1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Ist.daki kiralarin durumu nedir boyle ucmuslar!!!

Ya biz simdiden ev bakiyoruz..Insallah bir terslik olmazsa 17 ay sonra kesin donusumuzu gerceklestirecegiz..Ama dun aksam esimle kiralari gorunce sok olduk...Esim Bogazici Universitesinde gorev yapacak..Yani oralara yakin olsun istiyoruz ama fiyatlari gorunce agizimiz acik kaldi..Abuk sabuk evler 1500 ytl diyor...Eee birde bizim hic esyamiz yok yani gelince birde esya derdimiz olacak..Yani bizim halimiz ilk agizda harap...Nasil ev buldunuz...Ya da biz nasil ev bulabiliriz...Bu is internetten olmayacak bunu anladik...Hadi evi bulduk esyayi ne yapacagiz..Dusunun komple bir ev esyasi almamiz gerekiyor..Cunku bir yastigimiz dahi yok Tr'de...Ahhh ahhhhh ne yapicagiz biz yaa Icim daraldi yine paylasmak ve onerilerinizi almak istedim...

Re: Ist.daki kiralarin durumu nedir boyle ucmuslar!!!

sen simdiden icini SIKMA..

bogazici universitesine yakın yerlerde ,luks evlere bakmıssınızdır siz ..

kiralar cok uksek .

ama her butceye gore mutlaka ev bulunur rahsan ..

ayaginizi yorganiniza gore uzatirsiniz ..

esya konusunuda dert etme ..

annem yeni eve tasiniyor ..

herseyini sıfır aldi .
    10-15 milyara ( daha luksude var ama orta halli seyler aldi )komple evini yeniledi( hali ,mobilya ve perde )

zaten cok esyaya ne gerek var ya ..

az ve oz olsun yeter aslinda ..

istanbulda herseyin "yerini" bulma sansin var ..

illaki bogazici universitesine yakın yerdemi oturmaniz gerekiyor ?

ornegin "acibadem"de otursaniz 800 milyona guzel evler bulursunuz ..

bogazicinin servisi vardir .
    esinde servisle gidergelir isine ..

hem avrupa yakasi cok kalabalik ve SIKICI ..
    ,
    anadolu yakasi residence ..avrupa yakasi business..

Bence de Rahşan'cığım, Anadolu yakasına gelin siz (hem yakın oluruz).. Bu taraftaki evler daha uygun fiyat olarak.. Biz size araştırıp buluruz ev merak etmeyin..

sitelerde olduğumuz için kiralar çok uçmuş durumda buradada ev sahibi olmak vardı şimdi.. al kiracılardan paraları dön köşeyi..

sevgili rahşan..,

aman sakın dolduruşa gelmeyin,anadolu yakasında oturmayın.
    kabul ediyorum anadolu yakası daha bir oturmalık ama ancak İŞİN DE ANADOLU YAKASINDAYSA!!!!!!(walla kocan her gün 3 saat yollarda telef olur.bir de köprü trafiğine takılmamak için sabah daha karga kahvaltısını etmeden kalkmak zorunda kalır)

siz gelin iyisimi maslak taraflarına bakın orada uygun bulabilirsiniz.şişli,beşiktaş ta olabilir...

6. Re: Ist.daki kiralarin durumu nedir boyle ucmuslar!!!

Rahşancım,

şu anda faizler cazip geldiği için ihtiyacı olanlar 10 ,20 senelik kredi kullanarak ev alıyor.
    talepten az ev olduğu için fiatlar suni bir şekilde artmış durumda.
    istanbulda bir ev fiatı normalde 100.000 ytl iken fiat şu anda alınan kredilerle 200.000 ytl ye çıktı.
    ödenilen bileşik faizde hesaba katarsak aslında pahalıya alınıyor. 1 sene içinde normale döner, en azından artmaz diye düşünüyorum...

kiralık ev konusuna gelince,
    mecidiyeköyde fiatlar uygundur ama güzel ev bulmak zor,maslak yada beşiktaş civarı fiatlar nispeten daha ucuz...

trafik açısından sizin için en uygun yer avrupa yakası,

ama acıbadem,altunizade,beylerbeyi,çamlıcada köprüye çok yakın,eşinin gidişi en fazla yarım saati bulur.

fiatlara gelince,
    suni artıştan kiralarda etkilendi, acıbademde su anda en ucuz ev 700,800 ama site içi korumalı bir ev 1000 ytl.den başlıyor.

olay bu canım seneye Allah kerim...

Sevgili Rahşan,

Boğaziçi Üniversitesi çevresindeki kiralık konutların aylık kiraları 20-25 yıldır yüksek. Bebek'de her zaman yüksek olmuştur kiralar, ancak Hisarüstü, Rumelihisarı ve Etiler'in arka taraflarında uygun bir skala içindeydi bir zamanlar. Son dönemlerdeki yapılaşmayı bilemiyorum, sanırım Hisarüstü'nün gecekondularının yerini apartman binaları artık. Anlayacağınız, üniversite çevresi popüler bir yerleşim bölgesi, kiraların yüksek olması doğal. Aslında kiralar belki de çok yüksek değil, yetersiz kalan devlet üniversitelerinde çalışan akademisyenlerin aylık gelirleri!

Boğaziçi Üniversitesi'nin personel lojmanları bulunuyor bildiğim kadarıyla. Önceliği kıdemli öğretim üyeleriyle yabancı öğretim elemanlarına veriyorlar. Yine de siz durumunuzu bildiren bir dilekçeyle şimdiden başvursanız, belki bir süre için lojmanlarda yaşama olanağını elde edebilirsiniz, en azından kendinize uygun bir konut buluncaya değin. Bazı lojmanlar mobilyalı, hemen eşya almanıza da gerek kalmaz.

Ayrıca, üniversitenin personel ulaşım servisi olmalı. Eskiden vardı. Ben Kuzguncuk'dan rahatlıkla ulaşıyordum, hem de hiç yorulmadan. Üsküdar'dan da servis vardı, hemen köprüye ulaşıyordu.

Eşya için de kendinizi üzmeyin! Akrabaları ve tanıdıklarınızı seferber edin, bir süre kullanılmış eşyalarla idare edersiniz, sonra dilediğiniz gibi düzersiniz evinizi. Herşeyin başı sağlık!

Sevgiler

8. Re: Ist.daki kiralarin durumu nedir boyle ucmuslar!!!

sormayım ben kiracığım.bizim tarafta 500 ytl aşağı ev kalmadı.bu ayda zam ayım artık ne yazayım.İnşallah evim olur.

şu ucuz banka kredilerinden sonra uçtu fiyatlar malesef ben mesela ev değiştireceğim fakat eskişehirde de oturabileceğim , eşyamın rahatca sığacağı evler 600 den başlıyor,ve bu fiyat aylık 3-4 milyara kadar cıkıyor.
    yani bütün türkiye aynı.

biraz uzak olur ama Teyzemin şu an Kiraya vermek istediği bir dairesi var,

yeri ;ikitelli başakşehir eşyalı,kirası 600 ytl bilgine