1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Büyüyüp..koskocaman olmak

Kısa kolluydum..altımda da şort..hava çok sıcaktı…saçlarım uzun ve kıvırcıktı..tıpkı şimdi oğlumun ki gibi…
    Bahçenin içinde koşturuyordum..birden bahçedeki tel örgülü kümesi açtım..açmamla horozun beni kovalaması bir oldu…ben kaçmaya başladım horoz arkamdan taarruza geçmişti.bahçenin kapısını açtım…yol boyunca gidebileceğim yere kadar koşmaya başladım..derken ayağım takıldı…düştüm…kolumda ve dizkapağımda bir sızı başladı…anladım kanadığını..başımı hafifce yukarı kaldırdım..gören oldu mu beni diye mahçup bir şekilde..kafamı sağa doğru tek katlı evin duvarına doğru çevirdim..yaşlı bir amca kafasında şapkası ..sırtını duvara dayamış…gölgesinde duvarın bana bakıyor…O an göz göze geldik.O bana baktı tepkisiz. ben ona ..aklımdan geçirdim…o an ne düşünüyor diye
    Bana bakıp…büyük bir ihtimal benim yerimde benim yaşımda olmak isterdi..şu durumuma bakıp dirseği ..dizkapağı kanayan sızlayan bir çocuk olmak için neler yapmazdı …

Sonra ablam okula başladı…
    ben ne zaman büyüyecektim....kıskanırdım.özenirdim ablama..çarçabuk büyümek isterdim..
    artık çok çabuk büyümek istiyordum hatta o amca kadar bile kocaman olmak ..sırtımı duvara dayamak..
    ama olmuyordu…
    okula başladım
    sonra ödevimi yapamayınca..defterimi sıranın altında saklayıp…defterimi evde unutmuşum demeyi öğrendim öğretmenime.
    Elektrikler çok sık kesilirdi…ve bu çok sıkıcıydı..bir sefer gene kesilmişti…elektrikler gelirsen sana leblebi vereceğim dedim…dememle elektriklerin gelmesi bir oldu…ve bu elektrikler o kadar çok sevmişti ki leblebiyi artık canı leblebi istediğinde bana söyleyemezdi bu yüzden giderdi..ben onu o beni kandırırdı…

Sonra daha da büyüdüm…büyüdükçe…leblebiyi aşıp daha başka şeylerin düşüncesi aldı..okulda öğrendiklerimin…
    2 karpuz bir koltuğa nasıl sığmaz…bu öğretmenimde bir şey bilmiyor derdim..evimizin salonundaki koltuğa bakardım…
    sonra bir koşu mutfağa gider..karpuza dikkatlice bakar ..salona koltuğun yanına tekrar giderdim…ölçerdim..biçerdim..ya
    ben 2 tane koltuğa bu karpuzu sığdırıyorum ama öğretmen nasıl sığdıramıyor..anlamıyordum…

biraz daha büyüdüm…
    artık bakışlarımı kızlardan kaçırmaya başlamıştım..göz göze gelmemeye dikkat etmeye …
    bir taraftan böyle yaparken ..diğer taraftan da ya benim evleneceğim kız şuan ne yapıyor..kim bilir nerede ..ne yapıyor..
    ne garip bir şey o benden habersiz ben ondan…

………

.şimdi düşünüyorum da..aslında büyümek hiç iyi değil…çocuk kalabilmek ah ne güzel olurdu?
    Düşsem ben gene…sızlasa..kanasa diz kapağım..yaşlı amca gene duvara dayasa sırtını bana baksa…
    İçinden benim yaşımda olmayı geçirse….

leblebi versem….şimdi…hemen…
    Götürür mü beni geçmişe…yaşlı amcanın yanına beni orada bırakır mı?
    Yoksa…benim elektrikleri kandırdığım gibi beni kandırır mı?

Re: Büyüyüp..koskocaman olmak

Yok ya ben istemem,ne o öyle neyi yapmam gerektiğini neyi yapmamam gerektiğini annem söyleyecek falan

Hem sonracığıma çocuk olsam şu saatte bilmemkaçıncı uykumda olacağım,yarın okul var falan

Dur daha bitmedi;diet cola,Türk kahvesi,sigara yasak yok yok ben memnunum halimden

bu güzel duygularını ve anılarını bizimle paylaştığın için teşekkürler max...
    sende zamanında çocukmuşsun demek ki.
    şaka şaka...

şu an bende düşündümde çocukken evcilik oynardık. ben hep anne olurdum. alışverişe gidiyorum derdim çocuklarıma (arkadaşlara). alışverişten döndüğümde çocukları bulamazdım oyun oynadığımız yerde. çünkü çok geç geldiğim için arkadaşlarımı anneleri götürmüş olurdu.

4. Re: Büyüyüp..koskocaman olmak

İnanmıyorum yaaaa.Tam da leblebi yerken...........Pes yani.

buyuyup kocaman olmasam asik olamazdim,evlenemzdim,dunyalar guzeli oglumu koklayamazdim...
    yok yok bence iyi boyle,hakikaten hayatin her dakikasi degerli,her dakiasi ozel.yasliligimida dort goz bekliyorum dogrusu

yaaaa cok ozledim ben o gunleri.simdi de cok mutluyum ama,bir kez daha yasamak isterdim eskileri.kardesimle yaptigimiz afacanliklari birkez daha yapabimek isterdim,hem annecigimi bir kez daha gorebilip,kaybedecegimin bilincinde olarak beynime islemek isterdim guzelligini sesini kokusunu.ahhh ahhhhhhh.

7. Re: Büyüyüp..koskocaman olmak

Bilmem ki..Benim fazla oyuncağım yoktu...hep sokakta oynardık...çok zeki bir çocuktum ama harcandım sanırım sonra lisede bunalıma falan girdim...

yok istemem galiba ben de tekrar çocuk olmayı..zaten kendimi çok yaşlı hissetmiyorum, bir tarafım hala çocuk kaldı, bazen Jimmy ile kardeşiz sanıyorum

yaşlı olmayı da istemem, o zaman sevdiklerimin çoğunu kaybetmiş olacağım... ben 30lu yaşlarda kalayım, bu bana yeter

8. Re: Büyüyüp..koskocaman olmak

Sokaklarda oynardım ben genellikle.. Mahallenin bütün çocukları bazen akşam saat on'lara kadar.. o zamanlar fazla oyuncak da yoktu belki de biz kendimiz yaptığımız oalğanüstü oyuncakları daha çok severdik, kimbilir

Ben sadece hayal meyal hatırladığım bekçi düdüklerini özlüyorum.. Kendimi daha güvende değil ama daha iyi hissederdim..
    Sadece o sokağı ve o cocukları özlüyorum... Bir de şimdiki aklımla baktığımda o yalınlığı.... Steril ve korku üzerine kurulu bir yaşam değildi çünkü..

Hep düşünü kurduğum Komünal bir yaşam gibiydi...

Özgür Merhaba;

Bunu daha önce de sana söylemiştim, ama artık ısrar ediyorum. Senin elinden tutup meshur etmeye karar verdim EEEE artık yeteneğini kesfettiğimiz ve meshur ettiğimiz için ilerde bize de kazancından bir pay verirsin dimi

Saka bir yana Özgür; Teklifimi tekrar ediyorum ve hatta teklif olmaktan cıkarıp zorlama yaparak sana sitemizde köşe yazarlarımızdan biri olma görevini veriyorum İlham geldikce yazarsın

Sevgiler
    Yeşim

Yeşim

Yüzüne su çarp gel lütfen

Ben Max'in bu yazısını daha önce internette okudum yahu !