3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 33 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: HAMUR NASIL MAYALANIR?

ben instant maya kullaniyorum.genellikle 1 yemek kasigi yeterli oluyor,un fazlaysa azicik daha ilave ediyorum.
    yogurdugum su sicaga yakin ilik oluyor ama cok da sicak olmamali yapis yapis olur hamur yoksa.ha bu arada instant mayayi una karistirp kullanmalisin.
    ustunu kapatip bekle 1/2 saatte kabarir.
    eger normal maya kullancaksan 1 su bardagi ilik su veya sute 1 kesme seker ve yine 1 yemek kasigi kadar maya koyup karistir,sonra kabarmasi icin bekle ve daha sonra una ilave et ve ilk su ile yogur bu kadarcik iste.

SEN BANA YALANCI MI DİYORSUN..

Re: MAX, GELİRSEM ORAYA!

maximum_moment yazdı:
    Kübra-Alev yazdı:
    maximum_moment yazdı:
    warya..atıp..tutuyosunuz....

bi gün gene annecocuk toplantısı olunca....getirecem unu munu...hadi mayalayın diycem...1 kişi mayalasın..şu profildeki bıyıklarımı kessssceeemmmmm

Max!

Gelirsem oraya, mor yıldızların mor gözlere dönüşebilir, önceden uyarmadı, deme Yukarda yazdıklarını hakaret olarak algılamış bulunmaktayım

Hamur mayalamada ustayımdır. Finlandiya'da bulunduğum süre içinde çeşitli ekmekler yaparak bir ekmek artizanı oldum. Sen bana unu getir, sana istediğin ekmeği yapayım
    atın...atınn...meydanı boş buldunuz.....hadddeee...RASTGELE
    MAX!!! :-x

Sen istersen birini yolla buluşma yerine. Hani sana getireceğim geyik etini, somon fümeyi takdim etmek için buluşacağız ya... Sen gelirsen, önce hamurişlerinde kullandığımız aletlerle seni önişleme alıp, ardından bıçakatma gösterim için hedef tahtasının önüne dikeceğim seni

Bunlar Japon Masahiro bıçakları

Re: MAX, GELİRSEM ORAYA!

Kübra-Alev yazdı:
    maximum_moment yazdı:
    Kübra-Alev yazdı:
    maximum_moment yazdı:
    warya..atıp..tutuyosunuz....

bi gün gene annecocuk toplantısı olunca....getirecem unu munu...hadi mayalayın diycem...1 kişi mayalasın..şu profildeki bıyıklarımı kessssceeemmmmm

Max!

Gelirsem oraya, mor yıldızların mor gözlere dönüşebilir, önceden uyarmadı, deme Yukarda yazdıklarını hakaret olarak algılamış bulunmaktayım

Hamur mayalamada ustayımdır. Finlandiya'da bulunduğum süre içinde çeşitli ekmekler yaparak bir ekmek artizanı oldum. Sen bana unu getir, sana istediğin ekmeği yapayım
    atın...atınn...meydanı boş buldunuz.....hadddeee...RASTGELE
    MAX!!! :-x

Sen istersen birini yolla buluşma yerine. Hani sana getireceğim geyik etini, somon fümeyi takdim etmek için buluşacağız ya... Sen gelirsen, önce hamurişlerinde kullandığımız aletlerle seni önişleme alıp, ardından bıçakatma gösterim için hedef tahtasının önüne dikeceğim seni

Bunlar Japon Masahiro bıçakları

kübra ben anlamam merdane felan...

esas maharet oklava ile açmak...

hodri meydane

ayten
    boşver yaa..ne hamuru ne mayası ne yufkası...
    biz çalışan varlıklar için değil bunlar

yok ben de bi ara yapacam da 5 senedir henüz sıra ona gelmedi

MAX'A!!!

Max,

Ben Rumeliliyim, anımsatırım Değil oklayavla, nerdaneyle yufka açıp ne börekler yapıyorum ben, bir bilsen! Böreklerim o kadar ünlendi ki, burada bir 'catering' servisi kurmam yolunda teklif bile aldım Annemden çekinmesem hemen başlayacağım.

Sen bu konuda benimle hiç uğraşma, hedef tahtama yapıştırıveririm seni

....

Ben kuru maya kullanıyorum... İnstantı hiç denemedim...

3 tatlı kaşığı kuru mayayı yarım su bardağı ılık süte koyup 1 tane kesme şeker atıyorum... Süt suya göre daha yumuşak olmasını sağlıyor hamurun... 15 dk.da kabarıyor maya (ılık bir yerde bekletmeni tavsiye ederim)...

Gerisi yaptığın tarife göre değişir...

Önemli olan, mayayla yoğurduktan sonra da 1-1.5 saat bekletmek (üzeri nemli bir bezle örtülü olarak yine ılık bir yerde)...

poğaçaysa şekil verdikten sonra ısınmış fırında da 10 dk kadar bekletmeni tavsiye ederim... (Yani tarifte 180 derece yazıyorsa fırını 180 dereceye getir ve kapat, poğaça tepsisini fırına koy ve 10 dk kadar beklet)... Sonra tepsiyi hiç çıkarmadan 180 dereceye getir ve pişir...

Dediğim gibi detaylar uyguladığın tarife göre değişir... benim anlattıklarım genel bilgiler...

detaylı tarif istiyorsan onu da yazarım...

Sevgiler...

KÜBRACIĞIM, MAX...

Kübracığım harikasın.
    max sana da ohhhhh olsun. ne o, ben mayalayamamış olabilirim ama maya bozukmuş bak arkadaşlarım öyle diyo. Bütün arkadaşların çok güzel hamur mayaladıklarına eminim. Hem sen hamur mayalamayı biliyor musun, yap ta biz senin mayaladığın hamuru görelim.

efenin annesi arkadaşım...

ilgine çok teşekkürler, bahsettiğin gibi deneyeceğim, bir sorum olursa yazarım.

Filizim...

Filizim ben "bişi" yapacaktım, hani hamuru içleyip yağda kızartıyoruz ya işte ona biz "bişi" diyoruz. Siz çarşamba günü cevap yazdığınız sırada ben mutfakta hamurla boğuşuyordum tarifleri dikkate alıp bir daha deneyeceğim sağol canım. (eminim benim maya bozuktu.)