1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

KADINA ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK....

ARKADAŞLAR
    BİRAZ ÖNCE KAPIM ÇALDI, TEMİZ YÜZLÜ BİR BAYANDI KAPIYI ÇALAN. ABLACIM DEDİ BEN SİZİN İKİ SOKAK ARKANIZDA OTURUYORUM İSMİM SİBEL, KOCAMIN İSMİ HASAN. MUHTARLIKTADA KAYDIM VAR İSTERSEN SORABİLİRSİN İSTERSEN EVİME BİLE GELEBİLİRSİN DEDİ. KOCASI HASTANEDE YATIYORMUŞ KALP AMELİYATI GEÇİRMİŞ, SİBEL ÇALIŞIYORMUŞ AMA YETŞMİYORMUŞ. 1 VE 3.5 YAŞLARINDA İKİ ÇOCUĞU VAR ÇOCUKLARINA KAYINVALİDESİ BAKIYORMUŞ. EV SAHİBİ EVDEN ÇIKARMAK İSTİYORMUŞ KİRALARI 150 MİLYONU ÖDEYEMEMİŞ. ZATEN GECEKONDUYMUŞ OTURDUĞU YER. NE YATAK NE YORGANLARI VARMIŞ DOĞRU DÜZGÜN. ÜSTÜNDE BAŞINDA BİLE DOĞRU DÜZGÜN BİŞEY YOKTU. BEN ŞİMDİLİK BİRAZ PARA BİKAÇTA KAZAK VERDİM GÖNDERDİM. SONRA MUHTARI ARADIM AMA YERİNDE YOKTU. MUHTARDAN DOĞRULUĞUNU TEYİT ETTİKTEN SONRA EŞİMLE EVİNE GİDİP BAKICAM. EGER GERÇEKTEN ANLATTIĞI GİBİYSE HER AY YARDIM ETMEK İSTERİM. YALNIZ KADIN BANA ESKİ HALI VEYA ÜSTÜMÜMÜZE ÖRTECEK BİŞEY VARMI DEDİ. SANIRIM DURUMLARI GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ SESİ TİTRİYORDU KONUŞURKEN. ÇOK ÜZÜLDÜM. İNŞALLAH YALAN DEĞİLDİR DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMIYODUR. EN KISA ZAMANDA ONUN EVİNE GİDİCEM VE SİZLERİDE HABERDAR EDİCEM.
    ALLAH KİMSEYİ ZORA SOKMASIN ARKADAŞLAR. DİLENENLERE KIZIYORUZ AMA KADIN ÇALIŞTIĞI HALDEDE YETİŞTİREMİYORSA NE YAPSIN. HIRSIZLIK YAPANA KADAR KOMŞULARINDAN YARDIM TALEP EDİYOR.

2. Re: KADINA ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK....

Eğer yaşadığı yeri görüp gerçekten ihtiyacı olduğuna inanırsan bende yardım etmek istiyorum. Sevgiler...

Re: KADINA ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK....

Gerçektende kötü bir durum inşallah durumlarını en kısa zamanda düzeltirler ve eşide sağlığına kavuşur

Canımcım en kısa zamanda muhtarla konuş ve sonucu bizede bildir.Elimizden ne geliyorsa yaparız....

ay gercekten cok uzuldum,ogrendikten sonra bizide haberdar et. allah kimseyi darda koymasin

Sevgili Filiz,

bence direk evine gidip yardım yapmayın.

muhtarlar böyle şeyleri organzie etmek için oradalar.
    bizim muhtarımız sürekli evlerden yardım malzemesi toplar ve mahallenin yardıma muhtaç durumda olanlarına yardım eder.

ayrıca evimizde okumadığımız kitap vs.giyecek vb.ya da kullanmadığımız ev eşyası olduğunda muhtara veririz.çünkü kapıları çalıp yardım istemekle hem kişinin onuru zedelenmemiş olur,hem de siz kime güveneceğinize karar veremeyebilirsiniz.

yapacağınız yardımı muhtar aracılığıyla yapın,böylece kapınızı sürekli aşındırmalar olmaz.

umarım o hanım doğru söylüyordur.
    ben pek inanamadım.

Sevgili Filiz,

Ben inanmakla inanmamak arasında kaldım. Oldukça yufkayürekli bir insan olmama karşın, günümüz koşullarında bazı insanların maddi çıkar için her türlü yola başvurabildiklerine tanık oluyorum. Mine'nin de dediği gibi, önce muhtarla iletişime geçmek daha iyi.

Sevgiler

Haklısın Mine. Muhtarla irtibata geçip yapacağımız yardımları onun vasıtasıyla yapmak en doğrusu sanırım.

Şimdi herkes duygu sömürüsü yapıyo çok fazla inanmamak lazım ama ben ilk defa kapıma gelen birisine bukadar inandım. Yüz ifadesini görseydin hem utanıyor hem ağlamamak istiyor ama sesi titriyordu. Şimdi eşime söylesem neden kapıyı açtın diye bana kızacak. Oda inanmaz pek öyle kapıya gelenlere. Bakalım doğru söyleyip söylemediği anlaşılacak. İnşallah doğru söylüyordur artık insanlara güvenmek istiyorum.

9. Re: KADINA ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK....

Filiz arkadaşım,
    Her kafadan bir ses(!) forumuna dönsün istemiyorum ama bana kalırsa vaktin varsa kendi gözlerinle kadının şartlarını görmen en iyisi. Zaten kadında istersen gelip görebilisiniz evimi demiş.
    Bende muhtarlara inanmam. Ayrıca kadına bağ bahçe bağışlamayacak kimse, alt üstü elimizden geldiğince yardım edicez. Bu kadar büyütmeyelim.

Yapacağım yardımları muhtar aracaılığı ile yapsam bile kadının evine mutlaka gidip görmek istiyorum. Gözlerimle görmeden yardım yapmak istemiyorum. Durumun ciddiyetini ancak ozaman anlayabilirm çünkü.