Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
 1. #1
  Üyelik Tarihi
  11 Mayıs 2004
  Bulunduğu Yer
  Türkiye
  Mesaj
  75

  doğum sonrası görüntü

  Doğumdan sonra sönmüş balona benzeyen ve çatlaklarla dolu bir karından sporla kurtulmak mümkün mü? ARKADAŞLAR! iNCELTİCİ KREMLER İŞE YARAR MI?

 2. #2

  Re: doğum sonrası görüntü

  Yaramaz))
  Çatlakları önlemek, oluşan çatlağı yok etmek mümkün değil..
  Fakat karnı sıkılaştırmak için spor yapabilir, mekik çekebilirsin yalnız buda bir hayli zaman alıyor..
  Çok moral bozucu mu yazdım ne

 3. #3
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2001
  Bulunduğu Yer
  İSTNBL :)
  Mesaj
  19.716

  Asana


  Karın hareketleri yaparak karnını yok edebilirsin,çatlaklar için ise düz karın ameliyatı ya da laser var ama karnının durumu çok kötüyse..

  Karın Germe - (ABDOMİNOPLASTİ)

  Doğumdan sonra ya da aşırı kilo vermeden sonra karın derisinin eski haline dönememesi sonucunda karın derisinde sarkmalar oluşabilir. Estetik karın ameliyatında, orta ve alt karın derisi, yağ dokusu ile birlikte fazla veya sarkmış olan kısmı çıkarılır, aynı ameliyatta karın kasları gevşemiş veya yana doğru araları açılmışsa, dikişler konarak gerginleştirilir. Genellikle göbek hizasının altnıda kalan deri tamamen çıkartılır, üzerinde kalan deri bölgesi ise göbek hizasını altına iner. Böylece karın derisi gerginleşir, düzleşir.

  Ameliyat sırasında karın kasları arasında orta hatta bir açılma mevcut ise (diyastaz) bu açıklık kapatılarak kaslar orta hatta birbirne yaklaştırılır. Böylece karında mevcut öne doğru bombelik te düzeltilmiş olur. ncak bu ameliyat sonucunda, bikini içinde olmak üzere yatay yönde uzun bir skar (iz) kalacaktır. Bu izin nedeni, yukardan aşağı doğru gerdirilen ve fazlalık kısmı çıkartılan karın dersinin alt kenarının dikilmesi sonucudur. Bu ameliyatla, hamilelikte oluşan çatlakların göbek hizasının altında kalanları tamamen giderilebilir.  Genel vücut ölçüleri normale yakın fakat karın bölgesinde perhiz veya spora rağmen giderilemeyen deri ve yağ fazlalıkları olanlar en iyi adaylardır. Bu nedenle ameliyattan önce bir miktar kilo vermek yararlı olacaktır. Ayrıca, bir kaç doğumdan sonra karın derisinde sarkma veya gevşeme olanlar, karın kaslarında aşırı gevşeme olanlar, yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan deri elastikiyetinin azalması, aşırı miktarda kilo kaybından sonra derinin sarkması durumunda abdominoplasti yapılabilir. Perhize devam eden ve daha kilo kaybetmeyi planlayanlar için ameliyat ertelenmelidir. Ayrıca tekrar çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız ameliyata karar vermeden önce iyi düşünmelisiniz.
  Abdominoplasti ameliyatı fizik görünüşünüzü daha iyileştirir, kendinize güveninizi arttırır. Fakat yinede mükemmel bir görüntü beklenmemelidir. Ayrıca etrafınızdaki insanların size davranışlarında bir değişme beklemeyiniz.

  Tecrübeli bir cerrah tarafından yapıldığında abdominoplasti ile iyi sonuçlar alınabilir. Ancak her cerrahi girişimde olabilecek komplikasyonlar bu girişimde de olabilir. Ameliyat sonrası komplikasyonlar arasında enfeksiyon ve kanama nadir de olsa görülebilir. Enfeksiyon durumunda drenaj ve antibiyotik kullanılır. Yara iyileşmesinin gecikmesi durumunda daha fazla skar (iz) kalabilir. Aşırı belirgin izler için ikinci bir girişim gerekebilir. Özellikle sigara yara iyileşmesini bozan etkenlerden biridir. Bu nedenle ameliyatdan önce sigara içilmesine son vermek gerekir.

  Ameliyattan bir-iki hafta önce sigara içilmesine son vermelidir. Ameliyat öncesi özellikle gövde bölgesi güneşte kalmamalı, diyet uygulanıyorsa, yara iyileşmesini bozabileceğinden buna da ara verilmelidir


  Operasyon öncesi ve sonrası resimler için tıkla !

