1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. öksürük,bronşite bire bir soğan suyu-bal yok içiremezsen kekik suyu

kızlar tadı tabiiki çok güzel değil soğan suyu-balın.
    bir alternatif daha var.12 yaşlarındayken ben de bronşit oldum onca ilaçtan sonra hayatımı kekik suyu kurtardı.özellikle öksürük balgamlıysa balgamı çok iyi söktürüyor.ama şu hazır olanları demiyorum.
    bir cezve suyu kaynat altını kapa içine 2 çorba kaşığı kekik koy bırak demlensin.sonra bardağa süzerek dök içine tatlandırmak için bal veya şeker(bal daha iyi)koy her gün iç.vallahi parça parça söküyor balgamı(iğrencim ama tam açıklaması bu )
    bu arada mesajlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.bildiğim herşeyi bundan sonra sizinle paylaşacağım.
    öptüüüüüüüüüüüüüüüüüüm

Re: kekik ,kekik yağı ve kekik suyunun aksi tesirleri

kekik veya kekik suyu;
    düşük tansiyonu olanlar için çok zararlıdır.
    ayrıca;
    fazlaca kullanılmaz.
    özellikle kekik yağının fazlası ölümle bile sonuçlanacak zararlar verebilir.

zahter adı altındaki kekik çeşidi, çay olark tüketilmeye daha artı faydalı bir çeşit tir.

hamile ve guatr olanlarda kullanmamalıdır.

yahu metin bizde yillarca tansiyonu dusurur biliyorduk ama sonradan ogrendikki yukseltiyormus,buna ne diyorsun???

kekik suyu cok acı. ama özelilkle gazli bebekler için. bende tavsiye edecegim.
    bir cay kasıgı yeterli oluyor.

5. gazlı bebekler için

Ülkücüğüm gazlı bebeklere burada(manavgat / antalya)elma yağı kullanıyorlar.karnına ve ayak altlarına sürüyorlar.benden söylemesi.

camomile yazdı:
    yahu metin bizde yillarca tansiyonu dusurur biliyorduk ama sonradan ogrendikki yukseltiyormus,buna ne diyorsun???
    sizin sav'ınızı duymadım henüz.
    "tansiyonu düşürür" demedim. düşük tansiyonlu kişilerin tansiyonu düşürdüğünü biliyorum.
    canlı örnek ben,çalışırken içerim, ashabım bozulmasın diye, ama, 1-2 dakika donup kalıyorum,ellerimde ayaklarımda hareket kalmıyor.

Re: gazlı bebekler için

arzulabella yazdı:
    Ülkücüğüm gazlı bebeklere burada(manavgat / antalya)elma yağı kullanıyorlar.karnına ve ayak altlarına sürüyorlar.benden söylemesi.
    arzu hanım,
    ha bire paylaştıklarınıza cevap yazıyorum diye,umarım küsmüyorsunuz.
    sizi üzersem bende üzülürüm. üzdüysem özür dilerim.

acı elma yağı 3 ay öncesi bebeklere tavsiye etmiyoruz.
    veya, bacağının arka kat yerlerine , bilemedin göbeğine belki diyoruz.3 aydan sonra damaklara da serbest.

en iyisimi, anne son 1 ayda, rezene çayı içmeli.anne doğumdan sonra da rezeneye devam etmeli.
    bebek gazlı olsun,olmasın kesinlikle rezene çayı içmeli,ki;
    bağırsakları düzene sokulsun.
    rezene bebek gazlarınıda çıkarır.
    rezene,anason,nane,papatya karışımı "bebegaz çayı" nın maddeleridir.
    muskat denen hindistancevizi diye de tanınan madde, rendelenip, tozundan bebeğe verilmesi halinde de gazı çıkarttırır.

8. Re: gazlı bebekler için

sevgili metin
    ben de acaba sizi mi kırdım diye düşündüm.tam msj yazacaktım benim velet uyandı.
    ne güzel işte bildiklerimizi hep beraber paylaşıyor ve düzeltiyoruz)
    bir de benim şu 1 yaşındaki veledimi nasıl uyuturum bunu söylersen 100 tam puan alacaksın
    bak anason dersen miktarını yazmalısın bir kere verdim ters tepti hiç uyumadı.
    sen de bana küsmezsin umarım.
    sevgiler

özellikle çocuk uykusuzluğuna, haşhaş yağı nı şakaklara sürerek uygulayabilirsiniz.(şakak)alın kısmının sağ sol faullere uzanan kısmı dır.

yatak odasını pembe veya mor yapın. yatmadan hemen önce süt içirmeye özen gösterin.

yatağın şeklini değiş.odasına hafif sesle müzik dinletin.

kalp, akciğer,ateşli hastalıklar, kaşıntı,ışık, gürültü, mide hazımsızlığı, mide şişkinliği
    uykusuzluğu doğuran sebeplerdir.

uykudan önce, ayakları sıcak suya da koymak faydalıdır.

4 bardak suya 3 tutam ıhlamur,1 kahve kaşığı karanfil konur. kaynat temizle.
    suyuna 1 çorba kaşığı bal ilave et, içir.

anason,uykusuzluğa sebep olan rahatsızlıklara da iyi geldiği için anason u da tavsiye edebilirm.
    bal veya şekerle tatlandırın.
    2 çay kaşığı anason 2 çay bardağında haşlanır.bal veya şeker ilave edilir. elde edilen sıvı, bebeklere günde 3 defa 2 çay kaşığı verilir.

bu arada Arzu hanım, çok naziksiniz.teşekkür ederim size.

Metin bey size bir soru???
    Bebeklerde bağırsakların iyi faaliyet göstermesi için hangi bitkileri kullanmalıyız. Kızım yaklaşık 2 hafta önce kabız oldu, sonra fitille düzelttim sandım ama günde 3-4 defa çıkan çocuk şimdi bikere oda çok az ve sert yapabiliyor.
    Domates, kayısı, Kivi, yani aklıma ne geldiyse bağırsak çalıştıran şeylerden yedirmeye çalışıyorum son günlerde. Ama yinede eskisi gibi değil.