1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

esberıdoks (bagısıklık sıstemı kuvvetlendırıcı ılac) hakkında bılgı

bıze dr.muz vermıstı.....1 sıse kullandık...

dr.o zaman bıze sute karıstırabılcegımızı soylemıstı ama ben cok mantıklı bulmamıstım ama yınede vermıstım..

tadı ıgrenc....

gecen bır forumda bu ılacın adı gectı kullananlar var sanırım..

ne sekılde kallanıyorsunuz merak ettım....farklı yontemler deneyen varsa bende denıyeyım dedım...

sut le ılac olurmu hıc?????? anlamadım....

bırde sabah aksam ne zamanlar verıyorsunuz......damla sayısı bende vardı evde yazılı su an hatırlamıyorum....

hazır oksuruk gecmısken baslıyayım dedım....

bırde 3,5 yasa vıtamın kullanan varmı?????merak ettım....

not:bıze bu ılacı dr.muz vermıstı lutfen dr.danısmadan kullanmasın kımse....dogal bır sey degıl cunku.....

yanlıs anlasımlar olmasın dıye yazma geregı duydum...

hoscakalın.....

Re: esberıdoks (bagısıklık sıstemı kuvvetlendırıcı ılac) hakkında bılgı

Bende duydum ama kullanmadım, peki içinde nasıl kullanılacağı yazmıyor mu?
    Ben Sude ye rutin olmasa da Minadex vitamin kullanıyorum, günde 1 tatlı kaşığı aç karna verilmesi gerekiyor..
    Nette "esberidoks" diye araştırayım dedim ama birşey çıkmadı

Ben yazmıştım

Evet bağışık sistemi güçlendirici ve sanırım 5 damla ile başlanıyordu aklımda öyle kalmış.

Talya yuvaya başlamadan önce doktorum başlamamı söyledi,Erdal için de ilk yuvaya başladığında kullanmıştım,bütün arkadaşlarım kullanıyor...

Büyükler için haplarıda var,geçen kış anneannem kullandı ve çok faydasını gördüğünü söyledi...

--------------------------------------------------------------------------------

Asya’da patlak veren ve bölge ülkelerinde başta havayolları olmak üzere ekonomide çöküşe yol açan SARS virüsü, Alman ilaç firması Schaper&Brümmer’e yaradı. Almanya bitkisel ilaç pazarının önde gelen firmalarından olan Schaper&Brümmer’in bağışıklık sistemini güçlendiren Esberitox N isimli ilacın satışı yıllık 6 milyon tabletten 30 milyon tablete ulaştı.

Esberitox N ilacı, kronik ve akut solunum yolu enfeksiyonlarında ve bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda oluşan enfeksiyonlara karşı kullanılıyor. Bağışıklık sistemini destekleyen bitkisel ilaç, baptisia ve thuja bitkileri ile karıştırılarak elde ediliyor. Schaper & Brümmer firması, ilacı 1995 yılından bu yana Güney Çin’deki Shenzen’de bulunan Sanjlu firması aracılığıyla satıyordu. Esberitox N’nin yıllık satışları, SARS virüsü öncesi ortalama 6 milyondu. SARS virüsü sonrası Çin Sağlık Otoritesi tarafından çıkarılan özel izinle Çin’e 30 milyon tablet Esberitox N ilacı sokuldu.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın yanı sıra, Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden Almanya, Avusturya, İsviçre ve Polonya’da satılan Esberitox N, Türkiye’de de 2001 yılından bu yana Etik AŞ tarafından pazarlanıyor ve tablet solüsyon formu ile eczanelerde satılıyor.

Hürriyet.

su an ne yazdıgını hatırlamıyorum prespektusunde.....

nette bende bulamadım.....

vıldan

neyle kullanıyorsun
    sut mu su mu veya baska bırseyle mı verıyorsun

yarısından fazlası alkolmus dıyorlar ama tam da bılmıyorum...

olabılırmı boyle bır sey

bıldıgımız alkol degıldır tabı ama yın de urkutucu...

Bir de "imuneks" var !

Beta-Glukan nasıl etki gösterir?

Bağışıklık cevabını artırarak vücut savunma hücrelerinin patojenleri daha etkili şekilde yok etmesini sağlar ve sıklıkla hastalıkları önler, kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.

Beta-Glukan'ın serbest radikaller üzerine nasıl bir etkisi vardır?

Oksijen kullanan her canlı; nefes alma işlemi sırasında 'Serbest radikaller' olarak bilinen moleküller üretirler. Serbest radikaller yaşam için gereklidir. Ancak kontrolsüz bırakılırsa hücreler daha çok serbest radikal üretir ve böylece hücrelerin savunma mekanizmaları daha yorgun hale gelir.

Serbest radikallerden tamamen uzak kalabilmek olanaksızdır. Böcek öldürücüler, endüstride kullanılan kimyasal maddeler, işlenmiş gıdalar, sigara dumanı, güneşin zararlı U.V ışınları veya alkolün vücuda girmesi vücudumuzda serbest radikallerin açığa çıkmasına neden olur. Ayrıca, zihin ile beden stres altında kaldığında da büyük oranlarda serbest radikal üretimi olur.

