1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

özel hastane mağdurları ve devlet hastanesi ayrıcalıklı hastaları..

efendim,şimdi kayınvalidemin omzu kırıktı ya..amerikan hastanesinde bir omuz askısı verip kadını 2 gün acıdan bayılttılar ya..

ben de kayınvaldemi kapıp şişli etfale götürdüm..tamam çok sıra bekledik,alt kat üst kat dolaştık ama sonuçta 3 film çekildi haftada bir kontrole çağrıldı ve 3 doktor (valla 3 doktor yazıyla da üç..) annemin omzunu yerine yerleştirip kolunu göğsüne sabit sargıyla sabitleyip acısını azalttılar..tamam doktorların yüzleri yorgunluktan asık, ama ilililer...,ama çok kalabalık olmasına rağmen sistem yürüyor arkadaşlar..

şimdi ben bundan ders aldım ya..bugün topuk ağrılarım ve bel ağrılarım için gittim..muayene oldum,filmlerimi çektirdim,topuklar için topuktan iğnelerimi yaptırdım (topuk dikeniymiş) bel için 3 gün sonraya mr için randevu aldım..

yani cidden işler yürüyoooooorrr...

benim gibi devlet hastanesi fobisi olanlara duyurulur..

haa toplam 7 milyona çıktı arkadaşlar bu arada tüm bu işler..kayınvalidemin ki dahil..

amerikanda bir omuz sargısına 750 milyon verince..insan devletini sevmeye başlıyor valla)

Re: özel hastane mağdurları ve devlet hastanesi ayrıcalıklı hastaları..

benim annemin tedaviside çabada sürüyo hemşire özel olarak randevuyu hatırlatıyo bile işler gerçekten ilerliyo bence.

tekrar geçmiş olsun mine abla allah sağlık versin başta en önemlisi bu

3. Re: özel hastane mağdurları ve devlet hastanesi ayrıcalıklı hastaları..

Merhaba Mine

öncelikle cok cok gecmis olsun.....Kayinpederinide kaybetmissin basiniz sagolsun gecenlerde bir yazini okudum ama pek cevap vermeye zamanim olmuyor....umarim su an iyisindir ????

hastaneler konusuna gelince aslinda isler yürümez diye birsey yok bence biraz organizasyon bozuklugu ve insanlari bir oraya bir buraya göndermeleri saglam insani bile hasta ediyor,
    bu özel hastanelerde para sapikligi ne böyle birde üstüne tedavi bile olmuyorsun bence bilerek yapiliyor gibi nasil olsa gene gelirler hesabi.....gibi geldi bana

şişli etfal'e mahsus bir iyilik bu sanırım...

ben de şişli etfalle ilgili bir anımı anlatayım...
    babam 1,5 sene önce etfal'de katarakt ameliyatı oldu.
    çok da memnun kaldı..

ama asıl beni dumura uğratan şey başka..

ameliyat olduktan 1 sene sonra birgün telefon çaldı...:

--zrrrr...
    --alo buyrun...
    --iyi günler zeki bey ile mi görüşüyorum?
    --evet..?!?
    --ben şişli etfalden dr.xx..1 sene evvel hocam doc.dr.yy sizi ameliyat etmiş.şimdi kontrol zamanınız geldi..sizin için müsaitse bu cumaya saat 9'a randevu veriyorum.gelin kontrolünüzü yapalım...
    --ayy..çok şaşırdım..sağolun
    --şaşırdınız mı..? niye..?
    --yani ilk defa oluyor böyle devlet hastanesinden arayıp kontrole çağırıyorlar da..
    --rica ederim görevimiz efendim...
    ...ve telefon kapatılır...

daha sonraki 2 gün boyunca babam şaka filan yaptıklarını düşündü...bir gidip bakayım dedi ve randevuya gitti..
    gerçekten kontrolü yapıldı..ve şu anda gayet sağlıklı ve aldığı hizmetten çoook mutlu oldu.

keşke tüm devlet hastanelerimiz şişli etfal gibi olsa....

ilahi mine abnla yaa seninde hikayelerin cok dramatik ama her olayda bir espiriyle bitirişin yok mu öldürürsün sen adamı
    minedafne yazdı:
    efendim,şimdi kayınvalidemin omzu kırıktı ya..amerikan hastanesinde bir omuz askısı verip kadını 2 gün acıdan bayılttılar ya..

ben de kayınvaldemi kapıp şişli etfale götürdüm..tamam çok sıra bekledik,alt kat üst kat dolaştık ama sonuçta 3 film çekildi haftada bir kontrole çağrıldı ve 3 doktor (valla 3 doktor yazıyla da üç..) annemin omzunu yerine yerleştirip kolunu göğsüne sabit sargıyla sabitleyip acısını azalttılar..tamam doktorların yüzleri yorgunluktan asık, ama ilililer...,ama çok kalabalık olmasına rağmen sistem yürüyor arkadaşlar..

