1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Materyali tahta olan oyuncaklara sardım kafayı :)) Legolar ve özel plastik .......

Kızım büyümeye başladı,ben sabırsız anne ) Tahta materyalli kocaman bir ev almıştım geçen sene dayanamayıp kurmuştum Talya'da ilgilenmeye başlamıştı.Şimdi saatlerce oynayabiliyoruz.Bana daha dayanıklı ve hijyenik geliyorlar.Zaten uyduruk plastikleri aslında eve sokmamak lazım ama her zaman olmuyor.Özel üretilen plastiklerden ya da tahta oyuncaklardan oluşturmak lazım tüm oyuncakları.

Çocukluğumdan kalma 2 kutu tahta oyuncağım var;Erdal ve Talya hala oynuyorlar.Demek ki saklanabiliyor ve uzun yıllar bir şey olmuyor.Bir de Lego'lar çok dayanıklı,resmen nesiller boyu oynanabiliyor,benim ilk lego setimi anneannem saklamış geçenlerde bana süpriz yaptı hemen lego kutumuza boşalttım )Bizlerin zamanında bu kadar çeşit olmasa da Lego her daim Lego'ydu.

Karar verdim;Erdal okula başlar başlamaz oyuncakları tekrar elden geçireceğim ve büyük bir temizlik yapacağım.Sadece Lego'larını ve arabalarını(metal ve özel plastik)bırakacağım gerisi Çocuk esirgeme kurumuna...

Oyuncak mezarlığına dönen evinizi elden geçirmeye başladınız mı ?

Re: Materyali tahta olan oyuncaklara sardım kafayı :)) Legolar ve özel plastik .......

Ben fazlalıkları evde sevmeyen biri olduğum için bizim ev hiç bir zaman oyuncak mezarlığına dönmedi.
    Tahta oyuncakar deyince yıllar öncesine gittim. Çocukluğumda benim de tahtadan yapılmış şekillerim vardı. Birleştirerek kule , ev falan yapılıyordu. puzzle gibi. sene 1969 du şimdiki oyuncaklara bakınca hey gidi günler hey diyorum.

Re: Materyali tahta olan oyuncaklara sardım kafayı :)) Legolar ve özel plastik .......

Ben de ayıklama yaptım geçenlerde.

Doğanın 3. yaş gününde ona kocaman bir at almıştık oyuncak, binebileceği, oldukça büyük bişey, dünya para verdik.

Ama nedense düşündüğüm kadar yararlanmadı ondan. Şimdi odasında öylece duruyor ve yer kaplıyor. Verecek birini arıyorum açıkçası...

Daha fonksiyonel, gerçekten zevkle oynayabileceği şeyler almak lazım. O kocaman atla oynamadı hiç ama minicik önemsiz şeylerle büyük vakit geçirdiği oluyor.

Demekki neymiş; önemli olan oyuncağın boyutu, değeri değil, fonksiyonuymuş. Anlamış olduk.

Eminonu mercan yokusunda oyuncakci toptancilarinda gordum .

ithalatci bir firmaydi ..

aradigim bir oyuncagi bulamamistim .

asansorle 5.kata cikardi ..( 5 katıda ithal oyuncaklarla dolu )
    acilmamis kutularin icini gosterdi ..

dunya kadar bu resimlerdeki oyuncaklardan vardi ..

Merte aldim ama pek oynamiyor ..

o hala bizim tornavida ,cekiclerle oynamak istiyor (((((

Geçen ay evdeki oyuncakları elden geçirdik.Parçaları olmayan ama kızımın bir türlü attırmadığı oyuncakları topladım. Onları fabrikaya göndereceğimi ve orda yapılacağı söyledim.başka türlü mümkün değil o oyuncakları evden çıkaramazdım.Kullanılmayacak durumda olanları attık.
    Bende ahşap oyuncak taraftarıyım.Hem sağlıklı hemde uzun ömürlü oluyorlar.

6. Re: Materyali tahta olan oyuncaklara sardım kafayı :)) Legolar ve özel plastik .......

Aysima Playmobil'in oyuncaklarina bayiliyor cok buyuk bir zevk ile hic SIKILMADAN oynuyor. Simdi de hayvanat bahcesini istiyor.

Ahşap yapbozlarda var onlarda çok kullanışlı öneririm.

Eminonu mercan yokusunda oyuncakci toptancilarinda gordum .ithalatci bir firmaydi ..
    hangi firma bu? perakende de satıyorlar mı?
    tam olarak yerini tarif edebilir misin?

9. Re: Materyali tahta olan oyuncaklara sardım kafayı :)) Legolar ve özel plastik .......

başlarda kırılan dökülen oyuncakları yapıştırıyordum ama baktımki Efe tekrar eski haline getiriyor.kırılan parçalar doğru çöpe.
    legoları var ama daha çıkarmadım.babası 10 günlükken almıştı, çok gülmüştüm şimdimi oynayacak diye.
    ama benimde ondan kalır yanım yoktu .daha hamileyken puzzle lar ve kitaplar almıştım ona.

dün oğluma sayfaları karton olup yırtılmayan kitaplardan aldım.biraz baktı hikayesini okuduk.içindeki hayvanların yanına kendi kedi ve dinozorlarını koydu,sayfaları kapattı.
    ben elime kitabımı alınca oda aldı bana getirdi kitabını.

anneannesi doğumgününde plastik motor aldı.bütün gün üzerine inip biniyor.ama sallanmıyor.üzerinde ayakta dikilmekten bizim yüreğimizi ağzımıza getirmekten hoşlanıyor.

hiç tahta oyuncağı yok alsam iyi olucak kıramaz en azından.doğumgününde gelen oyuncaklardan çoğu araba ve şu an hepsinin biryerleri kırık.

ayrıca bu aylarda nelerle oynar fikirlerinizi takip edeyim.

bende geçen hafta 32 parçalık tahta yapboz aldım hem sağlıklı hem parçası çok sıkılmaz diye 3-4 seferde ezberledi yerlerini