  DOĞUM SONU EGZERSiZLERi


  Doğumdan Sonra Yapılacak Egzersizler (postnatal egzersizler)

  Doğumdan hemen sonra vücut eski haline dönmeye başlar. Doğumdan sonra 6 haftaya kadar yoğun egzeriz önermiyoruz. Rahmin doğum öncesi haline dönmesi de 6 hafta alır. Bu sürede löşi azalıp bitmiş olur. Epizyo ve vajinal zedelenmeler daha hızlı iyileşir. Genellikle 1-2 hafta iyileşme için yeterli olmaktadır.

  Hamilelik ve doğum sürecinde gerilmiş oan kasların egzersizle tekrar eski formunu alması ve güçlenmesi mümkündür. Bu egzersizlerinizi doğru biçimde ve düzenli yaparak karın kaslarınızı güçlendirir, formunuzu kazanırsınız.

  Doğum sonrası yapacağınız egzersizler vücudunuzun tekrar normale dönmesini sağlayacaltır. Ayrıca duruşunuzu düzelterek de bel ve sırt ağrılarını önlemeye yardımcı olur.Çünkü fazla kilolar, bebeği emzirme ve alt değiştirmede kötü duruş biçimi, yorgunluk ağrıları arttırabilir.

  İyi postür ve güçlü kaslar ile bel ve sırt ağrısı olmasını azaltabilirsiniz.

  Hamilelik ve doğum sırasında gerilen ve zorlanan bacak arası kaslarımızı güçlendirerek rahim sarkmalarını önler ve mesanenin normal kontrolüne yardımcı olabiliriz. Bu bölgenin kasları zayıf kalırsa öksürürken veya gülerken idrarı kontrol etmek güçleşebilir.

  Egzersiz enerjinize ve vücut imajınıza pozitif etkilidir.

  Egzersizlerde dikkat etmeniz gerekenler:
  • Egzersizler tok kanına yapılmamalıdır.
  • Egzersizler emzirmeden sonra yapılmalıdır.
  • Egzersiz öncesi ve sırasında yeterince sıvı almak gerekir.
  • Bel ve karın egzersizlerinin pek çoğu sırt üst pozisyonda yapılır. Ayrıca karın iç basıncını arttıranlar tercih edilmez.
  • Sıcak ve çok soğuk ortamlarda egzersiz yapmayın.
  • Egzersizlere düşük şiddetten başlanmalıdır.
  • Mutlaka ısınma ve soğuma bölümleri içermelidir. Normal egzersizler öncesi 5 dakika ısınma hareketleri, bitince 5 dakika soğuma hareketleri yapılmalıdır.
  • Bitkinlik noktasına kadar yapılan egzersizler zararlıdır.
  • Egzersizler haftada 3 kez tercih edilmektedir.
  • Balistik hareketlerden kaçınılmalıdır (zıplama, hoplama hareketleri)
  • Eklemler son hareket noktalarına kadar zorlanmamalıdır.

  Doğum Sonrası Egzersizleri

  Egzersiz 1
  Kalçalar yavaşça kasılır, birkaç saniye kasılı tutulup tam gevşenir.
  Amaç : Kalça kaslarını güçlendirmek
  Başlama: Doğumdan kısa süre sonra
  Tekrar: Önceleri 5 kez giderek yüksek sayılara arttırılır.

  Egzersiz 2
  Sırtüstü yatarken dizlerinizi bükün belinizi ve sırtınızı yere bastırın. Bu esnada karın ve kalça kasları kasılır. 5 saniye böyle kalıp tam gevşeyin.
  Amaç: Karın kaslarını güçlendirmek

  Egzersiz 3
  Sırtüstü yatarken dizlerinizi bükün belinizin yerle teması kaybolmadan başınızı hafifçe kaldırın, birkaç saniye durup geri yatıp gevşeyin.
  Amaç: Üst karın kaslarını güçlendirmek
  Tekrar: 5 tekrarla başlanır ve giderek artar.

