1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 115 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

özel istek üzerine yeniden lahana çorbası tarifi

SHMH DİYETİ

Bir haftada 6 kilo verebilirsiniz.
    Secret Heart Memorial Hastanesi çok kilolu hastalarına ameliyat öncesi bu zayıflama diyetini uygulamaktadır.

Yağ Eritici Çorba

İçindekiler:

6 büyük yeşil soğan
    1-2 domates
    1 büyük lahana
    2 yeşil biber
    1 demet kereviz sapı
    1 paket hazır çorba karışımı
    tuz, biber
    maydanoz
    köri
    1 adet et suyu yada tavuk suyu tableti
    acı sos(arzu edilirse)

Hazırlanışı:

Sebzeleri küçük yada orta boy doğrayın.
    Tencereye koyup üzerini örtecek kadar su ilave edin.
    10 dakika yüksek ateşte kaynatın. Sonra ateşi kısarak pişirmeye devam edin sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirin.
    Bu çorbanın kalori değeri düşük olduğu için kendinizi aç hissettiğiniz her zaman ve istediğiniz kadar içebilirsiniz. Şayet bir yere gidiyorsanız termosunuzu çorba ile doldurun.

BİRİNCİ GÜN:
    Bütün meyveleri (muz hariç) yiyebilirsiniz. Kavun ve karpuzun kalorisi diğer meyvelere göre daha düşüktür. Bugün sadece meyve yiyip çorba içebilirsiniz.
    Şekersiz çay serbesttir. Su içmeyi ihmal etmeyin.

İKİNCİ GÜN:
    Bütün sebzelerden doyuncaya kadar yemek serbesttir. Yeşil sebzeleri tercih edin. Kurufasulye ve mısırdan uzak durun. Gün boyunca acıktıkça çorba için .Bu akşam kendinizi tereyağlı fırında patates (kumpir) ile ödüllendirin.
    Meyve yemeyin.

ÜÇÜNCÜ GÜN:
    İstediğiniz kadar meyve ve sebze yiyin. Patates yemeyin. 3 gün boyunca hile yapmadıysanız 3-4 kilo verdiğinizi göreceksiniz.

DÖRDÜNCÜ GÜN:
    Muz ve yağsız süt. En fazla 3 muza izin vardır. Yağsız sütün yanında bol bol çorba için.

BEŞİNCİ GÜN:
    Sığır eti ve domates. Gün boyunca 310-620 gr. Sığır eti ve 6 adet domates yiyebilirsiniz. Gün boyunca 6-8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin ve çorba içmeye devam edin.

ALTINCI GÜN:
    Et ve sebzeler: bugün 3 veya 4 adet biftek ve sebze yiyebilirsiniz. Yeşil lifli sebzeleri tercih edin. Patates yemeyin. Çorbadan en az bir tabak için.

YEDİNCİ GÜN:
    Kahverengi pirinç, meyve ve sebze suları ile tekrar doyurun kendinizi. Acıktıkça çorba için.

6. günün sonunda yukarıdakihiç hile yapmadan uyguladıysanız 5-8,5 kg arasında kilo kaybetmiş olmanız gerekir. Şayet. 7,5 kg dan fazla kaybetmişseniz tekrar başlamak üzere 2 gün diyeti bırakmanız gerekir. Bu diyet sisteminizi temizleyecektir. Bu rejimle yağlar hızla yanar. Diyet sırasında alkollü içecekler kullanmayın. Çünki bunlar vücudunuzda yağ birikimine neden olurlar. Alkolü diyete başlamadan 24 saat önce bırakın.
    Diyete başladıktan bir kaç gün sonra barsak faaliyetiniz değişir.
    Çorbalarınıza kepek ekleyebilirsiniz. Bu diyette kahve serbesttir. Zaten 3. günün sonun da kafeine ihtiyaç duymayacaksınız.

YASAKLAR

Ekmek , alkol, karbonatlı içecekler, diyet içecekler,. Bunların yerine şekersiz çay , koyu kahve , doğal meyve suları, kızılcık suyu ve yağsız süt içebilirsiniz. Ne kadar çok çorba içerseniz o kadar çok yağ kaybedersiniz. Kızartılmış sebzeler yasaktır. Et yerine derisi alınmış haşlanmış veya fırınlanmış tavuk da yiyebilirsiniz.

küçük tüyolar benden:
    hazır çorbada ve bulyonda tavuk kullandım.
    1 demet dereotu koydum lahanın kokusunu alsın deyin.
    çorbayı pişirdikten sonra blendırdan geçirip, termosa koyup, iş yerime getirdim ve fincana koyup acıktıkça çorba içtim. burada amaç aç kalmamak ve acıktıkça çorba içmek. hemen hop diye kilo vermeyi düşünmeyin. kilo vermek 3. günden sonra başlıyor. diyet bittikten sonra 1 kiloda kendiliğinden gidiyor. ben 1 hafta harfiyen uyguladığımda 4 kilo gitmişti. üstelik doğumdan sonra olan koca karnımda erimiş, pantolonlarım daha rahat olmaya başlamıştı. hadi bakalım kolay gelsin hepimize.

sevgiler

Re: özel istek üzerine yeniden lahana çorbası tarifi

sağol gülbencim
    ben yaptım denedim ama 3. günün sonunda bırakmak zorunda kaldım çünkü annemler geldi ama bu pazar tekrar başlayacağım

3. Re: özel istek üzerine yeniden lahana çorbası tarifi

Gülben bana ordan 2 porsiyon ver

yılmaz efendi yok ööle armt piş ağzıma düş...
    bu çorbayı pişirmek içmekten daha zor ) o yüzden kendin pişir kendin iç bakalım )))

5. Re: özel istek üzerine yeniden lahana çorbası tarifi

Gülben şu kereviz sapını kullanmasam olurmu? Hiç sevemedim ben onu? Zaten yiyecekler konusunda çok seçiciyim. Beğenmediğim şeyi ağzıma sürdüğüm zaman gün boyunca midem bulanır. Mesela ben amerikan salatasının tadını bile bilmem. Mayonezden nefret ederim çünkü.

İrem_kız

şekerim çiğ yemiceksinki kereviz sapını ) çorbanın içinde pişecek ve eriyip gidecek. zaten blendırdan da geçireceksin.... eee hadi hadiiii pazartesi başlıyoruz caymak yok... kontrol edecem hepinizi ona göre)))))))

ben diyet özürlü bir vatandaşım ve inanılmaz yemek seçerim bunu içmeyi ben başardıysam herkez başarırı.

sevgiler

Blog Girişleri
    1

Gülümcüm, ben içine soğan çorbası bulamayıp sebze çorbası koydum, noolurum sence.

Gülüm Gülbenim... Eline sağlık tarifi yeniden vermişsin... Ama bu tarifi alana yanında bir de yapacak birini bedava versen diyorum

Yok yok ben tembelim daha önce de yapamadım, şimdi de yapamayacağım sanırım...

Yine de denemek istiyorum, sanırım bu diyetin püf noktası, çorbayı yaparken zayıflatmasıdır

Seni Seviyoruuummmm...

Evet evet Ülker kesinlikle çorbayı yaparken zayıflamaya başlıyorsun....
    Ben denedim 4 gün devam eetim, gerçekten faydası oloyur ama ben devam edemedim....

bende seni seviyorum deli kadınnnnnn
    ama tembellik etme bu pazar çorbaları pişirelim termoslara koyup işe gelelim ve başlayalım. e hadi ama ülker bu kadar yazılandan sonra hala gaza gelmedin mi yaw!!!

))))))