porn

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
 1. #1

  ERTESİ GÜN hapı?

  Şimdi,

  Bu ertesi gün hapını kullanan varmıdır? Kullanan varsa yüzde yüz etkili olmuşmudur?
  Birde bu hapı kulklandıktan sonra eğer etkili olmazsa ve kişi hamile kalırsa bebeğe bir yan etkisi varmıdır? (İnternette araştırdım ama değişik görüşler var bu konuda)

  Ve son olaraktan, bu hap bir nevi kürtaj sayılmıyormu? Kullanıpta sonra vicdan azabı çeken olmuşmudur????????


 2. #2

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  Tamam, kullanmayanlarda yazabilir

 3. #3

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  bir defa kullandim bebegim 9 aylikti ve hamilelik icin hazir degildim.

  malum durumun hemen ertesi günü ( 72 saat gecmemeli asla ) gidip aldim ve ictim.
  ancak ilacin etkisi agirdi, basimi kaldiramadim bütün gün, cünkü 1 aylik dogum kontrol haplarinin dozunu bir günde alir gibisin.

  belkide hic olmayacak bir hamilelikti ancak risk istemedim.
  asla kürtajla ilgisi yok cünkü; DÖLLENME OLMASINI ENGELIYOR YANI BIR NEVI IMHA GÖREVI..
  bu yüzden vicdan azabida olmasi imkansiz.

  ama asla bir cesit korunma yöntemi olarak algilanmamali sadece ciddi düsünülmeli ve tekrarlamamasi icinde SIKI önlem almali)))

 4. #4
  Üyelik Tarihi
  14 Ekim 2001
  Bulunduğu Yer
  İSTNBL :)
  Mesaj
  19.716

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  Kullanmadım,Allah kullandırtmasın

  -------------------------------------------

  Acil Doğum Kontrol Kiti Güvenilir Midir?

  Acil Doğum Kontrol Kiti son derece güvenilir bir yöntemdir. Acil Doğum Kontrol Kiti kullanımı ile ilgili hiç bir ölüm bildirilmemiştir. Sadece bir seferlik doğum kontrolü için 12 saat ara ile kullanılan 2' şer tabletten toplam 4 tablet olduğu için doz aşımı söz konusu değildir. Bağımlılık potansiyeli yoktur.

  Acil Doğum Kontrol Kiti'nin Kontrendikasyonu Var Mıdır?


  Acil Doğum Kontrol Kiti için bildirilen herhangi bir kontrendikasyon yoktur. Yalnız gebelik kuşkusu var ise ya da gebelik testi pozitif ise kullanımı endike değildir. Çünkü zaten gebe olunduğu durumda Acil Doğum Kontrol Kiti' nin bir işlevi olmayacaktır. Bu yüzden önceden bir gebelik şüphesi varsa, öncelikle kitin içindeki gebelik testinin yapılması gerekmektedir. Önceden oluşmuş bir gebelik varsa, kaza sonucu kullanılmış olması halinde Acil Doğum Kontrol Kiti' nin kadın ya da fetus üzerine bilinen bir zararlı etkisi yoktur.
  Dünya Sağlık Örgütü yönergelerinde, emzirme ya da ektopik gebeliğin (dış gebelik) Acil Doğum Kontrol Kiti için sınırlayıcı bir neden oluşturmadığını, angina pektoris (göğüs ağrısı), migren ya da ciddi karaciğer hastalığı öyküsü bulunan kadınlarda bu tedavinin yararlarının genel olarak olası risklerden fazla olması gerektiğini spesifik olarak belirtmektedir. Fakat yalnız progesteron içeren acil doğum kontrol hapları için dış gebelik riskine karşı uyanık olunmalıdır.
  Sigara içmek ve yaş kontrendikasyonlar arasında yer almamaktadır. Acil Doğum Kontrol Kiti kullanımının pıhtılaşma faktörlerinde bir değişikliğe yol açmadığı gösterilmiştir.


  Acil Doğum Kontrol Kiti'in İlaç Etkileşimi Var Mıdır?

  Bulgular Rifampin ve bazı antikonvülzan ilaçlar dahil olmak üzere bazı doğum kontrol haplarının etkinliğini azaltabildiğini göstermektedir.
  Yaygın inanışların aksine, penisilinler ve tetrasiklinler de dahil olmak üzere sık kullanılan antibiyotiklerin doğum kontrol haplarının etkinliğini azalttığını düşündüren güvenilir herhangi bir bulgu mevcut değildir. Küçük ölçekli araştırmalarda, sık kullanılan antibiyotiklerin doğum kontrol haplarının serum düzeyleri üzerinde önemli bir etkisinin olmadığı ve bunun tersinin de geçerli olduğu gösterilmiştir.


