1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

vizyon ne demek?yada vizyonunuz nedir?allahaskına arastırmadan hıc bır yere bakmadan yazın...

kız kardesım iş görüşmesıne gıttı bu sabah..benı aradı..basvuru formu dolduruyormus...vızyonunuz dıye bır soru varmıs..(zaten cv.varken bırde karıyer nette o kadar detaylı cv.olustururken tekrardan su form doldurma ısını anlamıyorum ve sınır oluyorum.)

neyse benı aradı bu ne demek dedı...yanı konusma aralarında hep gecer rastlamısımdır ama vızyon deyınce tek aklıma gelen eskı mudurumun dılınden dusurmedıgı eskı sırketı vızyon derı....

bende kardesıme gelecek anlamında plan gıbı bırsey sanırım dedım....ama emınde degılım...hemen arıcam dedım kapattım telf.arastır arastır yok.....acele ya bırde....

neyse en son mesaj attım plan anlamında bır sey yaz mumkunsede bos bırak dıye..ama su an tek basımayım gul gul oldum...bu arada msn.den arkadaslara sordum....onlarda bılemedıler..
    aralarında tanıdık bır ısımde vardı ama neyse sımdı
    hatta konusurken kendımızle dalga gectık....sonrada ben dedım sıteye yazayım....arkadas da dedı mıne bılır...

zaten mınenın tel.olsa bır rahatsız ederdım...

neyse sımdı sıze soruyorum..vızyon deyınce aklınıza ne gelıyor.....???????????????

ılk defa boyle bır durumda kaldım dıyebılırım..kardesımın halını dusunemıyorum....

hadıyın bakalım......

Re: vizyon ne demek?yada vizyonunuz nedir?allahaskına arastırmadan hıc bır yere bakmadan yazın...

Vizyon un arkadaşı var. "misyon".. ben onu söylesem

Vizyon görüntü gibi bir şey.. hani vizyondakiler den şey ettim..

Re: vizyon ne demek?yada vizyonunuz nedir?allahaskına arastırmadan hıc bır yere bakmadan yazın...

Ne demek istediydin ben bilememmi yani onumu diyon bak daha kimseden cevap falan yok sen araştırma dedin ama sanırım araştırılıyo
    benim aklıma vizyon deyince hani derler ya hep vizyon sahibi yani yetenekli,becerikli,portföyü olan gibi bişey heralde

Bak bide araştırdım bunu buldum
    Vizyonun birçok tanımı var ancak biz onu basitçe “Gelecek Resmi” olarak tanımlıyoruz. Vizyon sahibi olmayı ise gelecekle ilgili net bir resme sahip olma anlamında kullanıyoruz.

Gelecek resmi dendiğinde beraberinde hayal kurma çağrışır. Ancak bir vizyon ile hayal arasında fark, vizyonun temel yeterliliklerden hareket ederek, değerler bütünü içinde gelecekte ulaşılmak istenen yer olması, hayalin ise mevcut durumla bir bağlantısı olmadan gelecek için bir görüntü olmasıdır. Vizyon kendimizi gelecekte gördüğümüz yer, hayal ise gelecekte kendimizi orada görmesek, orada olma olasılığımız olmasa da olmak istediğimiz yerdir.

Hayal ile vizyon arasındaki farkı belki şu şekilde açıklamak daha uygun olur. Bu günden geleceğe doğru baktığınızda kişisel, aile ve iş yaşamınızda 5, 10 veya 20 yıl sonra kendimizi ne yaparken görmek istiyorsak o bizim vizyonumuzdur. Bu vizyonu düşünürken bugünden oraya nasıl gidileceği konusunda kafamızda az çok bir fikir vardır.

Hayal ise bugünden geleceğe doğru baktığımızda kendimizi şu andaki koşullarla ilgisi olmadan, damdan düşer gibi bulmak istediğimiz yerdir. Zengin olmak, ünlü olmak bu anlamda birer hayaldir.

Peki, gelecekle ilgili düşünceleriniz bir hayal mi, yoksa bir vizyonun ifadesi mi?

Hadi kendi vizyonumuzu biraz sorgulayalım.

Beş yıl sonra bir bahar sabahı güne başladığımda nasıl bir güne başlarsam mutlu olacağım?

