1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. SİVRİSİNEKLERE KARŞI

Akşam Beren'i uyutmak için yanına yattım. Bi 10 dk. sonra vızır vızır bir sess. "Allah yandık" dedim. Nasıl bulcam şimdi ben bu sineği, bütün pencereler telli. Bi tek balkon kapısında tel yok. Kapıyı açınca peydeyi çekiyoruz ama herhalde ordan girdi. Beren iyice dalınca yaktım ışığı tüm evi aradım ama bulamadım malesef. Beren'in yüzü hariç her yerini kapattım pikeyle. Sabah bi kalktım aman Allah'ım. Çocuğumun yüzü şişlikten, kızarıklıktan görünmüyo. Abartmıyorum. Sol göz kapağı şişmiş vaziyette, kaşının üstü de. Sol yanağını 3-4 yerden birden sokmuş. Sol kulağını da. Nasıl sinirlendim anlatamam. Aslında üstünü çok açar ama dün gece pek açmadı şanstan.

Bir zamanlar Ultralion bir forum açmıştı hemen onu araştırdım. Siz de bilgi almak istersizin diye düşündüm. Aslında aradığım eski üyelerimizden Gülsün'ün bir tavsiyesiydi. "hindistan cevizi" ile ilgili bişey iyi geliyor demişti ama tam hatırlayamıyorum. Hin. cevizi yağı mıydı acaba. Aktara gidip sorcam bugün.

(Link eklemeyi beceremedim, ultralion'un yazısını kopyalıyorum)

ultralion Gönderilme tarihi: 13/07/2004 9:09

Sivrisineklere karşı önerisi olan
    Yaz başında doktora gittiğimizde sivrisineklerden çocuğu koruyun fakat kesinlikle tablet ve likit kullanmayın.Kanserojen etkileri olabilir dedi.Ne kullanacağız dediğimizde ultrasonik ses dalgalarını çıkaran cihazlardan alın dedi.

BEn cep telefonuma anti mosquito diye bir program yükledim.Ses dalgaları yayarak sinekleri kovmasını bekliyorduk.Malesef kovmamış.Oğlumun yüzüne sorti yapıp delik deşik etmişler.Dün akşam doktorun karşı çıkmasına rağmen sinek kovucu tabletlerden kullandık.Rahat ettik.

Herşeye rağmen rahat değiliz.Ses dalgaları yayan cihazdan istiyoruz.Fakat bulamadık.HEpsiburada.com da varmış.Onunda stoklarında kalmamış.Bu cihazı bulabileceğim bir yer bilen varmı?Yada sizin başka çözüm önerileriniz nelerdir?

Gülsün'ün yazısını buldum:

sivri sinek muzdariplerine

Çocuklar için sürülebilir sinek ilacı yok bildiğim kadarıyla. Arda'nın Bodrum'da sineklerle başı derde girince, izmirli annelerden gelen bu öneriyi değerlendirdim. Sonuç gayet olumlu. Aktar yada Eczanelerde satılan şu minik şişelerdeki Hindistancevizi Yağı'nı yatmadan önce yada dışarı çıkacaksak açık yerlerine (yüz dahil) sürüyorum. Mis gibi de kokuyor. Bilmiyorum neden, belki bukokusu nedeniyle, sinek gelmiyor. Bu bahsettiğim grupta bir çok anne tarafından denendi ve şimdiye kadar olumsuz sonuç alan olmadı. Bir deneyin derim. Dikkat edilecek tek nokta fazla sürüpte çocuğu bunaltmayın.

sevgiler,

NOT: ARKADAŞLAR TENE SÜRÜLEN SİNEK KOVUCULAR ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ZARARLIYMIŞ BENCE ONLARDAN KULLANMAYIN.

http://www.annecocuk.com/modules/new...=13923&forum=1

http://www.annecocuk.com/modules/new...=14972&forum=1

http://www.annecocuk.com/modules/new...d=3437&forum=1

Daha önce açılmış forumları eklemeyi becerebildim nihayet.

Re: SİVRİSİNEKLERE KARŞI

aktarlarda satılıyor "hindistancevizi yağı"
    ondan kullanın Bahar'cım. işe yarıyor.

sevgiler

Ben hiç kullanmadımda Baharcım sinek kavucu takıyorum.
    Gerçektende işe yarıyor.

4. Gülben Hilal

Evet Gülben Hindistan cevizi yağıymış buldum biraz önce Gülsün'ün yazısını.

Hilal'ciğim o sinek kovucular zararlıymış canım. Kullanma bence.

Bahar bende sinek kovucu kullanıyorum,çok da memnun kaldım.
    Tavsiye ederim,sevgiler

Nüfus: Arapgir Fiziken:Konya Ruhen: MALATYA (0 RH +)

Baharım

Vız vız sineğim

bırak yağı cevizi tak sinek kovucuyu prize mışıl mışıl uyu hatta bide horrrrrrlaaa

Re: Gülben Hilal

sinek avamayı eğlenceli hala getirebilirsin bahar...

bitane tenis topu al....

duvardaki sineğe nişan al....sonra fırlattttttttt

bu çok basit bişey

ama daha da zor hale getiemekde mümkkün...

karşılık 2 duvarda bulunan 2 sivrsi sineği ele alalım...

öle bir nişan al..öle bir hesap yap ki..açıyı da iyi ayarla...

tek bir atış yapacaksın...

önce ilk duvara atış yapacan..ordaki seineği vuran tenis topu ilk duvardan sekerek diğer duvara fırlayıp..2.duvardaki 2 sineğide mıhlamalı...

eğer bunu başarırsan....

sen de artık safariye katılabilirsin

baharcığım ben prize takılan sinek kovucu tablet kullanıyorum.Hem bizim odaya hem selinin odasına hiç sinek yok evde.Bırak birşey sürme.Al sende marketten.Çok rahat edersin...

Re: Beb

Bende sinek kovucu kullanıyorum, huylandım şimdi niye zararlı? bu konuda beni biraz bilgilendirirmisin canım.

Baharcım bizim evimizde yaz kış sivrisinek eksik olmaz, kar yağarken bile sivrisinek bulursun evimizde... ağaçlık bir ortam ve deniz kenarı olduğu için hiç eksik olmuyorlar allah razı olsun

Ben kızımın odasında ve yatak odamda devamlı likit olan sinek kovuculardan kullanıyorum. Mutlaka ufak tefek zararları vardır ama her akşamda vücudumuza bu yağlardan sürmem yani, teşekkür ederim verdiğin bilgiler için...

Sen her akşam bunumu süreceksin peki Beren'e. Bence bununda zararları vardır...bir araştır istersen...