1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

mamadan olabilir mi?

Hepinize merhabalar.

Benim kızım henüz 50 günlük. Ben çalışıyorum ve iki hafta önce işe başladım. Bu nedenle bebeğime gündüzleri mama vermek zorunda kaldık. İşe başladığımdan beri bebeğimin kaka düzeni bozuldu. Bazen 4 gün yapamadığı oluyor. Yaparken de çok ağlıyor. Çok üzülüyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler.

Re: mamadan olabilir mi?

Öncelikle merhabalar........

Tabikide yeniği formül mama,sindirim sistemini bozmuş olabilir.ama bebğimiz daha çok küçük bence bir doktora danışarak mamanızı değiştirebilirsiniz.
    Bir doktora danışmakta fayda var diyorum...

Merhaba,

Öncelikle bebeğini sağlıkla büyütmeni dilerim.

Büyük ihtimalle mama bebeğinde kabızlık yapıyor olabilir. Durumu doktoruna bildir ve mama değişikliği yap. Çünkü 4 gün az bir zaman değil ve bu olay devamlı hale gelirse popoda yıryılmalar olabilir...

Benim kızım sütüm hiç olmadığı için direk mama ile başladı. Bizde aynı problemle karşılaştık doktorumuz bağırsakları yormadığı için Omneo diye bir mama önermişti. İstersen doktoruna bir sor derim.

Eğer kabızlık ile ilgili başka soruların olur ise çekinmeden yaz. kızım erken doğum olduğu için bağırsak problemi yaşadık halen yaşıyoruz 9 ay kakasını fitil ile yaptırdık şu anda halen ilaç tedavisi görüyor. Resman kabızlık uzmanlık alanım oldu bu konuda seve seve sana yardımcı olabilirim...

Bebişini çok öpüyorum

Mine

HEMEN DOKTORUNU ARA VE ONA DANIŞ 4 GÜN ÇOK UZUN BİR SÜRE BENCE. BENİM OĞLUMA BEN İŞE BAŞLADIĞIMDA DOKTORUMUZ LİFLİ MAMA İLE BAŞLAMIŞTI.

KIYAMAM BEN ONA. ÇOK ÖPÜYORUM MİNİMİNİCİK KIZINI.

5. Re: mamadan olabilir mi?

Mamanın sindirim sistemini bozması çok mümkün. Ancak benim önerim süt sağma makinesi yardımıyla evde olmadığın zamanlar için süt sağıp bırakman hatta gündüz de sağıp hazırlık yapabilirsin. anne sütü bebiş için herşeyden daha değerli. Onu ileriki yaşamında hastalıklara karşı dirençli yapabilen tek güç anne sütü. Dr. kadir Tuğcu fiziksel bir bozukluk olmadıkça her kadından süt gelir, anne olmasına da gerek yok yaşlı bir kadın bile ısrarla emzirirse süt gelir demişti. Bunun ispatı olarak da eskiden kalma süt nine deyimini göstermişti. bence çok haklı. Ben de 3 aylıkken oğlumdan ayrı kalmış ve emzirememiştim. Ancak acısını şimdi sık sık hastalanmalarında emziremediğim için oluyor diye üzülerek hala yaşıyorum.

Sevgiler..

6. Re: mamadan olabilir mi?

muhtemelen mamadandır. eğer sütün varsa mutlaka sağmalısın. Ben işe başladığımda akşam sağıp dolaba koyuyordum. bir de öğlen iş yerinde sağıp derin dondurucuda muhafaza ediyordum. Bir termos çanta edinmiştim. buz aküleriyle eve gelinceye kadar donmuş sütü o çantada taşıyordum. Bu şekilde 6 ay sadece anne sütüyle beslendi oğlum. Şimdi sadece akşamları sağıyorum.
    İlk mamaya geçtiğimizde ve demir takviyesi yapılmaya başlandığında oğlumda kabızlık çekmişti. Mamalarda demir takviyeli olduğu için kabızlık yapabiliyor. Ama 4 gün çok uzun bir süre. doktoruna danış bence.
    Geçmiş olsun.

MULİPANIN Conformil 1 VEYA NUTRILON Omnea 1 kullanabilirsin.Bende senin gibi sütü erken kestim ve mulipa kullandım sorun yaşamadım.gaz sancısı olrsada yine mulipanın papatya veya rezene cayı cok işe yarıyor.doktorların verdıgı metsilin etkisini görmedim.veya mamasının içine birkaç damla saf zeytinyagı ekle.(normal mamanın)
    sevgiler canım

Merhaba;

Yiğit senin bebeğinle yaklaşık aynı yaşlardayken ek besin mamaya başlamıştık. Doktorumuz havalarında sıcaklığı nedeni ile mutlaka mamadan sonra kaynatılmış ve ılıtılmış su vermemizi aksi takirde kabızlık yapacağını söylemişti. Günde de en az 20 CC su içirmemizi istemişti. Bu nedenle bu dönemde hiç kabızlık yaşamadık. Bence havalar çok sıcak, üstüne de mama sıvı kaybı terleme ile de olunca, su ver annesi.

Sevgiler

9. Re: mamadan olabilir mi?

geçmiş olsun canım.
    bizim oğluş da premature doğdu ve mama ile besledik. Omneo adlı mamayı kullandık biz de. Anne sütüne çok yakın bir formül tavsiye ederim.
    doktorunuzla yine de görüşün derim.
    acil şifalar.

10. Re: mamadan olabilir mi?

canım hoşgeldin aramıza.. bebişini sağlıkla büyütürsün umarım. mama dokunmuş olabielir. o kadar küçükken sindirim sistemleri çabk çalışmıyor. bence doktora danış fitil falan veriyorlar. zeytinyağı ile lavman yapabilirsin. ayrıca bol su içirmeye çalış.. hangi mamayı kullanıyorsun bilmiyorum ama similac mamanın sindirimi en rahat mama olduğunu duymuştum. geçmiş olsun.