2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Toplam 19 sonuçtan 11 ile 19 arasındakiler gösteriliyor.

Re: 2 yaşındaki oğluma kendi kendine uymasını nasıl öğretebilirim Önerilerinizi bekli

BİZİM CEMRE DE ÇİĞDEM'İN ÇOKOPRENSİ GİBİ İLK GÜNDEN ODASINA YERLEŞTİ.YÜRÜMEYE VE KONUŞMAYA BAŞLADIKÇA BAZI KAÇAMAKLAR DA YAPTIK-YAPIYORUZ.BAZAN ODASINDAN SESLENİR ANNEE BENİ AL,BAZAN KOŞARAK YANIMIZA GELİR.BU TÜR DAVRANIŞLARI KISITLAMADIĞIMIZ GİBİ ŞAHSEN KIZIMLA BERABER YATMAK BENİM DE HOŞUMA GİDİYOR.

SEVGİLER

Re: 2 yaşındaki oğluma kendi kendine uymasını nasıl öğretebilirim Önerilerinizi bekli

arkadaslarin hepsi hakli bebekler kendi kendi yataklarinda yatmalilar benim oglumun yatagi bizim odamizda ama bebisim bizimle beraber yatar ilk baslarda ayri yatardi hastalikti, disti derken simdi 1´,5 yasinda ve bizimle anne baba arasinda rahat rahat uyuyor birde ben bebegimizi acaba fazlami zapta rapta sokuyorum diye kiziyorum kendi kendime onlar bir daha asla 1,5 yasinda olmayacak ve bu muzurluklari asla bir daha yasayamiyacaklar , ben biraktim iyisimi bu zamanlarin bu günlerin tadina varayim kiz kardesimin oglu da beraber yatti simdi üc yasinda kendi kendine ayri yatakta yatmak istedigini söyledi ve bu iste sorunsuz zorlamasiz haloldu benim sahsi görüsüm bebegimin herseyi kendi istemesi tabi biraz tesvik lazim ama aglayarak yada uzun ugraslardan sonra uyumasi yerine eglenerek ve özgürce bunu yapmasi sevgilerle

Merhaba. Galiba bu uyku sorunu hepimizde aynı. 1 yaşına yaklaştı Beren. Ben aslında ilk aylardan itibaren kendi odasında yatırmak istedim ancak annelerimiz daha küçük olduğunu, gece emzirmelerinden dolayı falan bize de kolay olacağını söyleyip bizim odamızda yatırtdılar. Ayakta ya da kucakta sallayarak uyutuyoruz halaaa. Bu da başka bir hata tabiki. Çünkü şimdi belim kopuyor sallarken. Yarım saat, belki daha da fazla sallıyorum. Bir kaç öncesinden artık kendi kendine uyutalım diye girişimlerde bulundum. Sitelerdeki doktorlara sorup, kitaplar okudum. Hepsi de önce yatağına koyun, ağlasa yırtınsa da kucağınıza almayın ama yakınında olduğunuzu bildirin diyordu. Öyle de yaptım. Ama o ağlayışına dayanamıyorum. Amaaan biraz daha böyle gitsin bakalım diyorum. Ama her geçen gün daha da zor oluyor. Odamızdan bile ayırmadık daha. Ama şundan eminim ki bunu başaran arkadaşlar o ağlamalara katlanmış ve bunu bu şekilde başarmışlar. O gözyaşlarına nasıl dayanacığımı bilemiyorum. Allah hepimize sabır versin.

CANIM BENİM BEBEĞİM DAHA 6 AYLIK AMA 50.GÜNDEN SONRA KENDİ KENDİNE UYUMAYA ALISTIRDIM.DOGDUGU GÜNDEN BU YANA KIRMIZI GECE LAMBASINA ALISTI VE 5 AYLIKKEN CEKMELİ MÜZİK KUTUSUNA ALIŞTIRDIM LAMBA VE KUTU OLAYA GIRINCE UYUYACAGINI ANLIYORDU.ŞİMDİ İSE SAAT 20:30 OLUNCA UYKUSU GELDİĞİNİ KAFASINI OKSAYARAK MIZMIZLANMASINDAN ANLIYORUM.HEMEN ALTINI DEGISTIRIP YATAGA YATIRIYORUM VE KARNINI DOYURUYORUM.ZATEN MAMASININ SONU KELMEDEN KENDİ KENDİNE NİNNİ SOYLEMEYE BASLIYOR VE UYUYOR.SAAT 24:00 GİBİ UYURKEN MAMASINI VERİYORUM SABAK 07:30 8 GİBİ KALKIYOR.HASTA OLSA BILE BU DUZENI BEBEKLIGINDEN BERI BOZMUYOR.BENCE ONLARA ALISKANLIKLAR KAZANDIRIRSAK (LAMBA,ISIK)UYKU SORUNU KALMIYOR.

