3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Annem yazsa roman olur

Aynur bu forum beni çok duygulandırdı Arkadaşların yazılarını okurken bile ağladım.

Annem benim için bambaşka.Bir gün annem için birşey yapmak istiyorum bu yazınla ertelememem gerektiğini anladım.

Annem çok genç yaşta kardeş acısı yaşadı.Dayıma çok bağlıydı.Dayımın ölümüyle annem hayata küstü gülerken bile sanki suçluluk duydu.

Babam annemi zamanın da çok üzmüş.Babam için önce ailesi geliyordu annem hayatı önce kendi ailesi için sonrada babamın ailesi için yaşadı.Kimi gün içten içe kızdım babama.

Annem beni emzirirken sarılık geçirmiş.Doktorun dediğine göre en büyük nedeni üzüntüymüş.Annem herşeyi içime atıp değen ve değmeyen için üzüldüğümden aynı şeyleri yaşayacağımdan korkar.

Ben aile bağlarına önem vermeyi annemden öğrendim.Annem ailesini hiç bir gün üzmedi çok iyi evlat oldu,çok iyi kardeş oldu,çok iyi hala,teyze oldu,evlatlarına örnek anne oldu.

Yetiştiği ortamda yada hayatının zorluğundan olsa gerek bizlere zaman ayıramadı.Çoğu zaman bana ve benim küçüğüme babamın amcası baktı.Babamın amcası benim ikinci babam,eşi ikinci annemdir.Annem bunun suçluluğunu duyar belli etmese de.

Annem aklıma her geldiğinde içimi hüzün kaplar.Keşke imkanlarım elverseydi de ona daha iyi bir hayatı evladı olarak suna bilseydim.

Hiç bir zaman anlayamadım annesine karşı geleni onu üzeni.Oysa annelerimiz bizim için neler yaptı ne fedakarlıklar yaptı sonra kalkıp onlardan bir güler yüzü sevgiyi esirgiyoruz.

Bu sabah annemle konuştum nedense artık annemle konuşamaz oldum.Her konuştuğum da gözyaşlarım hucum ediyor biliyorum üzülecek bir sıkıntım var sanacak diye belli etmiyorum.

En büyük korkum da bir gün uzaktan gelen sesini duyamamak.

arkadaşım aynurum

aynurcum ya ne kadar içten ve yürekten yazmışsın canım benim sanki yüz yüze konuşuyomuşuz gibi hissettim vallahi

çok öpüyorum

Zekiye

Re: arkadaşım aynurum

cok guzel anlatmışsın, buyuklerın anılarını dınlemek herzaman hoşuma gıtmıştır. farklı farklı hayatlar,o zamankı şartlar,deneyımler! sende yazacak daha cok sey vardır,devam etsene nolur

Re: arkadaşım aynurum

Ben annemi degilde anneannecigimi anlaticam, nur icinde yatsin,
    Annemin gayet dengeli ve duzenli bir hayati vardi onu cok uzen olmadi,Cunku kayin validesi sunu bunu yoktu, babacigim cok kucukken rahmetli olmuslar buyukleri,babacigimda oksuz ve yetim buyudugu icin anneme elinden ne geliyorsa fazlasiyla yapmistir,

Benim anneannem,cok hanimefendi cok kendini bilen bir insandi,

Anneannecigim, Kirimdan, 'goc edip' geldiklerinde mutlu evliligi olan 'dortte cocugu' olan bir esmis,

devlet bunlara 'tarla, ev vermis' duzenlerini kurmuslar,
    hersey yolunda giderken,

birgun cok kotu bir olay olmus,
    anneannecim soyle anlatir olayi,

-Zeynep kosarak geldi,anne annneeeeee kardesim .....
    bende couklara sut almaya gitmistim komsuya!
    -noldu kizim dememle? yasar olduuuuu diye bagirdi!
    Kosarak eve geldim ki! yavrum salincagin ipiyle asilmis vaziyetteydi,(Cocuga, bir sey olmasin diye salincaga sarip baglayip disaridaki, islerini yaparmis canim anneannem),
    -bir yasindaydi yavrum....
    anlatirken dalippp gider, dusunur dusunur, derin bir offff cektikten sonra kaldigi yerden devam ederdi.....

Daha sonra kocasi, yani dedem 35 yasinda kalp romatizmasi oluyor ve de o da rahmetli oluyor,

Sonra annenecigimin,zorlu yasami basliyor,cocuklarini egitiyor, hepsini is sahibi yapiyor,ve surekli calisiyor,

benim hayatim, da cok degisik yeri vardir,nur icinde yatsin,

anneannemin,saygiyla rahmetle anarim,cok hanimefendi ricasiz konusmaz,kimseyi rahatsiz etmez, yasli olmasina ragmen fazla konusmaz,hastaliginda bile, rahatsizlik vermemek icin acisini icten cekmisti,

Hep hayran olmusumdur anneanneme ben,
    Anneannecigimden cok da guzel seyler ogrendim.
    'NUR ICINDE YAT'CANIM ANNEANNEM

Sevgilerimle

aklimda kalan siyah beyaz resmidir annemin

Annemi kaybettigimde 10 yasindaydim.Unutmak istedigim tek andir o,fakat yillardir basaramadim.

Fazla bir seyler hatirlamam,sisli siyah beyaz resimler var aklimda.Gülen güzel gözleri.Birde iyi geceler öpücügü.

Ne tatliydi bana bakisi.Bir o bakis birde yillardir aklimdan cikaramadigim onla ölmek istedigim zaman gelir aklima.

Biri anne dese yüregimden icimden incecik bir ates süzülür yakar beni.Kollarimda ölümü gelir aklima.Yaslar dökülür tutamam.Bazen saatlerce kosmak bagirmak gecer icimden.
    Neden tanrim neden bennn neden annem..

Biliyormusunuz 10 yasindan sonra tanriya küsmüstüm.Hic dua etmedim ve bir kere bile yardim istemedim.Hic aman Allahim demedim.

Simdi 25 yasindayim 7 ay önce baristim Tanriyla.Oda beni bagisladi ve bana 3 ay sonra dünyaya gelecek 2 tane evlat verdi.

Re: aklimda kalan siyah beyaz resmidir annemin

Cuma akşamı geç saatte yazabilmiştim. Şimdi okuyabildim.
    Arkadaşlar sizlerde çok güzel anlatmışsınız...
    Gözlerim doldu...

Biricigim,

yazini okurken gozumden sicim gibi yaslar akti.

Allah kimseyi yavrusundan ayirmasin, hicbir sekilde....

Re: Biricigim,

Mektubu annemden gizli alabilrsem. Siteye yazarım...
    Hafta sonu anneme nette yazdığımı söyledim. MEktup,diploma olayına yine bozuldu valaa...

Re: Biricigim,

çok güzel şeyler anlatmışsınız...
    bir gün bende anlatmak isterişm

aynurcugum;

senin annen nezdinde buraya yazan ve okuyan tum arkadaslarimin annelerinin ellerinden opuyorum..
    annene selam ve saygilarimi ilet lutfen.....