1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

1. KIZIM KABIIIIIIZZZ

selam arkadaşlar.3,5 yaşında kızm var.ve yaklaşık 1.5 senedir aynı kabusu yaşıyoruz."kakam var ama yapmak istemiyorum"anne kaka yapmaktan sıkıldım","kakalar işe gitti"vs.vs.vs...bahaneler bahaneler.doktoru bir ilaç verdi
    kullandık önce fayda verdi ama devamlı vermedik.sonra çocuk cerrahına götürdük.makattan muayene etti.ne olduysa zaten ondan sonra oldu.çocuk artık hem doktordan korkuyor,hem kakasını yapmıyor.hem kendini hem de bizi üzüyor.çok zor durumdayız.bi ara sinameki verdim.kayısı,erik,bildiğiniz bütün lifli gıdalar...ama sonuç kocaman bi "sıfır" doktor
    poponun yırtık olduğunu kaka yapatken acıdığını kakasını tuttuğunu,kakayı tutunca bu sefer tekrar katılaştığını bir kısır döngü haline geldiğini söyledi.hala ilaç kullanıyoruz.ilacın yan etkisi yokmuş ama sonuçta yine de ilaç işte.bağırsakları tembelleşir diye korkuyorum.değişik bi şeyler önerecek olan varsa bekliyorum.sevgiler.dilek

Re: KIZIM KABIIIIIIZZZ

Benimde bir dönem kızımda uyguladığım; Andız pekmezi+Karadut pekmezi+üzüm pekmezi+dut pekmezi+kuşburnu marmelatı+zeytinyağı karışımını gün içerisinde ara ara kızıma yemek kaşığı ile vermekti.......
    Umarım kızın bu kabızlık sorununu atlatır....
    Geçmiş olsun

Geçmiş olsun.Ben çocuğun poposunda yırtık nasıl oluştu ki onu anlamadım.gerçi bizde zaman zaman kabızlık yaşamıştık ama yiyeceklerle düzelmişti.Armut,erik işe yaramıştı.

Geçmiş olsun Kayısı filan demişsiniz galiba (hoşaf suyu) Bunlar fayyda etmediyse çok iyi diye duyduğum sokol diye bir ilaç var. Tekrar geçmiş olsun

gecmıs olsun umarım en kısa zamanda duzelır..

benım oglumda da oldu ama bır kere kabız oldu cok korktu onsan sonrakı tamamen psıkolojıktı...
    ve aylarca ne cektıgımı ben bılırım....

cocuk resmen kakası geldıgınde parmaklarının ucunda zıplıyordu...

dr.bır suru sey verdı denedık ama olmadı....ıcmedıgı kayısı suyu kalmadı kı bılıyorum kabız degıl...sadece korkuyor yapmaktan...

neyse en son lavmana basvurdu dr..

sabah aksam dr.gıdıp yaptırıyorduk dr.artık alın sız kendınız yapın dedı....

her defasında anlatıyordum konusuyordum sureklı tuvaletını tutma tuttugun ıcın dr.gene lavman yapacak falan dıye..en son eve gelırken eczaneden lavmanları aldık..eve geldık resımlerı gosterdım ılacın ustunede cocuk ve nasıl yapıldıgı falan vardı..

anne söz yapıcam bı daha gelsın yapıcam tutmıcam dedı...ve yaptı..yanı korkuyu korkuyla yenmıs oldu....

ben sunu yap bunu yap demek ıstemem ama ben boyle yendım...

yırtık olayı nı da anlamadım nasıl muayene kı o oyle yırtık olusmus cok ılgınc..

tekrar gecmıs olsun...

Geçmiş olsun Dilek,kayısı,bol su faydası olmadı mı ??
    İnşallah kısa sürede düzene girer.

7. Re: KIZIM KABIIIIIIZZZ

Off bir süre önceki halimi gördüm şu an. Ne kabuslar yaşadık biz de anlatamam. Beren de 3,5 yaşında tam. Yaklaşık 7-8 ay sürdü bu durum. Neler çektiğimizi hatırlamak bile istemiyorum. Sizin gibi denemediğimiz yöntem kalmamıştı. Dr. aynen size söylediği gibi bunun bir kısır döngü olduğunu, kakasını tuttukça sertleştiğini, sertleştikçe iştahının olmadığını vs. bunu bu şekilde dönüp duracağını söyledi. Çocuğun bilinç altına bu korkunun yerleştiğini, bilinç altından silmemiz gerektiğini söyledi. Bir pedagoga gittik. Pedagog asla ceza verilmemesi gerektiğini, korkutmamamızı ve ödül sunmamızı söyledi. Onu da yaptık. Yine sonuç alamadık. Ta ki kefir ve sinameki verene kadar. Kefirden emin değilim ama sinameki verdiğim günden sonra düzene girdi. Yalnız şu bir iki haftadır yine tekrarlayacak gibi oluyor korkuyorum.
    Sinamekiyi de denemiş ve sonuç alamamışsınız. Bunun nedeninin kızının poposundaki çatlaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Beren'de hiç kanama olmadı. Belki çatlak büyük boyutta değildi. Bu yüzden dr.un verdiği kremleri mutlaka düzenli kullan bu çok önemli. Çatlağı tedavi etmediğiniz sürece bu konu asla düzelmez. Çünkü çatlak olduğu sürece acısı hep olacaktır. Ben Kakası olsun olmasın mutlaka krem sürüyordum. Hatta dr.un verdiği kremler bittiğinde bile vazelin sürmeye devam etmiştim.

Neler yaşadığınızı çok çok iyi anlıyorum. Allah'ım bir an önce şifa versin yavruna. Çok üzüldüm. Kabızlık lafını okur okumaz içim cız ediyor zaten.

Aşağıda benim açtığım forumlar var. Belki orada benim ya da başka arkadaşların yazdığı yöntemleri görürsün canım. Belki faydası olur. Neler yaşadığınızı tahmin edebiliyorum.

daha önce açtığım bir forum

bu da bir başka forum

Not: Kefir konusunda bir not yazmak istedim. Kefire eklediğin sütü eğer 24 saat yerine 12 saat bekletirsen kabızlığa iyi geliyormuş. Mutlaka dene lütfen.

geçmiş olsun
    benim kızımdada vardı bu sorun
    şalgam suyunu dene derim ben çok faydasını gördüm
    birde meyvesuyuna has zeytinyağı karıştırıp ver
    poposunu da sıcak suyla yıka ve kurula
    sevgiler

GEÇMİŞ OLSUN.HER SABAH HAKİKİ ZEYTİNYAĞ İŞE YARIYOR.BEN KIZIMDA UYGULADIM VE İŞE YARADI.

bu yaş arası sanırım tüm çocuklar yaşıyor.biz poposuna zeytin yağı sürüp dairesel hareketlerle masaj yapmıştık.şurup ta kullandık.sonra geçti.
    geçmiş olsun diyorum.istersen zeytinyağını dene.