5. Re: 2 yaşındaki oğluma kendi kendine uymasını nasıl öğretebilirim Önerilerinizi bekli

caner doğdu doğalı kendi odasında ve yatağında yatıyor.. bazen istisnai olarak çok sıkıntılı gecelerde onun odasında birkaç saat kaldığım oluyor ama yatağımıza hiç almadık ve odamızda yatırmadık.. bence odasında güzel bir ortam hazırlamak başlangıç olabilir.. caner daha küçük olduğu için pek tecrübem yok ama hangi mekana alışıp severlerse orayı tercih ettiklerini düşünüyorum.

Bu konuda en az ben de senin kadar dertliyim. Hatta bizde durum daha da fena, çünkü oğlum 4 yaşına gelecek neredeyse.

40 günlük bile olmadan kendi odasına ve yatağına tranfer olmuştu. 1,5-2 yaşına kadar her şey gayet güzel gitti, ama ne zaman velet ayaklandı ve yatağın parmaklıklarını aştı, işte o zaman her seferinde soluğu bizim yanımızda almaya başladı.Biraz da korkuları ve hayal gücü gelişti galiba.

Denemediğim yöntem kalmadı. Odasında yanında yattık , ama o saatte bir kakıp kontrole başlayınca dayanamadık. Bırakalım ağlasın dedik, o bizden inatçı çıktı. Bazen 'hadi oğlum gel odanda masal okuyalım' diyorum. Masal biter bitmez hadi yatmaya gidelim diyor ve yine bizim odamıza yöneliyor. Bundan 4-5 ay önce çilek mobilyada gezinirken kaydıraklı çocuk yatakları çok hoşuna gitti. Ben de' eğer kendi yatağında yatmaya söz verirsen sana hemen bunu alalım' dedim. Biraz düşündükten sonra 'gerek yok' dedi, yani hiç olmazsa dürüst.

Geçen hafta ikinci bebeğimize mobilya bakmak için dolaşıyordum. Orada eve benzeyen ve kapısı olan bir yatak gördü ve bunu alırsak yatağında yatacağını söyledi. Ben de son çare oğluma ev şeklinde yeni bir yatak tasarlayıp odasını değiştirmeye karar verdim. Onun eskileri de ikinciye kalmış oldu böylece.

Bu sefer de halledemezsek yandık artık.

sevgiler,

Didem

MERHABA;

ULAŞ DOĞDUĞUNDAN BERİ KENDİ ODASINDA YATIYOR. ŞU ANDA 2,5 YAŞINDA VE KENDİ YATAĞINDA UYUMAYI SEVİYOR. AMA UYUMAYI SEVMEYEN BİR ÇOCUK BUNU İÇİNDE ONU UYUTMAK PEK KOLAY OLMUYOR. AKŞAMLARI YANINA YATMAZSAM UYUMUYOR HER FIRSATTA KALKMAYA UĞREŞIYOR. NE YAPTIYSAM İŞE YARAMADI. ONUN İÇİN BENDE ARTIK BOŞVERDİM. ÖĞLENLERİ AYAKTA SALLAYARAK, AKŞAMLARI İSE YANINA YATARAK UYUYOR. İNŞALAH EYLÜLDE KREŞE BAŞLAYACAK. NASIL OLSA ORADA KENDİ BAŞINA YATIP UYUMAYI ÖĞRENECEK DİYE BU SİSTEME DEVAM EDİYORUZ.
    SEVGİLER

bence çok zorlama...nasılsa öğreniyorlar..ben nasıl öğrettim hatırlamıyorum ama birdenbire oldu işte...bir keç kez onla yattım..gece kalktım..oda alıştı sanırım..ama hala arada gelir yanımıza...bazen de ben özleyip giderim...hem alıştıralım driz hemde arkalarından gideriz???
    sevgiler

9. Re: 2 yaşındaki oğluma kendi kendine uymasını nasıl öğretebilirim Önerilerinizi bekli

Merhaba arkadaşlar,
    Ben de bu siteyle ve sizlerle yeni tanıştım.Benim de 19 aylık uyku nedir bilmeyen bir oğlum var.Doğduğu günden beri tek sorunumuz uyku.Okumadığım kitap danışmadığım doktor kalmadı.Yine her öneriye açığım.Sizin burada yazdığınız hemen herşeyi de denedim.Fakat benim asıl sorunum Emirhan'ın geceleri çok sık kalkması ve bunun için mantıklı bir sebebi de yok.Çalışan bir anneyim sabahları çok erken kalkıyorum dolayısıyla çok da yoruluyorum bazen çıldıracak gibi oluyorum.Sanırım asıl sorun bana çok düşkün olması.Yine bana önerebileceğiniz şeyler varsa çok sevinirim.