1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. soğan suyu- bal

arkadaşlar antalyadaki iyi doktorlardan biri bile soğan suyu ve balı önerdi bize solunum yollarını güçlendiriyormuş öksürüğe çok faydalı.almanların çoğu yaparmış.bizde 7 yaşındaki batuşa(allerjik bronşit) kullanmaya başladık çok faydasını görmeye başladık.soğanı rendenin ince tarafıyla rendeleyince suyu çıkıyor zaten.balla karıştırıp taze taze çeyrek çay bardağı içiriyorum.hastayken her gün,değilken haftada 3-4 kez.
    çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmemiz lazım.sanırım perşembe günkü hürriyette prof.dr. osman müftüoğlu yazıyordu prebiyotikli ürünler(sütler var) kefir ve beta glukan(bagisiklik.com)kullanılmalı diyor.
    kefirin meyvelilerini verebilirsiniz çocuklara.beta glukan ı da kapsülü yutamadığı için açıp yemeklerine koyuyorum.
    çocuklarımız hasta olmasın.
    sevgiler

Ayşima'ya geçmiş olsun.Adı çok güzel.

Re: soğan suyu- bal

Çok faydalı bilgiler bunlar canım, paylaştığın için teşekkürler..

Miniğin de bir an önce kurtulur inşaallah öksürükten de rahatlar..

verdigin siteyi inceledim biraz arkadasimin babasi kemoterapi goruyor ona beta glukan i tavsiye etmeyi dusunuyorum sen neden veriyorsun ogluna ve gercekten faydasini goruyormusunuz?

4. Re: soğan suyu- bal

beta-glukan(imuneks) i özellikle sık hastalanan insanlar büyük küçük fark etmiyor tavsiye ediliyor.bize doktorumuz vermişti.baturay birisi grip olsa hemen ertesi gün gümbür gümbür öksürmeye başlıyor.
    ben kendim bile grip olacağımı sezinlersem hemen içiyorum.bilmem biz faydasını görüyoruz.hamilelerin bile kullanabildiğini eczacı arkadaş söyledi.
    yine de doktorunuza sorun içiniz rahat etsin.
    bu arada canada da iyi bakteriler içeren haplar varmış.çok antibiyotik kullananlar alıyormuş antibiyotiğin zararlarını ortadan kaldırmak için.bu iyi bakteriler neler araştırabilir misin arkadaşım.

sevgiler

dipnot:bal tek başına balgamı güçlendirebilir ama soğan suyuyla karışınca bu etkisi olmaz sanırım.

Çok haklısınız. Bende çok faydasını gördüm. Geceleri inatçı öksürüklerimiz oluyordu. Öksürük şurubunun asla faydası olmuyordu. Sadece antibiotikle geçiyor. İçirdim çok iyi geldi. Sizlerede tavsiye ederim.

6. Re: soğan suyu- bal

Arkadaslar, iyi hosda sogan suyunun tadi pekde guzel olmaz, bunu cocuklara nasil iciricez, kucuk bebeklere bir caresi bulunurda benim kiz bunu hayatta icmez.

Buarada paylasimin icin cok tesekkurler.

7. Re: soğan suyu- bal

vallahi benim oğlum iyileşebilmek için herşeyi içmeye razı oluyor yavrum

soğan suyu ve bal karışımı büyükler içinden çok yararlı, bir ara eşim içiyordu, çok faydalı, soğan zaten doğal antibiyotik grubundan, sarımsak gibi... bağışıklıkla iligili verdiğin site adresi için sağol.

Blog Girişleri
    1

Polonyali bir arkadas da bana sogan rendesi-seker karisimini onerdi ayni sekilde..

bu karisim benim oksurugumu kesmedi tabii, yayla gibi yurek ister benim oksurugumu dindirmek icin!

onun yerine kodein iceren haplar verdi doktor...oksururken kusan tek canli turu ben olmaliyim sanirim...doktor da korktu, basindan savmak icin en guclu hapi verdi...

Siteyi inceledim de beta-glukanın doğal olan yani ilaç olmayan maya cinsine dendiğini bilmiyordum, ben kızıma bir ara dediğin kapsullerden veriyordum ama dr.umuz çok sık hastalanmadıkça vermeye gerek yok demişti ve bende bıraktım, imuneks'in şurup şeklinde olanıda var, düşünürsen, ama ismi başka (şimdi hatırlamıyorum), içerik aynı ama...
    Oğluna acil şifalar diliyorum. Sağlıcakla kal.