şimdi ben bundan ders aldım ya..bugün topuk ağrılarım ve bel ağrılarım için gittim..muayene oldum,filmlerimi çektirdim,topuklar için topuktan iğnelerimi yaptırdım (topuk dikeniymiş) bel için 3 gün sonraya mr için randevu aldım..

yani cidden işler yürüyoooooorrr...

benim gibi devlet hastanesi fobisi olanlara duyurulur..

haa toplam 7 milyona çıktı arkadaşlar bu arada tüm bu işler..kayınvalidemin ki dahil..

amerikanda bir omuz sargısına 750 milyon verince..insan devletini sevmeye başlıyor valla)

Öncelikle geçmiş olsun Mine

Geçen haftalarda Furkan'ın parmağını el cerrahına gösterin diye söylenince yana yana el cerrahı aradık.Sonunda hocam bu isin uzmanlari Amerikan hastanesin de var dedi gittik oraya.Doktor parmagi muayene etmek için önce sargıyı açtı baktı dikişler iyi dedi.Sonra elini tekrar sardı.Buraya kadar gayet güzel kalkıp sonra üçreti ödemeye geldi sıra muayene ücretini aldılar doktor bey o arada geldi birde görevliye pansuman ücretinide alınız dedi.Sigorta onay veriyor gidip imza atacağım bir baktım indirimli 55 ytl yahu sen bana ne hizmet ettinde bu parayı talep ediyorsun

Devlet hastanesini sevmeme nedenim zaman sorunu.Çok bekletiyorlardı yaklaşık 6 senedir doğru düzgün devlet hastanelerine gitmiyorum işleyişleri düzeldi mi yoksa hala öyle saatlerce sıra bekleniyor mu fikrim yok.Benim gittiğim özel hastane de devlet hastanesi gibi mubarek randevu verirler kesin en az yarım saat sonra içeri girersin

Cok gecmis olsun minecim, anneanemdede vardi o topuk dikeni, böyle jöleli ortasi bos bir sey yollamistim Scholl ün, hatta sonra ordada bulmuslardi, ayakkabisinin topuk kismina koymak icin.

Valla bis buralarda alman hastanesine hic para ödemiyoruz!!

minecikim haklisin.
    bizde biliyosun yakin zamanda boyle bir tecrube yasadik.
    o kadar kararliydikki annemi ist veya ankarada bir hastanede ameliyat ettimeye,zonguldak karaelmas arastirma hastanesi yola cikarmamiza ok vermeyince icimiz pir pir etmisti,acikcasi endiseliydik oldukca.s
    simdi ne mi dusunuyorum iyiki canim annem zonguldakta ameliyat olmus,iyiki.Ben hicbir ozel hastanede dahil boyle ilgi ve insanca yaklasima tanik olmadim.
    ameliyatlarin basarisi e hastanenin son derece ileri bir teknolojiye sahip olmalari bir tarafa,o kadar insanca muamele goruyorsunki donup kaliyorsun.
    annem hala dr larinin yogun bakimda surekli gelip annemin sacini oksayarak "atlattik murvet hanim,hadi murvet hanim" diye nasil destek verip,gece gunduz basindan ayrilmadiklarini duygulanarak anlatiyor.
    arti hasta yakinlarinada son derece anlayisli ,gereken her turlu aciklamayi fazlasiyla yapan bir yaklasimlari var.
    dusun annem ameliyat olali 3 ay oldu ve gece yarisi bile arasak her konuda guler yuzle detayli bilgi alabiliyoruz.
    ha tum bunlarin karsiliginda annem ozel odada kalmasina ragmen o kadar cuzi bir rakam odedik ki inanamadik.
    annem icin canimiz feda ama imkani olmayan insanlari dusunce bu cok iyi birsey.

hani hep soyle hediye goturduk,para yedirdik hikayeleri anlatilirdi ya eskide,hatta hala bizim dr larimiz bir tesekkur cikolatasini bile kabul etmediler dusunun.
    sadece hastaneye bagis yapabiliyorsun oda sen teklif edersen,gonlunden gecerse yani kimse hatirlatmiyor boyle birsey.
    neyse cok uzattim biliyorum ama birseyler iyiye gidiyor buna katiliyorum,cok ama cok degerli dr larimiz var biliyorum.
    Annemi bize yeniden kazandiran Zonguldak Karaelmas Hastanesinin tum dr ve calisanlarinin onunde egliyorum.
    iyiki varlar

Gecmis olsun.

Iki sey var diyecegim.

Birincisi ozel hastane, devlet hastanesi, doktorlarin durumu vb. hakkinda. Az cok bu islerin yuruyusunu bilen biriyim. Eskiden ben de kizardim doktorlara ama artik o yuzlerin ne sartlarda o hale geldigini bildigim icin kizamiyorum. Bir anlatsam dudaginiz ucuklar. Cok cok haklilar. Ama ozeldeki pek cok doktordan da daha ilgililer. Ozelde o kadar para bayildiktan sonra, bir de artik robotlasmis, hislerini yitirmis doktorlara muayene olmak daha cok koyuyor adama. 3 sene once endoskopi icin Acibadem benden 900 kusur milyon para istedi. Ayni islemi Acibadem kadar gozu acilmamis baska bir ozel hastanede 100 milyona yaptirdim. Bu ornek yeterli mi?

Ikinci konu da topuk dikeni. Benim topugumda da var. Bazen ustune basamam, cok aci verir. Bazen pek birsey hissetmem. Ben tabana konan kaucuk tabanliklardan kullaniyorum. Cok rahat ediyorum. Herhalde sana da vermislerdir. Ihmal etme, cok faydasini gorursun.

Geçmiş olsun Mine,

Geçen haftalarda Dünya Göz Hastanesindeki maceramızı yazmıştım.Ne yazıkki artık özel hastanelerin durumu da berbat.Bizi de saatlerce beklettiler ve okadar asık suratlı bir doktora denk geldik ki(hastanenin tüm doktorları aynı mı bilemiyorum)bir daha o hastanenin önünden bile geçmem.

Şişli Etfal'de ilgiyle muayene edilmeniz ne güzel.