1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 83 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Karagöz ve Hacivat neden öldürüldü? flaş mlaş değil.. :))

Dün gece Türker İnanoğlu Maslak Show Center da “Hacivat ve Karagöz neden öldürüldü?” filmin galasındaydım. Kırmızı halıdan geçerken flaşlar gözüme gözüme patladı.
    Onca yolu, karlı, buzlu yollardan düşmeden gel.. Kırmızı halıda ayağın takıl.. sendele.:-x
    Yanımda kankim safure’ye (biz ona kısaca safir diyoruz.) tutunmasam karizma yerlerdeydi.

İçeride elini sallasan ünlüye çarpıyordun. Çarptığım kişilerden biri de bizim sitenin ünlüsü Canom (Zeynep) çıkmaz mı? Öpüşmeler koklaşmaların ardından 3’lü bir ekip olduk. Ne eğlendik ki sormayın gitsin..

Geleyim asıl konuya.. hayran olduğum şahısa.. gecenin bir yarısı beni galalara sürükleyen adama.. Haluk Bilginer…. Adama hastayım kardeşim. Haluk Bilginer’in imza attığı her projeye bayılırım. Kendisi bir numara diyorum ve başka bir şey demiyorum..

Haluk Bilginer'i kameralar flaşlar esir aldığı bir vakit.. kankim safir ve zeynebin yanından koşarak, kalabalığı yararak.. Haluk’un koluna giriverdim.:roll:[size=xx-small](deermişim)[/size]Muhteşem biri yahu..

Ünlü demişken.. Demet Evgar’ı atlamayalım değil mi.. Kendisi de oradaydı.. yanında uzun boylu bir beyle.. Canom beni çekiştire çekiştire Demet’in yanına getirdi. Kızı rahat bırakalım dediysem de fayda etmedi.. Olan oldu.. Demet Evgar annecocuklu siteye ömrü billah girmediğini, belki de onun adını kullanarak girildiğini falan fıstık cümleleri ağzından dökülüverdi.(Demetin söylediklerinin yorumunu size bırakıyoruz.)

Film başlamadan önce sahneye bir telgraf yetiştirdiler.. Minedafne hanım’dan gelmiş.
    “Bu özel geceye hastalığım nedeniyle katılamadığım için özür diler, iyi seyirler dilerim”

mikrofondan okunur okunmaz.. 3’lü ekip deli gibi ayakta alkışladık. Etraftaki gözler ilk önce 3 alkışçıyı yadırgadı.. ama sonra onlarda alkışa eşlik ettiler.

Oyuncuları ve filme emeği geçen tüm çalışanlar sahneye çıkarıldı.. Sahne taştı.. Nasıl bir emek var.. İnsan bi tuhaf oluyo. Hele bir de filmi gördükten sonra.. başka söze gerek yok. (Filmleri yerden yere vurmak kolay tabii!)

Belki galanın etkisiyle sinemanın havasına girdim.. çekimlere hayran kaldım.. Tarihi özelliklere sahip filmler çokça çekilmeli.. Kostümleri aksesuarları büyüleyici. Hacivat ve Karagöz bir komedi ama aynı zamanda iki komedyenin trajedisi.. Film boyunca sürmeli dövmeli kınalı haluk ve beyaz..

Film güzeldi güzel olmasına. Öncelikle hoşlanmayanlar için söyleyeyim belden aşağı konuşmalar çokça.. Asıl önemli olan hüsrana uğratacak bir durum var bence.. Film boyunca konuşma dili eski Türkçe kullanılmış.. Dili anlayacağız diye bir çok espri, ayrıntı gümbürtüye gidiyor. Konuşma dili adamı yoruyor..

Bir karede Karagöz (Haluk Bilginer) Ayşe Hatun’la evlenmek istiyor.. Orhan gazi Karagöz’e diyor ki; Bu anlattuklarun masalsa da verdum.. gerçekse de verdum..

Yazımı şöyle bitiriyorum;
    Hayalse de yazdum.. gerçekse de yazdum..

Bir osmanlu kahkahasu İbretli temaşadır, Teşrif edesüz!

iyi seyirler

bulanık demetevgar

Re: KARAGÖZLÜM VE HACİVATUM.. FLAŞŞ FLAŞŞ :))

Sıkıldım yeter bu kadar resim.

3. Re: KARAGÖZLÜM VE HACİVATUM.. FLAŞŞ FLAŞŞ :))

Geceden Notlar.........

İşten 16,30 da çıktım.Plaza’ya ulaşana kadar çok çile çektim.Plaza’ya yaklaştım ne yalan söyleyeyim Aynurun cama çıkıp el sallamasını bekledim,bennnn burdayımmmmm,kız yukarı baksana demesini.....

Darüşşafa spor kompleksinin cafe sine girdik mekan çok güzeldi yolunuz düşerse uğrayın derim.

Safure,kızımın okul masraflaarını üslendi.....

