1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

PUPPP (gebelikle ilgili)

Herkese merhaba...Ben 32 hafta 4 günlük hamileyim.Ve vücudumda son 15 gündür inanılmaz bir kaşıntı mevcut.Ama normal bir kaşıntı diil.Sabahlara kadar uyutmayan ve sağlığımı tehdit edecek kadar şiddetli bir kaşıntı.tüm vücudum kaşınmaktan yara oldu.Doktorum normal dedi ve Stilex adında bir ilaç verdi.Ama hiçbir faydasını görmedi.Daha sonra Bayındır Hastanesine gittim ordaki Dermatoloji Bölüm Başkanı PUPPP teşhisi koydu.Yani hamilelikte görülen kaşıntı.Bir kaç ilaç yazdı ama Kadın doğum doktorum sadece Zyrtec adında bi hapı kullanmama izin verdi.Oda fayda etmedi.Ayrıca Bayındır hastanesinde muayene eden doktor kortizon iğnesi tek çare dedi.Bu ilaçları bi kullan fayda görmezsek doktorunun izni ile bu iğneleri yaparız dedi.Bunu istemiyorum.Çünkü bebeğe çok zararlı olabiliyormuş.Benim kaşıntılarım ve uykusuz gecelerim devam ederken bi arkadaşımızın tavsiyesi ile GATA da Prof. olan bi doktora gittik.Oda aynı teşhisi koydu.Ama kullandığım tüm ilaçların zararlı olabileceğini söyledi.Ovedral diye bi ilaç verdi.Bunuda az az sürceksin dedi.Vücuduna soğuk bezle masaj yap dedi.Bu biraz rahatlattı.Vücudunu tırnaklarınla diil elinin içi ile kaşı dedi.Bende ona dedimki doktor bey ben elbise fırçası ile kaşınıyorum dedim.Bu doğru!Elbise fırçası ile kaşınmak daha iyi oluyor.Bunu baştan yapsam belki yaralarım olmıcaktı.Bu arada bide eşim uyanmasın diye başka odada yatıorum.Canım oda sabahlara kadar heba oluyor.Ve ben çok üzülüyorum.İşin kötü yanı bunun bilinen yani hamilelikte uygulanan bi tedavisi yokmuş.Hamilelikten sonra kendiliğinden geçermiş.Nedeni hormonlar yada kana karışan safra olabilirmiş.Bilmiyorum ama sıkıntılı bişiy.Yinede Allah ıma şükürler olsun şu ana kadar raht bi hamilelik geçirdim.Bu konuda bildiğibi rahatlatma yöntemi olan yada bunu yaşayanlar varsa paylaşırsak sevinirim...

2. Re: PUPPP (gebelikle ilgili)

Merhaba, sitemize hosgeldin. Bebisini saglikla kucagina almani dilerim. Bu konu da bir tecrubem yok. Cok zor olsa gerek. Zyrtec kuvvetli bir ilactir. Alerjisi olanlara verilir. Ben kullaniyordum hamile kalmadan once oradan biliyorum. Toz ve polenlere karsi alerjim var. O yuzden hamile iken alerjim kotulesse bile doktorum kullanmami soylemisti. SIk SIK dus alman belki rahatlatabilir. Umarim en kisa zamanda gecer bu kasintilar.

Sevgiler

Re: PUPPP (gebelikle ilgili)

Merhaba

Hoş geldin sitemize...

Geçmiş olsun.Zyrtec Kıvanç (18 aylık)a vermişti dr.Alerjik bünyesinden dolayı.

Anlattığın durumu eşimin annesin de ablasında gördüm.İnanamadım.Saç fırçası ile kaşıyorlardı.O kadar kötü bir durumdu.Tek farkınız senin hamile olman...

Umarım en kısa zaman da iyileşir ve sorunsuz bir hamilelik geçirisin.

Hoşgeldin.Zor bir durum ama ne yapacaksın.bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almanı diliyorum.

Öncelikle hoşgeldin...

Bahsettiğin durum bende oldu.Seni çok iyi anlıyorum.Zy...,
    en düşük dozun çeyreğini içmiştim, bir de krem vermişti (adını hatırlamıyorum) Bildiğim tek şey hiçbirinin işe yaramadığı.Benim dr.um "dayanabildiğin kadar dayan, çok zorlanırsan iğne yaparız" demişti, ama onu bile yapmak istemiyordu.

Bu konu ile ilgili, benim dr.'umun teşhisi, ben çok kilo aldığım için ve de bebekte büyümeye başladığı için, bebeğin karaciğere baskı yapması ve bunun sonucunda da karaciğerin yeterli çalışamaması.Hamilelikte sık görülen bir rahatsızlıkmış.Benim bildiğim kadarıyla bu kaşıntıyı azaltacak bir ilaç yok.Doğum yaptığım zaman, anında geçmişti.Ama bazı yerlerde lekeler kaldı(

Sana çok geçmiş olsun ve birazcık sabır diyebilirim.Allah, sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasib etsin.

Ben yasamadim ama cok yakin bir arkadasimda ayni bunlari yasamisti. Onunda dru Ovedral vermisti ama fazla fayda etmiyordu. Artik kasimaktan heryerini kanatiyordu Hicbir yöntemle geciremedi, ancak dogumdan sonra gecti. Allah kolaylik versin size.

geçmiş olsun,
    umarım bi an önce bebeğini kucağına alıp rahatlarsın,
    ben ilk defa duyuyorum böyle bişeyi,
    bakalım biz nelerle karşı karşıya kalıcaz

Canım aramıza hoş geldin... 32 haftayı devirmişsin umarım bebeğini kucağına aldığın günleride görürsün. Kolaylıklar dilerim...

Canım çok saol.Bol bol dua edin.İnanın çok ihtiyacım var.Çok sıkıntılı bişiy.Ama Allah ıma şükürler olsunki daha erken çıkmadı.

Amiiinnnnnnnnnnnnnnnnn şekerim.Allah ım sanada kimselerede bööööle bişiy göstermesin.Dua edin ok?