  Egzersiz 4
  Bir bacak düz uzatılmış diğeri bükülmüş yere basar şekilde sırtüstü yatınız.
  Düz bacağı kalça ve belden çekerek kısaltmaya çalışın
  Amaç: Belinizin yan kaslarını toparlamak

  Egzersiz 5
  Dizler bükülü iken sırtüstü yatınız. Karın kaslarınızı hafifçe kasınız.Baş ve omuzlarınızı kaldırıp sağ elinizi sol dizinize uzatınız. Belinizin yerle teması kesilmemelidir.
  Amaç: Karın kaslarını güçlendirmek
  Başlama: 3-4 hafta
  Tekrar: Günde 2 kez 5-8-10 tekrar

  Kegel Egzersizleri
  • İdrar yaparken idrarınızı tutun. Beşe kadar sayıp sonra bırakın.
  • Dizler bükülü sırtüstü yatın, kalçalarınızı kasıp sıkıştırın, 5 saniye kasılı kalıp bırakın.
  • Dizler düz sırtüstü yatın, kalçalarınızı kasıp sıkıştırın, 5 saniye kasılı kalıp bırakın. Bu hareketi duvara dayanarak ayakta yapın.
  • Dizler bükülü sırtüstü yatın. Egzersiz topunu dizlerin birbirlerine deyen iç kısmına koyup sıkın 5 saniye sıkıp gevşeyin. Bu hareketi sağ ve sol yan olarak da yapın.
  • Egzersiz topunu üst bacakların arasına alıp 5 saniye bastırın ve gevşeyin.
  Amaç: Pelvik taban kaslarını güçlendirmek
  Başlama: Doğumdan hemen sonra başlanabilir.
  Tekrar: Günde 2 kez 5-8-10 tekrar


  medipol.com.tr


 4. #4

  Re: doğum sonrası görüntü

  Bende catlakliklar yok,ama zamanla teninin rengi soluyor,yani ilk dogumdan soraki gibi belirgin olmuyor bu izler,kremler fayda etmez bence,sporda tabii eski formuna gelmeni saglar,catlaklara degil

 5. #5
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2001
  Bulunduğu Yer
  İSTNBL :)
  Mesaj
  19.716

  Re: Asana

  Sarkma ve çatlaklar

  Zayıflamak çok güzel ama ince bir vücut her zaman güzel bir vücut anlamına gelmiyor. Hamilelikte olduğu gibi ani kilo alıp verme dönemlerinden sonra oluşan çatlak ve sarkmalar zayıflamanın bedeli olarak karşımıza çıkıyor. Neyse ki çeşitli önlemlerle korunmak ya da oluştuktan sonra da bazı yöntemlerle bunlardan kurtulmak mümkün.

  Söz konusu zayıflamaksa akan sular duruyor. Artık bunu iyice biliyoruz. Bu konuda en ilginç anılarımızdan biri şöyle; birkaç yıl önce vücut ve metabolizma için son derece sakıncalı olan ilaçların etkilerini anlatan bir haber hazırlamıştık. Sadece etkileri hakkında bilgi verdiğimiz halde, haber yayınlandıktan sonra, arayan ve bize "O haberde bahsettiğiniz zararlı zayıflama ilaçları hangileri, nereden bulabilirim acaba?"diye soranların olduğunu hayretle görmüştük.
  Evet, incelik güzellikle eş anlamlı hale geldi. Oysa zayıflamanın hele hele sağlıklı ve bilinçli şekilde olmayan zayıflamanın vücut için pek çok sakıncası var. Ani kilo kaybı ya da hamilelikten sonra karşılaşılan sorunların arasında vücutta oluşan çatlak ve sarkmalar başta geliyor.
  Çatlaklardan ve sarkmalardan korunmak için ilk yapılması gereken kesinlikle çok kısa zamanda çok fazla miktarda kilo vermemek, önleyici ürünler kullanmak. Peki ya oluştuktan sonra? Bu sorunun yanıtı haberimizde.  ÇATLAKLAR
  Neredeyse her 3 kadından birinde görülen cilt çatlakları, sık sık kilo alıp verme dönemleri ve hamilelik sırasında ortaya çıkıyor. Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Melisa Eczacıbaşı ve Dr. Zeynep Bozbura'ya, estetik açıdan çok can sıkıcı olan çatlaklarla baş etmek için neler yapılabileceğini sorduk. Doktorlar, her kadının hayalinin pürüzsüz bir cilt, estetik bir vücut olduğunu, ancak çeşitli etkenlerle cildin sağlığını kaybedebildiğini ve cilt dokusunun zayıf düşebildiğini belirtiyor. Cilt dokusu zayıf düştüğünde ise ortaya çıkan başlıca sorunlardan biri de cilt çatlakları. Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesi sonucu derideki elastik dokunun kırılması ile oluşuyor. Başlangıçta kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler zamanla sedefli beyaz bir renge dönüşüyor. En çok, karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna önemli kilo değişimleri, hamilelik gibi durumlar neden oluyor. Peki, bu çatlaklar neden her hamile kadında ya da her kilo alıp-vermiş kadında görülmüyor? İşte bu konuda pek eşit değiliz. Cilt yapımız çatlakların oluşma olasılığında çok etkili; kimi ciltler diğerlerine göre daha dayanıksız olabiliyor. Örneğin, çok açık renkli ciltler çatlak oluşumuna daha yatkın.
  Çatlakların oluşum nedeni şöyle açıklanıyor: Cilt, üst üste sıralanmış 3 katmandan oluşmakta: Epidermis, derm ve hipoderm. Derm, gerçek bir yorganı andırıyor. İçerdiği lifler sayesinde, cildin temel çatısını oluşturuyor. Demet şeklindeki kolajen lifleri, cildin dayanıklılığını, diriliğini ve yapısal bütünlüğünü sağlıyor. Daha ince olan elastin lifleri, kolajen lifleriyle birlikte gerçek bir ağ oluşturuyor ve cildin elastikiyetinde önemli bir rol oynuyor. Eğer kolajen ağları düzensizleşir ve elastik lifler koparsa, cildi sıkılaştıran tüm yapı yıkılıyor ve cilt, yaraya benzer çizgili bir hal alıyor, çatlaklar oluşuyor.