Kısaca serbest radikaller, bedenimizdeki hücreleri parçalayarak yaşlanmaya ve vücut direncimizin zayıflaması sonucunda da hastalıklara (eklem iltihabından şeker hastalığına, kalp-damar sistemi hastalıklarından kansere kadar) yol açan, tahrip edici moleküler saldırganlardır.

Ekmek mayasından elde edilen doğal bağışıklık güçlendirici bir madde olan Beta-Glukan ise ; vücudumuzu serbest radikallerin zararlı etkilerinden arındırır. Böylelikle hastalıklara karşı etkili bir koruma sağlayarak kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.

Beta-Glukan strese rağmen sağlıklı kalmamızı nasıl sağlar ?

Uzun süreli kronik stres bağışıklık sistemini zayıflatıp, sağlığımızı tehdit eden durumlara neden olur:

Vücudun enfeksiyonlara karşı direncini azaltır.
    İnsanların üst solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma olasılığını 3-5 misli artırır.
    Kanser, ülser insidansında artışa sebep olabilir.
    Sırt ve omuz ağrılarını artırabilir.
    Kalp krizi riskini artırır.
    Yorgunluğa, bitkinliğe yol açar.
    Metabolizmayı bozarak yaşlanmayı hızlandırır.
    Doğal bağışıklık güçlendirici Beta-Glukan ;

Stres gibi bağışıklık sistemini zayıflatan faktörlere karşı vücut direncini artırır. Böylelikle hastalıklara karşı etkili bir koruma sağlayarak kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlar.
    Kronik stres nedeniyle vücut direnci zayıflamış ve buna bağlı olarak sık enfeksiyon geçiren kişilerde de vücudun hastalıkla mücadelesini kolaylaştırır.

Beta-Glukan erken deri yaşlanmasına karşı yararlı olabilir mi?

Yaşlılık çizgilerinin %90'ının yaşam biçimi, hava kirliliği, alkol, sigara, güneşin U.V ışınları gibi çevresel faktörler etkisiyle oluştuğu blinmektedir. Aynı zamanda bu çevresel faktörler ; içimizde var olan ‘Serbest Radikaller’in varlığını da etkiler.

Derimiz; bağışıklık sistemimizin en önemli kısmını oluşturur ve derimizde bulunan ,bağışıklık sistemimizin ilk hücreleri de diyebileceğimiz ‘Langerhans hücreleri ‘ U.V ışınlarının zararlı etkilerine karşı son derece duyarlıdır. U.V ışınlarıyla kısa süreli de olsa bir karşılaşma; derideki bazı Langerhans hücrelerinin kaybına yol açar ve bağışıklık cevabının oluşmasındaki ilk hücrenin tahribatı, bağışıklık sisteminin geri kalan kısmını da zora sokar.

Sonuçta; bronzlaşmış bir deride U.V ışınları; Langerhans hücrelerinin yok olmasına dolayısıyla bağışıklık sisteminin baskılanmasına sebeb olur. Dolayısıyla deri kanseri ve enfeksiyon sıklığında bir artış gözlemlenir.

Beta-Glukan;

Derimizi; güneş ışınlarının açığa çıkardığı serbest radikallerden arındırarak ERKEN DERİ YAŞLANMASINI geciktirir.
    Langerhans hücreleri (=epidermal makrofajlar ) üzerindeki özel yüzeylere bağlanarak EPİDERMAL BÜYÜME FAKTÖRLERİ gibi maddeler salgılanmasını sağlayarak, DERİMİZİN KENDİSİNİ YENİLEMESİNİ TEŞVİK EDER.
    Beta-Glukan’ın birincil etkisi makrofaj aktivasyonu sayesinde özellikle yaşlanmış bir deride tamamen fonksiyonel savunma hücrelerine (Langerhans hücreleri = epidermal makrofajlar) sahip olmak VUCUT DİRENCİNİ ARTIRIR, DERİ KANSERİ VE ENFEKSİYON RİSKİNİ önler.

Beta-Glukan ne zaman bulunmuştur?

1960 yılında ABD'de Tulane Üniversitesinde Prof. Dr. Nicolas Di Luzio tarafından Beta-Glukan tanımlanmış vebağışıklık sistemi üzerindeki etkileri gösterilmiştir.

Hangi dünyaca ünlü klinikler Beta-Glukan'ı araştırmışlardır?

ABD Harvard Üniversitesi Abdominal ve Toraks Cerrahisi
    Baylor Koleji Bakteriyal Enfeksiyonlar
    Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü
    Mayo Kliniği
    Norveç Tromso Üniversitesi
    ABD Tulane Üniversitesi
    Kanada Ottawa Hastanesi
    İsviçre Neastle Araştırma Merkezi
    ABD Silahlı Kuvvetleri Radyobiyoloji Enstitüsü
    gibi seçkin kurumlarda Beta-Glukan ile ilgili araştırmalar yapılmış ve etkinliği tesbit edilmiştir.

Dünyada hangi ülkelerde Beta-Glukan kullanılmaktadır?

