1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

sigara kulanan anneler...

merhaba
    ben uzun zamandır sigara alışkanlığı olan biriyim ama anne olmadan önce sigarayı bırakmak istiyorum.ama beceremedim henüz hatta malesef sırf bu yüzden anne olma fikrini hep erteliyorum.bunu bile bırakamıyorsam nasıl anne olucam ben.

bu arada yaşımda malesef durmuyor şuan 29 yaşındayım 2.5 yıllık evliyim ve tüm baskılar bir anönce anne olmam konusunda

sizce ne yapmalıyım hamilelikten önce nasıl sigarayı bırakabılırım yada siz bıraktınızmı sonrasında ne yaptınız...

Re: sigara kulanan anneler...

Sadece sigara içmemek, bırakmak için kafi...

iradeli olduğuna inan...

ben inanmıyorum da..

3. Re: sigara kulanan anneler...

Hamile olduğumu öğrendiğim gün sigarayı bıraktım. Hiç te zor olmadı sonuçta önce bebeğimi düşündüm. Emzirme döneminde de içmedim. Sonrasında tekrar başladım. Ama kızım evdeyken üst kata çıkar orda içerim sigaramı. Kokusu dumanı gitmez ona.

evet hamile olduğumu öğrendiğim gün sigarayı bıraktım hadi kendimi zehirliyorum bari bebeğime bir zarar vermeyeyim diye,

doğumdan dokuz sonraya kadar da içmedim yani toplam onsekiz ay ama şimdi gene içiyorum ama aşırı değil hafta sonları evde içmiyorum oğlum elimde sigara görmesin diye eşim zaten kullanmıyor

ama ben bırakmak istemiyorum zevk ve keyif sigarası içiyorum ama bartısız madem hamile kalmayı düşünüyorsun kendini değil yeni dünyaya gelecek canlıyı düşünmelisin hadi hayırlısı

Ozanın doktoruna (Bizim ailede kanser vakası çok olduğu için) sorulur soruyordum (ben tek tük sıgara içiyorum doktorumuz bilmiyor) doktorumuz oğlun ve sendeki kanser riskini azaltmak istermisin bende tahlil falan yapacak sandım ben değil ama oğlum için evet dedim ozaman eşime dönerek sıgara içmeyeceksin dedi bu bile sıgarayı bırakmak için yeterli ama eşime anlatmak zor.....Umarım siz bir ders alır ve bırakırsınız.

Önceliğinin ne olduğuna karar ver bence ilk iş olarak.Hoş sigaraya tanınan öncelik de biraz.... Ben hamile olduğumu öğrendiğim ilk gün son bir keyif sigarası içtim ve olay bitti.Dr.uma sigara içtiğimi söylediğimde pasif içici olacağına eğer istersen günde 3 tane içebilirsin demişti ama şükür hiç içme isteğim olmadı.
    Ama kendimi şartlandırmamıştım bırakacam falan diye.Kendiliğinden olmuştu.Birde sürekli bunu düşünürsen bırakman daha zor bence.Bırak doğal gelişsin herşey azaltarak başla istersen.
    Emzirme döneminde(zaten çok az emdi yavrucum )bir iki kere içmiştim.Sütten kesince geri başladım malesef.
    Umarım isteğin doğrultusunda en kısa sürede bırakırsın.

Ben hiç sigara içmedim,eşim de içmiyor ve evde de gelen misfirlere asla içirmiyoruz doğru balkona yolluyoruz

Bana göre sigara nasıl bırakılır?

Bir gece evdeki bütün paket sigaralar ve çakmaklar kültablalarıyla beraber çöpe atılır ve ''Bir daha sigara içmeyeceğim'' denir.

Sigarasız hayat başlar.

Başaramayanların sebebi bence bırakmak istemedikleri içindir.

Hamile kaldığımı öğrendiğim gün bıraktım.hala hayret ederim.Çünkü günde 1 paket içiyordum,hem de 15 yıl kadar.Bebeğime zarar vermekten çok korktum.Ve yine hayret ediyorum içmiyorum.canımın çok istediği dönemlerde erteledim sigarayı hep.Geçenlerde birgün denemek istedim,olmadı,sigara beni bırakmış,az daha boğuluyordum.Çok mutlu oldum.Belki de anneliğin ilk fedakarlığı,belki de ilk sabrıydı bilmiyorum.İnşallah şimdi olmasa bile anne olacağını öğrendiğin gün sen de bırakırsın.

Bende hamile kalmadan önce içiyordum ve hamile olsamda bırakamam heralde diyorum ama durum öyle değil.
    Hamile olduğumu öğrendikten sonra sigaradan nefret eder hale geldim, hatta öyleki sigara içilen ortamlara girmek istemiyor, sigara kokusundan tiksiniyor ve hatta hatta yanımda sigara içenlere gıcık gıcık bakıyordum. Bebeğin karnında olduğunu hissettiğin an, ona duyduğun sevgi inan bana herşeyin önüne geçer.
    Ben doğum yaptım yine içmedim, 10 ay boyunce emzirdim yine içmedim, bebeğime zarar vermeyeyim diye. Emzirmeyi bıraktıktan sonra başladım malesefe keşke başlamasaydım. Yinede evde kesinlikle içmiyor ve içirtmiyorum sadece balkonda ve açık havada içiyorum.
    Hamile kalınca bırakırsın bence hiç endişe etme.

benimde sigara alışkanlığım var. hamile olduğumu öğrendiğim anda sigarayı bıraktım. kardeşim hemşire, açıkçası onun çok etkisi oldu bende. sadece bebeğinizin sağlığını düşünüyorsunuz ve sigarayı aramıyorsunuz. bence hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda sizde de böyle olacaktır. annelik duygusu ağır basacaktır eminim. bazı dr.lar günde 3 taneye kadar izin veriyor ama kesinlikle içmeyin derim.