  Çatlaklara engel olunabilir mi?

  Çatlaklara engel olabilmek için karın, göğüs ve bacakları esnemeye alıştırmak gerekli. Çeşitli losyon ve yağlar cildin esnemesine yardımcı olabiliyor. Ayrıca bu bölgelere masaj yapılması kan dolaşımını hızlandıracağından çatlaklara karşı koruyucu olabilir. Cildinizi hafifçe kızarıncaya kadar minik uyarıcı çimdiklerle yoğurabilirsiniz. Buna ek olarak masaj, soğuk-sıcak su ile şok duş, düzenli egzersiz cilt ve kasların oksijenle beslenmesi, hücrelerin güçlenmesi açısından önemli. Güçlü hücreler çatlamazlar. Ayrıca dengeli beslenmek ve bol su içmek de cildin sağlıklı bir yapıya sahip olmasında ve kendini korumasında önemli bir faktör. Peki çizgiler belirdikten sonra ne yapılabilir? Ciltteki çatlamalara engel olan her türlü önlem, oluşan izlerin de aynı şekilde solmasına yardımcı oluyor. Bu yöntemler hastane, klinik ve güzellik merkezlerinde uygulanabiliyor ve doktor denetiminde yapılmaları gerekiyor.
  İzlerin tam anlamıyla kaybolmaları imkânsız. Özellikle hamilelik döneminde vücudun hızla büyüyen bölgelerini cilt bakım kremleriyle beslemek hem cildi dinlendiyor, hem de çatlakların oluşmasını engellemede yardımcı oluyor. Çatlakların oluştuğu bölgelerde cildi germeye yönelik tedavi ve bakımlar da çizgilerin belirginliğini kaybetmelerinde yardımcı.

  ÇATLAKLARA KARŞI YÖNTEMLER
  Oluştuktan sonra... Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete yok; kalıcılar. Ancak büyük ölçüde hafifletmek ve sizi hiç rahatsız etmeyecek hale getirmek mümkün. Dr. Zeynep Bozbura, cildin çatlaksız halini hiç buruşturulmamış dümdüz bir dosya kağıdına benzetiyor. Kağıdın buruşturulup bir top haline getirilmiş şekli ise çatlakların oluştuktan sonraki hali. "Kağıdı ne kadar düzleştirseniz de eskisi gibi hiç kırışıksız olmayacak ama eskisine yakın şekilde düz olabilecektir"diyor. Tabii, bunda çatlakların derecesi de çok önemli. Eğer daha başlangıç seviyesinde, ince çatlaklarsa bunları çok çok hafifletmek mümkün.
  Çatlaklara karşı uygulanacak hemen her yöntemin mutlaka uzman doktor eşliğinde yaptırılması gerektiğini de unutmamak gerekiyor.