O gün nasıl bir evde uyanmalıyım?

Nasıl bir işe gitmeliyim?

Evim, ailem, işim, bütün detayları ile bir günüm nasıl geçerse ben kendimi mutlu ve başarılı hissedeceğim?

Bu soruların cevapları ne kadar belirli ise, gelecek ile ilgili çizdiğiniz tablo ne kadar netse bunları yaşama ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır. Tablodaki belirsizlikler ne kadar fazla ise ifade ettiğiniz şey bir vizyon değil, bir hayal olacak. Böylece ne beş yıl sonra ne de on yıl sonra istediklerinizin gerçekleşmesi size bağlı olmayacak. Sizin geleceğiniz sizin dışınızda farklı değişkenlere bağlı olacağı için büyük bir ihtimalle ‘Kader Kurbanı’ sınıfında başkalarının çizdiği bir yaşantıyı sürüyor olacaksınız.

Vizyon konusunu anlattığım birçok eğitimimde karşılaştığım ilk sorular şunlar oluyor.Bu kadar belirsizliğin olduğu bir ülkede ben geleceğimi nasıl belirleyebilirim? Krizler, ekonomik şartlar benim gelecekte olmak istediğim yere gelmemde bana engel olmayacak mı? Bu sorular aslında “benim geleceğim bana değil benim dışımdaki başka şeylere bağlı anlayışının”, “kaderci yaklaşımın” yansıması olan sorular.

Vizyon sahibi olmak ise gelecek ile ilgili net bir tabloya sahip olmak demektir. Biz nasıl bir gelecek istediğimizi düşündüğümüz andan itibaren, algıda seçicilik başlar. Düşündüğümüz geleceğe ulaşmak için gereken kaynaklar algıda seçicilik ile harekete geçer ve bizi düşündüğümüz, istediğimiz geleceğe doğru yöneltir. Hamileler hamileleri görür.

Algıda seçicilik, gelecek ile ilgili net tablolara sahip olduğumuzda bize istediğimiz geleceğe ulaşma, kaynakları görme ve değerlendirme konusunda fırsatlar sunacaktır. Bir vizyonumuz yoksa, fırsatlar ve kaynaklar biz onları fark etmeden geçip gidecektir

Araştırdım işte nolcek? Okusun öğrensin millet:))))))))))

....

Madem başkaları da araştırmış, ben siler giderim arkadaş...

İnci ne oldu :)

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ya ben de gelecekle ılgılı plan vs.dedım dogru demısım....

ıyı ıyı sevındım...

aynur sende uyanıklık yapma bakayım.....kardesım ılk aradıgında bende oyle dusundum mısyon tamam da vızyon dedım kendı kendıme....

neyse bır sey daha ogrendık....

hatta 3 sey..

1.si vizyonun tanımı
    2.iş görüşmelerıne gıderken sözlük götürmeyi
    3.tek bılmeyen ben degılmısım....

bugun cok guldum hayır olsun.....

ben çok kullanırım bunu, özellikle iş hayatımda birini değerlendiriyorsam.

vizyonu yoksa birinin, dümeni olmayan bir gemi gibi nereye çekersen gider. yani günlük olaylara da fazlasıyla takılmış, derin derin oturup düşünmemiş ve öylesine günlük yaşıyor, ama farkında da değil demek isterim.

ama vizyon sahibiyse birisi, geleceğini -veya konuyu, projeyi ne istersen de buraya- oturmuş, düşünmüş, iyi ve kötü taraflarını belirlemiş ve ona göre yapılanmaya gitmiş ve sonucunu da kafasında üç aşağı beş yukarı belirlemiş demektir.

kardeşinize gelince. yani demek istiyorlar ki sen bu işe girersen nerede ne olarak hayalini sonlandıracaksın.

umarım yardımı olmuştur bunun.

Re: Araştırdım işte nolcek? Okusun öğrensin millet:))))))))))

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

inci ayıp edıyon ama su kardesıne

aynı seyı mı bulmustun mehtap la ınanmıyorum ....

Re: Araştırdım işte nolcek? Okusun öğrensin millet:))))))))))

ayısıgı yazdı:
    aynı seyı mı bulmustun mehtap la ınanmıyorum ....
    Aynen ondan