilirsin dediler öyle yaptım..Hatırlamıyorum ama 25 milyona falan aldık aşıyı sağlık ocağında bedavaya yaptırdık...Ne diye 60 veya 65 veriyon ki derim ben

Biz egeye 3 doz yaptırdık , başlangıç ayına göre dozaj değişiyor.

egeye 7.ayda ,9.ayda ve 18.ayda olamak üzere 3 doz yapıldı.
    fiyat normal bence ben 72 mily.kendim eczaneden almıştım , biliyorsun ilaç fiyatları düştü.
    hastanelerde ve eczanelerde fiyat değişir.ama ne olursa olsun aşıyı yaptır derim.
    su çiçeği mesela en pahalı aşıdır.bizim zamanımızda 98 milyondu ama şimdi düşmüş fiyatı.

sevgiler.

4. Re: YA KAFAM ÇOK KARIŞIK..

Doktorumuzla şimdiye kadar para hiç konuşmadık. Aşıların hepsinin fiyatı farklı ve kutunun üzerinde fiyatları son kullanma tarihleri olduğundan ve hangi firmanın aşısı olduğunu görmemiz için aşıdan sonra kutuyu bize verir. Aşı yapmadan önce mutlaka muayene eder ve tabii onun için ayrı ücret öderiz. Ama 1 hafta içinde hastalanmış ve muayene olmuşsa kontrole gittiğimde aşı yapar o zaman muayene parası almaz.

Eğer muayene dışında başka bişeyler de yapılmışsa biz odadan çıktığımızda o sekreterine söyle ne ödeneceğini, bize sekrter söyler. Ayrıca normal muayenesi 100 milyon ama bizden asgari ücret olan 59 milyon alıyor.

Zorunlu olan ya da olmayan aşıların hepsini yaptırdım ben. Su çiçeği dahil. Mümkün olduğunca riski bertaraf etmek isterim.

canım handeye 2. ,5.5 ve 6.5 aylıkken yaptırdık yani 3 doz yaptırdık hastanedeki doktorumuz böyle yapıyor. bence önemli bir aşı bende geçen günkü arkadaş gibi bir tehlike atlattım komşumuz da var demişlerdi ama başka bir virüsmüş çok korktum böyle bir korku yaşamaktanmsa yaptır derim

benim kızın asıları tamam ama tam 5 yasını doldurunca 1 tane var.aslında 2mi tekmi bilmiyorum menejit asısı,aslında bende bi kontrol etsem iyi olur

merveeeeee...

merveciğim kızıma menenjit aşısını 3 doz yaptırtmıştık (çapa-sağlam çocuk kliniğinde) biraz pahalı ama için rahat eder, sıkıntıya girseniz dahi yaptır derim. sağlık bu hem kafanda rahatlar. sonradan (ALLAH korusun) böyle bir sorun çıktığında nasıl hissedersin kendini bir düşün. karar senin arkadaşım.

Öykü 3 doz olarak vuruldu bu aşıyı, 5 li karma aşı oldu yani (difteri,tetanoz,boğmaca,çocuk felci,hib), doktorumuz muayene ettikten sonra aşılarını yapıyor, muayene parası dışında aşı ücretini ödüyoruz. Geçen ay oldu 3. aşısını ateş yapmayan çeşidinden yaptırdık 58 milyondu, zaten kutusunuda bize veriyor, içindekileri okumak için. Satış fiyatı neyse o ücreti alıyor.

Sen aşıyı eczaneden alıp yaptırabilirsin, eğer pahalı veriyorsa doktorunuz.

bizim doktor 3 tane menenjit aşısı yaptı

10. Re: YA KAFAM ÇOK KARIŞIK..

Arkadaşlar Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık ocakları birçok aşıyı bedava yapıyor.Bir doktor yakınım buralardaki aşıların daha taze olduğunu söylüyor. Ancak özel aşıları kendiniz alıyorsunuz. Menenjit aşısını bilmiyorum kapsamlarında var mı. Ben bugüne kadar iki çocuğumun aşılarını da sağlık ocaklarında yaptırdım. Ankara'da aşı, kan testi muayene de yapan bir sağlık ocağı var. Hıfsısıhha Sağlık Ocağı, ben doğum yaptıktan kısa bir süre sonra beni evden aradılar. Çocuğunuzun aşılarını yaptırdınız mı diye. Önce ilgilenmemiştim ama sonra arkadaşlarımdan duydum çok ilgileniyorlarmış. Her ay kontrole oraya götürüyorum artık.