  1. MİKRODERMOABRAZYON
  Dafne Sağlık Enstitüsü uzmanı doktor Zeynep Bozbura'dan aldığımız bilgiye göre mikrodermoabrazyon, yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce izlerinin yok edilmesinde güneş ve gebelik lekelerinin tedavisinde, vücut çizgilerine uygun ameliyat izlerinin hafifletilmesinde oldukça etkili ve güvenilir bir yöntem.
  Problemli bölgeye aliminyum oksit kristalleri püskürtülerek cilt aşındırma işlemi yapılıyor. Ardından bağ dokusunu kuvvetlendirici ilaç ve kremler, ultrasound yardımı ile emdiriliyor. Ultrasound ses dalgası demek. Bölgesel olarak kan akımını arttırıyor böylece uygulanan ilaçların daha iyi emilmesi sağlanıyor. Uygulamadan sonra uygulama alanında 15 dakika içinde hiçbir kızarıklık ve iz kalmıyor. İşlem aynı zamanda vücudun her yerine uygulanabiliyor.
  Yan etkisinin olmadığı belirtiliyor. Dört mevsim yapılabiliyor. Mikrodermoabrzyon mutlaka hekim kontrolünde yapılması gereken bir uygulama.

  2- KRİYOTERAPİ
  Kriyoterapi bir dondurma işlemi. Çatlak izleri, ameliyat izleri, gebelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde, siğil ve derinin damarsal oluşumlarının azaltımasında kullanılıyor. Nadiren, lekelerin giderilmesi gibi kozmetik işlemlerde de tercih ediliyor. İşlem cildin yenileşmesini ve gençleşmeyi sağlıyor. Ayrıca anestezi gerektirmiyor.

  3-LAZER UYGULAMASI
  Lazer daha ciddi bir girişim ve de mevsimsel bir uygulama. Burada lazer ışınlarıla cildin üst katmanları soyuluyor ve taze cilt tabakasının çıkması sağlanıyor. Çatlak, bir bağ dokusu hastalığı olarak tanımlanıyor. Cildin tahriş edilmesi tek başına yeterli değil. Bağ dokusunu onarıcı ilaç ve kremlerin emilmesini arttırmak için, ultrasound yöntemi, mutlaka uygulamaya eklenmeli.

  4-REFLEXOTERAPİ
  Fizyomed Sağlık ve Zayıflama Merkezi fizyoterapisti Oya Koçer ve Flavius Estetik ve Sağlıklı Yaşam Kliniği uzmanı Dr. Sinan İbiş, reflexoterapinin amacının dolaşımı canlandırmak ve düzene sokmak olduğunu belirtiyor.
  Kolajen ve elastin oluşumundan sorumlu hücreler aktive ediliyor. CFK programıyla dokulara özel vakum şekli, özel frekans ve başlıklarla uygulanıyor. Vücudu rahatlatan ve dinlendiren bir yöntem.
  Siz neler yapabilirsiniz?

  Cildinizi her gün bir kremle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek, hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır.

  Bol, bol su için.

  A, E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenin.

  Kısa süreler içinde kilo alıp vermemeye çalışın.

  Hamileyseniz, kilonuzu doktorunuzun önerdiği sınırlar içinde tutmaya özen gösterin.
  SARKMALAR
  Fizyomed Sağlık ve Zayıflama Merkezi diyetisyeni Nurderen Uçar, cildin elastikiyetini kaybedip, cilt altındaki kas dokularının zamanla gevşeyerek geniş sarkma alanları oluşturmasını bu problemin kaynağı olduğunu belirtiyor. Buna sebep olan etkenlerin başında ergenlik döneminde ani kilo değişimleri, gebelik, şişmanlık, cildin neminin azaldığı durumlar, uzun süre güneşe maruz kalma, aktivite kayıpları, çeşitli sistemik hastalıklar, geçirilmiş ameliyatlar, dengesiz beslenme, yaşlanma olarak sıralanabilir. Vücut formunun şekillendirilmesinde adale gruplarını aktive edici programların yanı sıra egzersiz, aerobik, fitness, yürüyüş gibi sporlarla masaj ve sağlıklı beslenme önerilebilir. Çatlakların giderilmesi için uygulanan yöntemlerde olduğu gibi sarkmalara karşı yaptıralacak herhangi bir uygulama öncesinde mutlaka bir doktora danışmayı ihmal etmeyin.

  1- CFK- LADERMOTONİE
  Yetersiz aktivite, dengesiz beslenme, yaş, kalıtımsal, hormonal nedenlerle vücutta oluşan deformasyon ve sarkmalarda etkili. Metotlu vakum ve depresso masaj tekniği kullanılıyor. Refleksoterapi adlı metotla dokulara özel bir vakum şekli, frekanslarla ve başlıklarla uygulanıyor.