Başta ABD olmak üzere Kanada, İngiltere, Norveç, İsviçre gibi ülkelerde beslenme desteği olarak OTC ürün kategorisinde; Japonya'da ise bazı mantar-türlerinden elde edilen Beta-Glukanlar ilaç kategorisinde bulunmaktadır.

Beta-Glukanı kimler kullanmalıdır?

Beta-Glukan, bağışıklık sistemini güçlendirerek; vücut direncini artırarak günlük yaşamda kişinin kendini daha sağlıklı hissetmesini sağlayan beslenme desteği olarak kullanılabileceği gibi, çeşitli durumlara bağlı olarak (stres, sigara, kemoterapi, uzun süreli antibiyotik kullanımı, cerrahi operasyon gibi) vücut direnci zayıflamış kişilerde vücut direncini artırmak ve hastalıklara yakalanma riskini azaltmak amacıyla da kullanılabilir. Örneğin;

Yoğun stres altında çalışanlarda (öğrenciler, doktorlar, borsacılar, öğretmenler, bankacılar vb.)
    Sigara içenlerde,
    Yaşlanma sürecine girenlerde,
    Fast-food tarzı beslenme alışkanlıklarına sahip olan kişilerde,
    Sık enfeksiyon geçiren kişilerde,
    Cerrahi operasyon geçiren kişilerde,
    Kemoterapi veya radyasyon tedavisi görenlerde maksimum fayda sağlar.

Beta-Glukan'ın önerilen dozu nedir?

Genel sağlığı ve beslenmeyi destekleyici olarak günde 1-2 kapsül yani 10-20 mg sağlıklı bireylerde önerilmektedir. Herhangi bir hastalık durumunda bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla doz artırılabilir. Bu gibi durumlarda 4-6 kapsüllük kullanım söz konusu olabilir. Yani bağışıklık sistemin ihtiyacı ve görülen cevaba göre kullanım önerilmektedir.

Beta-glukan; FDA tarafından ‘TAM EMNİYETLİ ‘onayına sahip GRAS kategorisinde bulunduğundan çocuklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Sağlıklı çocuklarda (>6 ay ) günde 1 kapsül 1x1 , enfeksiyon söz konusu ise 2 kapsül 2x1 şeklinde kullanımı söz konusu olabilir.

Beta-Glukan ne kadar süreyle kullanılır?

Bağışıklık sisteminde rol alan hücrelerin devamlı yenilenmesi nedeniyle etkinin devamlı olması için kullanım sürekli olmalıdır.

Bilinen herhangi bir hastalığı olmayan bir kimse Beta-Glukan kullanmalı mıdır?

Beta-Glukan'ın sağlıklı kişilerde de kullanımı bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Dolayısıyla da sağlıklı kişilerde kullanımı hastalıklara karşı doğal bir koruma sağlar.

Yoğun egzersiz yapanlar, profesyonel ve amotör atletler Beta-Glukan'dan nasıl yararlanır?

Beta-Glukan bu kişilerde non-spesifik immunostimulasyon sağlayarak hastalıklara dirençlerini artırır.

Ekmek mayasına alerjisi olan bir kimse Beta-Glukan kullanabilir mi?

Beta-Glukan; ekmek mayasından özel bir ekstraksiyon yöntemi ile ayrılmaktadır ve yöntemin hassaslığı nedeniyle saf bir şekilde elde edilebilmektedir. Bu nedenle içinde ekmek mayası bulunamamaktadır.

Beta-Glukan'ın hergün sürekli olarak kullanılmasıyla bağışıklık sistem aşırı olarak uyarılmış olur mu?

Beta-Glukan makrofajı aktive eder; onu yabancı maddelere karşı hazırlar ve alarm durumunda beklemesini sağlar. Makrofaj yabancı bir istilacı (bakteri, virüs, mantar, parazit) ile temasa geçene kadar immun cevap oluşmaz...

http://www.bagisiklik.com/imuneks_ne...ukan_nedir.asp

Merhaba

Bahsettiğiniz ilacı bende oğlum için kullandım. Doktoru tavsiye etmişti. Çok sık hastalanıyordu. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir diye. Çok faydasını gördüm.

Günde 1 defa 10 damla meyve suyuna yada suya karıştırıp ver demişti. Benim oğlum şimdi 7 yaşında tabletini kullanıyorum. Günde 1 tane verin yeterli dedi doktoru.

Bitkisel olduğu için pek fazla yan etkisi olmadığını söylemişti doktorumuz.

Sevgiler
    Gül

Ayışığı

Ben cola yada gazozla veriyordum sonra zaten tadına alışıyorlar..

Yaklaşık 6 ay kadar verdim..

Hatta kendim bile içtim

Evet içeriğinde alkol var ama bildiğimiz alkol değil

Re: Bir de "imuneks" var !

ımuneksı de duydum..annem kullanıyor..dr.bır sorayım da olmassa ondan alıp kullanayım....

tekrar oksurecek dıye odum kopuyor.....

bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak;IMMUNEKS
    kullanılabilir.
    tamamen doğal.
    hammaddesi maya.
    yine de doktorunuza danışmanızda fayda var.