Beyaz Aynur’a istersen evine bırakayım seni dedi o sırada Aynur’un eşi kara Murat ortaya çıktı...Bi baktık Murat’la Beyaz birbirine sarıldılar meğerse onlar aynı lisede okumuşlar

Film öncesi o kadar çok güldük ki filme pek gülemedik.Film biraz yorucu,konuşmalar eski dilde olunca anlamakta zorlanıyorsun.....

Karagöz’e o kadar çok acıdım ki nerdeyse ağlayacaktım...Hacivat aklıyla,Karagöz kalbiyle hareket ediyor..

Demet Akbağ protokolde değildi bizim iki sıra arkamızdaydı,çok takdir ettik kendisini

Ve anladım ki siteye ünlü’den dost olmazmış.DemetEvgar gerçekmiydi,yoksa yerine başka birimi üye oldu siteye....Ne de olsa oyuncu belkide dün akşam bize yeni oyunundan biraz oynamıştır...... üzüldüm ben şahsen...

Minedafne gelmedin diye Haluk bey yanına Aşkın hanımı almıştı.çoooookkk şey kaçırdınız Mine hanım.

Yazacak çok şey var ama kısa kısa yeterli şimdilik....
    Ama biz çok eğlendik.
    Bundan sonra renkli geceleri bu kadroyla size sunacağız......

Noteniztat’ım canım arkadaşım seni seviyorum.

4. Re: KARAGÖZLÜM VE HACİVATUM.. FLAŞŞ FLAŞŞ :))

Yav bi kaç gündür siteye yazı yazmak imkansız neredeyse. Noluyor sorun bende mi, yoksa sitede mi? Çatladım yazamadım diye

Demet Evgar neden öyle dedi çok şaşırdım doğrusu. Karizması mı çizilirmiş gerçeği söylese, ben pek sanmıyorum başkasının kendi adına siteye üye olduğunu ya neyyysee...

Minedafne telgrafı Yani nasıl olur da gitmezsin kısss Mine. Cık cık cık

Yani Aynur, Ziiyyno ne diyim ben size bilmem. İnsan bizi de götürürdü di mi? Sadece Aşkolsun diyom size AŞKOLSUN. (VE DE BÖÖÖ)

5. Re: KARAGÖZLÜM VE HACİVATUM.. FLAŞŞ FLAŞŞ :))

waşşş

galaya gittiniz demekkkk, gözlerim kamaştı

not: aynuuuur bak ben akmerkese geliyom şimdi, hani keopsu geçince 50 mt ilerde solda bir ayakkabıcı varya anacım oraya işim çok kısa sürecek yoksaki kahve içerdik yawww(

6. Re: KARAGÖZLÜM VE HACİVATUM.. FLAŞŞ FLAŞŞ :))

canom yazdı:
    Geceden Notlar.........

Beyaz Aynur’a istersen evine bırakayım seni dedi o sırada Aynur’un eşi kara Murat ortaya çıktı...Bi baktık Murat’la Beyaz birbirine sarıldılar meğerse onlar aynı lisede okumuşlar

Noteniztat’ım canım arkadaşım seni seviyorum.

Aaaaa Beyaz Aynur'u evine mi bırakmak istedi aaaaaaa

Yavv deniztat kim ?

eminim çok güzeldir film .İlk fırsatta gitmek lazım. Türk sinemasını desteklememiz gerekiyor Hele ki yönetmeni oyuncu kadrosu bu kadar güzel yapımlara mutlaka gidilmeli bence.
    Demet evgar bence doğru söylemiş olabilir arkadaşlar . Bunun ispatı yok ki ancak yüzyüze görüşülüp sorulduğunda anlaşabileck birşeydi . Onu da zaten yapmışssınız o da ben değilim demiş.

BEB yazdı:
    Minedafne telgrafı Yani nasıl olur da gitmezsin kısss Mine. Cık cık cık
    yaa napiim yaaa..

insan idrar yolu iltihabından saat 20,30 larda yorgan döşek yatıyorsa gidemiyor tabi..

ama sağolsun haluk ve beyaz çiçek gönderdiler eve..

hatta beyaz şöyle yazmış:
    başından aşaa dökerdim ama galadayım bitanem..çabuk iyileş özletme kendini..

neyse işte böyle de bana düşükündür,beyaz.

Canımcıklarım,

eğlenmenize çok sevindim.

bi daakine kesin gelicem,olmazsa biz beyazla gelirikh,kapıda buluyşurukhh

canom yazdı:

Beyaz Aynur’a istersen evine bırakayım seni dedi
    uleyn zeynep.. şunu bil ki.. bu siteyi eşlerde okuyor

varya zeynep.. senden her eve lazım.. gecede çok güldüm harbiden..
    diğer ayrıntılar bize kalsın şeker.. yoksa ben tutamaz yumurtlarım.. ayrıca sen daha güzel anlatmışsın yaw koptum..

mine

Minecim geçmiş olsun. Yollarda karda kışta üşüttün herhalde.Dikkat et kendine ilaçlarını mutlaka düzenli al bu meret ilaçsız geçmiyor.
    Sevgiyle kal
    dafneciğide öpüver benim için