  2- LPG
  Zayıflama cihazının kullanım alanları arasında gevşemiş kalçaların, göbek ve kol bölgesinin sıkılaştırılması da bulunuyor. Cihaz bacak içlerini toparlıyor, sarkma ve gevşemelerde elastikiyet sağlıyor. Yüz ve gıdının toparlanması amacıyla da uygulanıyor.

  3- SLIDE-STYLER
  Mide gevşekliği, karın sarkmaları özellikle doğum sonrası eritilemeyen göbek için oldukça etkili.

  4- SPM-VACUPRESS
  Sarkmış uyluk, kalça, karın ve göğüs bölgelerinde, hamilelik sonrası kat kat kalan bölgelerde uygulanıyor.

  5- BODYSTAR
  Göğüs, karın, kalçanın gerilmesinde fayda sağlıyor.

  6- SONO CARE
  Ultrasonun kozmetikteki kullanım alanı. Ses dalgalarıyla terapi yapılıyor. Cildin derinliğine yapılan mikro-masajla gevşek cildin sebebi olan asit fazlalığı gideriliyor.

  7- PROSLIM-24
  Seanslar sonunda gevşek ve sarkık görünen doku sıkı ve diri bir hal alıyor. Sarkık karın ve düşük kalçalar toparlanıyor.

  Formsante


 6. #6
  Üyelik Tarihi
  25 Eylül 2003
  Bulunduğu Yer
  artık Canada
  Mesaj
  12.010

  Re: Asana

  sarkmalar icin bol bol spor hatta kendi basinada yapma spor salonuna git orda zaten seni antrenorler yonlendirir ki bu daha iyi catlaklarin kesinlikle cozumu yok bu arastirilmis ve hatta canada daki estetik doktorlari bile ayni seyi soyluyor var oldugu soylenen yontemler ise sadece para tuzagi bence.

 7. #7
  Üyelik Tarihi
  11 Mayıs 2004
  Bulunduğu Yer
  Türkiye
  Mesaj
  75

  Re: Asana

  ya arkadaşlar vallahi ben bu karın işini kafama fazla taktım sanırım. Ne güzel açıklamalar yapmışsınız öyle, teşekkürler.Bir spor merkezine gidtmeye başladım umarım hiç değilse şu karından kurtulurum.Artık çatlakları kabullenmem gerekiyor sanırım.Ameliyat bana göre değil.Doğum sonrasını güzel bir karınla kapatanlar ne kadar şanslılarmış!

 8. #8

  Re: doğum sonrası görüntü

  bende sezeryanla doğum yaptım.bu yüzden karnımın toparlanması zor oldu ama sürekli mekik çektim bol bol yürüyüş yaptım 3 yıl odu şimdi iyi durumdayım.66 kiloyla doğum yapmıştım 50 kiloyum şuan. 3 yılda anca düzene girdi.hamileyken sadece doğal diye vazelin kullanmıştım.doğumdan sonra hiç bir krem kullanmadım.o yüzden bu konuyla ilgili bir bilgim yok.kolay gelsin.sevgiler...

 9. #9
  Üyelik Tarihi
  21 Mart 2003
  Bulunduğu Yer
  Gündüz Avrupa - Gece Asya
  Mesaj
  18.320

  Re: doğum sonrası görüntü

  Bende böyle bir forum açacaktım. çatlak yok ama göbek yerinde duruyor.

Benzer Konular

 1. Doğum Sonrası
  Konuyu Açan: honan, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 29 Haziran 2009, 11:13
 2. doğum sonrası çatlaklar
  Konuyu Açan: yasegl, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 08 Ağustos 2008, 01:25
 3. doğum sonrası
  Konuyu Açan: pinor, Forum: Kadın Sağlığı, Gebelik ve Doğum.
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 28 Ekim 2007, 15:13
 4. Doğum sonrası enfeksiyon
  Konuyu Açan: BeFeD, Forum: Kadın Sağlığı, Gebelik ve Doğum.
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21 Ekim 2007, 17:55
 5. doğum sonrası
  Konuyu Açan: nesrineren, Forum: Kadın Sağlığı, Gebelik ve Doğum.
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21 Mart 2003, 18:22

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Dosya Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
 
 

Bu site Lidya.Net tarafından hazırlanmış ve yayınlanmaktadır © 1998-2012. Bu sitede yayınlanan yazılar, kaynak ve yazarı belirtilmek kaydıyla kullanılabilir.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren AnneCocuk.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan ve yazdıkları yazılardan kendileri sorumludur.
AnneCocuk.com ile ilgili yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 2 (iki) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.