1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Diş çıkaran çocuk ateş yaparmı??.........

Dün akşam ateşlendi aniden, fitil verdim kontrol ediyorum sürekli ama hiç bir şey yemiyor(
    Birazdan dr.gideceğiz. Burun akıntısı yok öksürük yok, kuru bi ateş. Acaba dişlerdenmi??? İnşallah dişten dolayıdır. su çiçeği aşısı olmuştu dr. ateş yapmaz, hiç bir yan etkisi olmaz demişti ama aşıdan sonraki gün ateşi çıktığına göre acaba diyorum. off çok canım sıkılıyor.......
    dr. un ayırt etmeside zor böyle durumlarda. offf birde şu yememesi yokmu beni öldürecek. midesi gurulduyor ama yemiyor. zaten zayıf çok üzülüyorum
    Ne yapmam lazım arkadaşlar bana akıl verin?? moralim çok bozuk....

Re: Diş çıkaran çocuk ateş yaparmı??.........

Evet diş çıkarma bazı çocuklarda ateş yapabilir.
    Yine de doktoruna götürmekte fayda var. Parmağınla hafifçe ağzında gezdir bakalım .Hissedeceğin bir şey olacak mı ? Ya da dişetlerinde beyazlama var mı? Dişten olabileceği gibi ,olmayabilir de.

Geçmiş olsun.Böyle büyüyorlar malesef. Üzülme.

Anjinsan yazdı:
    Evet diş çıkarma bazı çocuklarda ateş yapabilir.
    Yine de doktoruna götürmekte fayda var. Parmağınla hafifçe ağzında gezdir bakalım .Hissedeceğin bir şey olacak mı ? Ya da dişetlerinde beyazlama var mı? Dişten olabileceği gibi ,olmayabilir de.

Geçmiş olsun.Böyle büyüyorlar malesef. Üzülme.
    Elimi ağzına değdirtmiyor. ağzını açtığında bakıyorum alt çenede kabarıklık var ama diş yok. ilk dişlerini çıkarmadı daha. dr. 15 aya kadar çıkarabilir demişti.
    ilk oğlumda böyle bir şey yaşamamıştım. ne zaman çıktı anlamamıştık. ama iştahsızlıkları aynı kan kusturuyorlar bana. ısrar etmiyorum yemiyormu oldu tamam diyorum, ama içimdeki sıkıntıyı ben bilirim.
    sevgiler

4. Re: Diş çıkaran çocuk ateş yaparmı??.........

Canım aşı da yapabilir, diş te. Zaten dr.a gidecekmişsiniz o daha kesin bir cevap verir. Geçmiş olsun.

bizim doktorumuz da inatla dis cikarma isi ates yapmaz vucutta derdi... biz de yasamadik Baha'nin disleri cikarken ates sorunu falan...
    ama bence her metabolizma kendi icinde farklidir...
    yani belki bazi cocuklar da ates yapiyordur, sonucta cok da kolay bir islem sayilmaz cocuk vucudu icin dis cikarma islemi...
    gecmis olsun...
    yeme isine gelince,
    istahsiz bir bebisle ugrasmak sanirim zor oluyordur, eger cok cok az yiyorsa o zaman mumkun oldugunca protein ve vitamin degeri oldukca yuksek gidalar vermek gerek... et suyuna yapilan corba, taze meyve puresi vs. gibi... baska pek birsey gelmiyor aklima...

Canım üzme kendini diş çıkaran çocuklar da iştahsızlık ve ateş olur.Aşı da olmuş her şey üst üste gelmiş yani.Zaten Dr.'a gidecekmişsiniz o gereken neyse söyler size

7. Re: Diş çıkaran çocuk ateş yaparmı??.........

Oncelikle gecmis olsun. Doktorlar yapmayacagini soyluyorlar, mutlaka baska bir sebebi vardir diyorlar ( okulda boyle egitim aliyorlarmis ) Biz ilk disleri cikarirken ates yapmisti, ama doktorumuz virutik bir rahatsizlik gecirdigini soylemisti. Simdi yeni dis cikardi hic atesi falan cikmadi. Istahlari kesilir ama birsey yemek istemezler. Normal bu. Zorlama, bol bol sivi ver annesi.

Paracetamol verebilirsin, ilik dus aldirabilirsin atesi icin, dusmezse doktorunuzu arayin mutlaka.

Su cicegi asisi 5-10 gun arasinda ates yapabilir, hatta vucutta kizariklik bire olabilir demisti doktorumuz. 5. gun ates yapti zaten. Paracetamol vermemi soylemisti, verdim ve ertesi gune hicbirseyi kalmamisti.

Sevgiler

8. Re: Diş çıkaran çocuk ateş yaparmı??.........

önce sakin ol arkadaşım.
    bu her çocuğun ve annenin yaşadığı bir dönem ve hiç geçmiyecekmiş gibi gelsede geçiyor.
    ateşini kontrol et.doktorlar ateş yapmaz diş derler ama bazen ateş,ishal ve hafif nezle yapabiliyor.benim oğluşlarda olurdu(sn nerdoğan umarım haddimi aşmamışımdır. )
    ama ateşi çok ve uzun süreli yükselirse mutlaka tahlil yaptırıp doktorun ile görüş.boğaz,kulak vs olmadan başka bir iltihap söz konusu olabilir.
    yemek konusunda da kaç aylık yazmamışsın ama diş etlerine dokunmadan sıvı beslemeye gayret et. çok da ısrarcı olma sık sık dene.
    geçmiş olsun sevgiler
    elif

elifgencer yazdı:
    önce sakin ol arkadaşım.
    bu her çocuğun ve annenin yaşadığı bir dönem ve hiç geçmiyecekmiş gibi gelsede geçiyor.
    ateşini kontrol et.doktorlar ateş yapmaz diş derler ama bazen ateş,ishal ve hafif nezle yapabiliyor.benim oğluşlarda olurdu(sn nerdoğan umarım haddimi aşmamışımdır. )
    ama ateşi çok ve uzun süreli yükselirse mutlaka tahlil yaptırıp doktorun ile görüş.boğaz,kulak vs olmadan başka bir iltihap söz konusu olabilir.
    yemek konusunda da kaç aylık yazmamışsın ama diş etlerine dokunmadan sıvı beslemeye gayret et. çok da ısrarcı olma sık sık dene.
    geçmiş olsun sevgiler
    elif
    Cuma günü dr.daydık hem aşı hemde kilo boy kont.için genel bir muayene yapmıştı bir şeyi yoktu.
    13 aylık arkadaşım, doğduğundan beri iştahsız hatta emmeye bile nazlanmıştı, mk. kiralayıp sağarak biberonda verdim bir dönem. kaşığı ağzına sokturmuyor. şimdi biberonda mama hazırladım onu vereceğim. yardımların için tşk.ediyorum
    sevgiler

her nekadar dis ates yapmiyor deselerde bence yapiyor hele istahsizlik kes1nlikle yapiyor doktorada gidecekmissiniz o daha 1y1 yan1t verir
    gecmis olsun