Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Kreşe Bırakma Taktikleri...

Arkadaşlar merhaba,

Kerem 8 gündür kreşe gidiyor. İlk günler bırakırken bir sorun yaşamıyorduk ama artık kreşi görür görmez başlıyor ağlamaya, kreş müdürü çocukların kreş ve anne babanın onları bırakacağı bağlantısını kurup böyle tepkiler verdiğini söyledi, Kerem biraz erken farketmiş durumu, normal bir gelişme dedi...

Şimdi benim size sormak istediğim, Kerem'i daha az üzerek nasıl bırakırız kreşe? Var mı sizin uyguladığınız değişik yöntemler?

Sevgiler,

Re: Kreşe Bırakma Taktikleri...

slm ..

kerem kaç yaşında bilmyorum...ama yazını okuyunca aklıma oğlum geldi..ben oğlumu kreşe gönderdiğimde oğlum 16 aylıktı ..şuan 5 yaşına girecek ve o zamandan bu zamana hep kreşe gidiyor..

bazen düşünüyorumda zaten oklua başladığında senelerce gidicek...

konu ile pek ilgisi yok ama yazmak istedim...

metotlara gelince..küçük yaşta gönderdiğimiz için..hiç bir metoda gerek kalmadı...

Bizim ki de aynen dediğin gibi 10 gündür kreşe veriyoruz.Aslında önceden bakıcı bakıyordu ve sonra kreş olunca yadırgadı.Sabah ve yatmadan önce anne kreşe gitmeyeceğimden başlıyoruz sonra sabahları evden güzel çıkıyoruz bu ara anne nereye gidiyoruz ben kreşe gittmem diyerek yolda yürürüz kreş yoluna saptığımızda başlıyor ağlamaya ama öğretmenini görünce sesini kısıyor ve akşam şeker,çikolata ve gezmeye gideceğimizi söyleyerek bırakıyorum.Bir yerde okumuştum bu yaş çocuklarda anne-baba kayıp etme korkusu olduğundan istemiyorlarmış en iyi şekili çocuğu akşam gelip alacağına ve hep beraber eve döneceğimize inandırmak.Sabah kreşe kalırken huysuzlanıyor ama akşam almaya gittiğinde öğretmenini öpüyor ve yarın geleceğim şimdi babayı görmeye gideceğim diye mutlu oluyor yatana kadar.Tabii sabahları aynı ..
    Ne diyeyim kolay gelsin ...Bende aynı durumdayım.......

Merhaba arkadaşım bilirim ne zordur bırakmak.Çocuk bir taraftan ağlıyor,gitsen dert kalsan ayrı dert.Mete biraz büyük gerçi Kerem'e göre ama biz nerdeyse 6 ay öncesinden başlamıştık okula gidicen,oyunlar oynıycan diye söylemeye yani hazırlık aşaması önemli.Başlarda yanımda kalın diye ağlıyordu ilk bir kaç gün 2-3 saat bırakmıştık siz başlamışsınız gerçi.İşim az kaldı biter bitmez seni almaya gelicem Mete'yi etkiliyor .Kendi soruyor siz beni alacakmısınız diye sabahın 6sında başlıyoruz gidene kadar onu okuldan alıcağımı söylüyorum.Birde anne babanın tutumu çok önemli ağlasa bile arkanıza bakmadan yanından ayrılmanız gerekli biliyorum çok zor ama mecburen yapmanız lazım.Öğretmenlerin dediğine göreki muhtemelen öyledir ilk 5-6 dakka ağlıyorlar sonra unutuyorlar diyorlar.Hep diyordum ben de diğer anneler gibi, kapıda dakikalarca kalmasam bırakıp,öpüşüp ayrılsak diye artık oldu.Umarım sen de en kısa zamanda bu rahatlığa kavuşursun

5. Re: Kreşe Bırakma Taktikleri...

Iremcigim,

biz hafta da bir gun gidiyoruz ya ve gecen hafta ilk gundu o yuzden Esen Meltem daha anlayamadi durumu. Bakalim yarin ne yapacak. Ben sana okudugum taktikleri yaziyorum.

1. Onu sevdiginizi aksam tekrar geri gelip onu alacaginizi soyleyin,

2. Sarilin, opun ama kisa tutun,

3. Sakin aglamayin, ah zavalli yavrum falan gibi seyler soylemeyin,

4. Stres yapmayin, rahat olmaya calisin, siz rahat olursaniz cocugunuz da rahat olur,

5. Butun bunlari yaptiktan sonra oradan ayrilin geri donup gulumseyerek el sallayin. O sallamasa bile siz gulumseyerek el sallamaya devam edin. Ama uzatmayin.

Ben gecen hafta uyguladim. Uygulamaya devam edecegim.

Kolay gelsin canim.

Sevgiler

daha kreşe gitmediği için oğlum bunları yaşamıyorum ama seneye vermem gerektiğinde ne yapacağımı bilemiyorum

7. Re: Kreşe Bırakma Taktikleri...

İrem'ciğim

1. Onu sevdiginizi aksam tekrar geri gelip onu alacaginizi soyleyin,
    2.Sarilin, opun ama kisa tutun,
    Mevhibe'nin bu yazdıklarını yapıyorum. Ama bir türlü sevmedi Beren kreşi. Her sabah kreşe gitmemek için yalvarıyor, ağlıyor. İkna edilemiyor bir türlü. Ağlaya ağlaya bıraktığım çok oluyor. (Beren 18 aylıkken kreşe gitti, şu an 3 yaşında). Eylülde başka bir kreşe başlayacağız, şu an kreşten ayrıldık annem bakıyor Beren'e.