1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: kahvaltı

1. kahvaltı

kahvaltıda benim kızım maalesef hala bulamaç yiyo(bebe bisküvisi+süt+peynir+yumurta rendelenmiş+bal+t.yağı) aylardııır durum bu.. pazar günü annem menemen yaptı bi deneyelim dedi. neyse yaptı mememeni. biraz sulu yaptı içine peynir ve azcık ekmek ufaladı. ve benim kızım bi güzel yedi. çok sevindim. şimdi bunların dışında kahvaltıda ne yedirebilirim. Kızım 1.5 yaşında. siz neler yediriyosunuz. Normal kahvaltı yaptırın demeyin çünkü yemiyooooo Şöyle, sulu kaşıkla yiyebilceği maalesef çiğnemeden yutabilceği bişeyler varmı. önerileriniz neler

Re: kahvaltı

Sanıyorum, bulamaç halinde yedirmeye alıştığı için bünyesi kabul etmliyordur. Ben kızıma hiç bir şeyi ezip ya da bulamaç halinde yedirmedim onun içinde öyle bir sorun yaşamadık. Bence bir an önce bu sorunu halletmen lazım. Yavaş yavaş azar azar başlamalısın. Bak menemeni yemiş, mesela peyniri ufacık vermeye başlayabilirsin ya da yumurtayı, ezmeden ama minik lokmalar halinde, gitgide büyütebilirsin.

Vildancım biz uzun süredir pütürlü gıda yiyoruz. Ahmetin standart h.sonu kahvaltısı aynen bak şöyle;

- Meyve suyu (şeftali veya kayısı)
    - Zeytin
    - Beyaz peynir
    - Kaşar peyniri
    - Haşlanmış patates (Ben kızartma yedirmiyorum)
    - Rafadan yumurta
    - Domates
    - Çokomel

Bir iki hafta öncesine kadar lokmaları koparıp koparıp ağzına atardım, artık bizimki kendisi yiyor. Yardıma çok kızıyor istemiyor, inat..

4. Re: kahvaltı

yemek istediği tek meyve üzüm. Ama ben üzüm vermeye korkuyorum. Allah korusun boğulur filan diye. üağzını açıyo üzümün suyunu ağzına sıkıyorum. bezin de yarım veriyorum. suyunu alıp posasını atıyo. Ha bi de dün patates püresi istedi ama küçük bi kaşıkla yetindi.. İnşallah artık normal yemek yeme zamanı gelmiştir. Sabırla bekliyorum :-x

Vildan, Ahmet üzümleri lüp lüp götürüyor. Eskiden muzu severdi, son hastalığından sonra ağzına muz koymaz oldu. Bende vitamin alsın diye oynayarak aldatarak ağzına meyve parçacıkları tıkıyorum. Üzümü itirazsız yiyor ama diğer meyveler için aldatmaca şart. Yavaş yavaş ağzına pütürlü gıdalar koysan aynı anda çıkarıyor mu, çiğnemeye çalışmıyor mu?

Arda da tam tersi artık bulamaç yemek istemiyor..

Ben sabahları
    Kaşar peyniri
    Kayısı marmelatı
    Domates
    Menemen
    Zeytin
    falan yediriyorum..

Meyve olarak üzüm ve şeftaliyi çok seviyor.Üzümü ayıklayıp önüne koyuyorum çok severek yiyor..

Vildan' cım sen böyle üzümden, başka birşeyden korkmaya devam edersen çok zor alışırsınız katılara...
    Senin ve annenin biraz cesur olması lazım bırakın çocuğu kendi başına yapsın birşeyler, aç kalmaz merak etme...

8. yasemin

arada kusuyor ama genelde ağzına pütürlü bişey verince eliyle alıp yere atıyo yada tükürüyo Bi kez eline bisküvi verdim bizimki ısırdı ve nasılsa çiğneyip yuttu ama bi görmeniz lazım. Nasıl korktu. Bağrıyo ağlıyo su istiyo. E noldu kızım hepi topu bi lokma bisküvi yuttun demi ama

Re: yasemin

Canım öncelikle sen pank yapma,bebe biküvisi yumuşak zaten yanındada su bulundur,suda ver bişey olmaz merak etme

BORADA aralıkta 4 yası bıtecek....ınan 1,5 ay oncesıne kadar peynır ve pekmez yemedıgı ıcın bende bulamac yapıyordum.....

okula basladıktan bır donem sonra yeme alıskanlıgı tamamen duzeldı...peynır ıspanak taze fasulye kabak muz portakal suyu kofte agzına surmuyordu......

hepsınden kurtulduk...bır bal pekmez ve recel yemıyoruz sımdık.....

kısın da pekmez cok önemli....ben yıne bulamaca baslıcam....bu sabah mesela peynırı yıne tukurdu.....
    peynıre hala tam alıstı dıyemem...

bende dıyorum kı yesınde nasıl yerse yesın....bulamac koca koca lokmalar hıc farketmez........

bulamaca devam et ıste ne kadar guzel ıcınde yok yok....bırazda mısır gevregı kat ıstersen..sıcak sutu yıyınce gevsıyor hemen....

kolay gelsın..