1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Ankara'da hafasonu ne yapılır?

Cemile'nin haftasonu formuna cevap yazarken düşündüm de Ankara'da haftasonu arkadaşlarım neler yapıyor diye sormak istedim...
    Bizim başlıca hafta sonu etkinliğimiz parka gitmek...
    Ahtatlıbel en çok ziyaret ettiğimiz yerdi. Geçen hafta Mogan Gölü parkına gittim ve çok beğendim. Haftasonu park listemize alındı.
    Tüm Ankarlılar gibi piknik yapmak bizim de en çok yaptığımız haftasonu faaliyetlerinden. Genelde Beynam ormanına gidiyoruz...
    Yolu göze alabilirsek, Beypazarı da çok güzel bir yer..
    Ama havalar artık bunlara sanırım izin vermeyecek. Ve alışveriş merkezlerinin yolu görünecek(asılnda hiç hoşlanmıyorum ama bazen gidecek yer olmuşyor işte..)
    Kışın en sevdiğim şeylerden biri de bowling oynamak. Genelde çiftliğe gidiyoruz, köfte sonrası bowling çok keyifli oluyor..
    Bunlar ilk aklıma gelenler..

Siz sevgili Ankaralı arkadaşlarım, haftasonları nerelere gidiyor, neler yapıyorsunuz?

Re: Ankara'da hafasonu ne yapılır?

Bizde genellikle parkları tercih ediyoruz.Birde Armadanın arkasında Saklı Bahçe var orayıda tavsiye edrim çok güzel.Ama senin de dediğin gibi havaların soğuması ile birlikte maalesef park zevkimiz bitecek

3. Re: Ankara'da hafasonu ne yapılır?

Ahlatlıbele bir kaç kez gittik. K.valideler İncekte oturuyorlar, bahçeli bir ev. Orası Beren için de çok iyi oluyor. Bir de orada aqua parkı olan bir havuz var, futbolcu Tanju'nunmuş bilirsin belki. Yaz tatiline gidemeyenler için tavsiye edebilirim. Sonra A.O.Ç Tigem var, çok güzel piknik alanı var ama evden bişey getirilmesine izin verilmiyor. Orada gözleme, semaver çayı vs. var. Çocuklar için küçük bir lunapark ta var orada. Çimenlik güzel bir yer. Hem de market dibinde. Alışverişini yapıp, orada dinlenip çayını, kahveni içiyorsun. Başkaaaa neresi var, Altınparkı methediyorlar ama sadece bir kez düğüne gitmiştim oraya yapıldıktan sonra. Gezmek lazım. Mogan gölünü ben de merak ediyorum, henüz gitmedik. Geçenlerde Sincan'a yapılan Harikalar Diyarında bir düğün vardı, orayı görme fırsatım oldu, uçsuz bucaksız kocaman bir araziye yapılmış. Bir de oraya gideceğiz derken, Eryamandaki Göksu parkına gitmişiz yanlışlıkla, orası da güzel görünüyordu. Akşam vakti olduğundan tam göremedik tabi. Uzak ama güzel görünüyorlar, gitmek lazım.

Şimdilik bunlar aklıma gelenler, başka hatırlarsam yazarım.

Duygu hafta sonu gezi listemiz hemen hemen aynı. Ahlatlıbel hemen hemen her hafta sonu uğradığımız bir mekandı. Akşam bile olsa yarım saat bir yürüyüş, birer çay çok iyi geliyor bize.
    Evet havalar serinledikçe, yağmur haberleri geldikçe bir arayış içine girdik bakalım. Önerileri bende dikkate alacağım.

eski bir ankaralı olarak tavsiyem: çocuklarınızı tren garındaki müzeye -hafta içi- götürün, ama haftasonu garın karşısındaki THK müzesi var, atlama kulesinin yanında, oraya götürün, hayvanat bahçesine götürün, Anıtkabir ve cumhuriyet müzesine götürün. svgilerimle,

Ankarada doğru düzgün bi yer yokki...

hep alışveriş merkezi...

yok armada..yok migros..yok galeria..yok metro...

bence siz eskişehir yolundan polatlıya doğru gidin..hazır polatlıya doğru gitmişken bi 150 Km daha yapın..Türkiyenin gizli başkenti Eskişehire varmış olursunuz

ama oraya kadar gidemem diyorsanız...

Keçiören girişinde şelale gibi bi yer varya...

heh orada şelalenin sesini dinneyerek de olabilir...

ama ben gelirken Sincan tarafına bi park açılıyodu...bayada reklamı vardı hani...orası nasıl..ki..belkim güzeldir

7. Re: Ankara'da hafasonu ne yapılır?

keçiörende oturan biri olarak şunu söyleyebilirim. bi sürü park park yine park şelale hakkaten gece çok güzel görünüyo. şosu tarafından melih gökçek parkı var ve orası da güzel. estergon kalesi yeni açıldı. ama benim pek hoşuma gitmedi açıkcası. atarük bahçesi var. yürüyüş yapmayı severseniz oldukça uzun ve güzel bi yürüyüş alanı da var bu arada. adını bilmiyorum ama keçi, geyik gibi hayvanların olduğu bi park var yine. burası da oldukça güzel çocuk parkı dar içinde ama sen ne sıklıkta gidersin derseniz şöyle söyleyeyim zamansızlıktan dolayı bütün yaz boyunca 1-2 kmez anca gitmişimdir :-x

8. Re: Ankara'da hafasonu ne yapılır?

keçiörende oturan biri olarak şunu söyleyebilirim. bi sürü park park yine park şelale hakkaten gece çok güzel görünüyo. şose tarafından melih gökçek parkı var ve orası da güzel. estergon kalesi yeni açıldı. ama benim pek hoşuma gitmedi açıkcası. atarük bahçesi var. yürüyüş yapmayı severseniz oldukça uzun ve güzel bi yürüyüş alanı da var bu arada. adını bilmiyorum ama keçi, geyik gibi hayvanların olduğu bi park var yine. burası da oldukça güzel çocuk parkı dar içinde ama sen ne sıklıkta gidersin derseniz şöyle söyleyeyim zamansızlıktan dolayı bütün yaz boyunca 1-2 kmez anca gitmişimdir :-x

9. Re: Ankara'da hafasonu ne yapılır?

Haftasonları genellikle çok yoğunum, daha çok alışveriş mekanları, Migros, Armada, Carrefour, Real, Praktiker, onun dışında evime en yakın olan park Kuğulu... Hemen hemen yazın her akşam Tunalı'dan Kuğulu parka kadar yürüyüş yaparız. Bir de en çok gittiğimiz yer Söğütözü'nde Saklıbahçe, gündüz piknik, akşamları için de yemek için iyi bir mekan... Hatta havalar soğumadan Saklıbahçe'de bir piknik te düzenleyebiliriz...

Sevgiler

Doğrusu Eskişehiri görmek çok isterdim ama ben yine en iyisi Ankara'da yer araştırmaya devam edeyim.
    Ankara o kadar da umutsuz değil canım... Eskiden gerçekten sıkıntılıydı ama son senelerde açılan parklar Ankara'lıya biraz olsun nefes aldırdı...