  Acil Doğum Kontrol Kiti Tabletleri Alındıktan Sonra Hemen Kusma Halinde Ne Yapılmalıdır?

  Acil Doğum Kontrol Kiti tabletlerinin alımı sonrasındaki bir saat içerisinde kusma olması halinde dozun tekrarlanması önerilmektedir. Şiddetli kusma görülen olgularda ilaçlar vajinal yolla uygulanabilir. Bu yolla uygulanan düzenli oral kontraseptif ilaçların incelendiği araştırmalarda hormonların vajinal epitel yoluyla absorbe edildiği (emildiği) gösterilmiştir.

  Acil Doğum Kontrol Kiti Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Önler Mi?

  Hayır. Acil Doğum Kontrol Kiti cinsel ilişkiden sonra gebeliği önlemek amacıyla kullanılır. Tüm doğum kontrol hapları gibi Acil Doğum Kontrol Kiti de HIV enfeksiyonu (AIDS'e neden olan virüs) ya da cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklara karşı koruma sağlamaz.

  Acil Doğum Kontrol Kiti Kullanan Bir Kadın Aynı Menstruasyon Döneminde Tekrar Kullanabilir Mi? Daha Sonra Ne Yapılmalı?

  Acil Doğum Kontrol Kiti düzenli bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır. Acil Doğum Kontrol Kiti, acil doğum kontrolü amacıyla kullanılmalıdır. Ayda bir defadan fazla kullanımı önerilmemektedir.
  Acil doğum kontrolü kullanımından sonra sürekli bir doğum kontrol yöntemine başlamanın zamanlaması yönteme göre değişmektedir. Doğum kontrol hapları için, bir kadın acil doğum kontrol haplarını tamamlanmasından sonra bunları almaya hemen başlayabilir. Ya da bir sonraki mensturuel döneme kadar bir bariyer yöntemi (prezervatif, servikal kılıf, diyafram vs.) kullanarak bekleyebilir. İmplantlar yada enjektabl formulasyonların uygulanması bir sonraki mentruasyon dönemine kadar geciktirilmelidir. Bir RIA (rahim içi araç) yerleştirme işlemi acil doğum kontrolü için, bir araç kullanmayan kadınlarda bir sonraki menstruayon döneminde yapılmalıdır. Acil Doğum Kontrol Kiti kullanımı sonrasındaki günlerde ovulasyon (yumurta salınması) gerçekleşebileceğinden bir kadın aynı siklusta (aynı menstruasyon döneminde) daha sonraki bir gebelik için risk taşıyabilir. Bu nedenle Acil Doğum Kontrol Kiti kullanımı sonrasındaki cinsel ilişkilerinde başka bir korunma yöntemine başlayana kadar dahili bir bariyer yöntemi (prezervatif, servikal kılıf, diyafram vs.) kullanması tavsiye edilmelidir.

  Kadınlar Acil Doğum Kontrol Kiti hakkında ne düşünüyor?

  Kadınlar, hasta bilgi broşürü, gebelik testi ve ertesi gün haplarını içeren kullanımı kolay ve güvenilir bir kit olması nedeniyle Acil Doğum Kontrol Kiti kullanımından özellikle memnun kalmaktadır.
  Kadınlar, doğum kontrol yöntemleri başarısız olduğunda ya da doğum kontrolü olmaksızın bir cinsel birleşme gerçekleştiğinde gebeliği önleyebileceklerini bilmekten mutlu olduklarını ifade etmektedir.  Çeşitli doğum kontrol yöntemlerini kullanarak ya da kullanmadan gebe kalma olasılığım nedir?

  Düzenli bir doğum kontrol yöntemi kullanılmasının, gebeliği önlemenin en iyi yolu olduğu bilinmektedir.
  Bir doğum kontrol yöntemi kullanıldığında dahi, doğum kontrol yönteminin başarısızlığı ya da yanlış kullanılması istem dışı bir gebelikle sonuçlanabilmektedir. Ertesi Gün Hapı, doğum kontrol yönteminizin başarısız olduğundan kuşkulandığınızda ya da bir doğum kontrol yöntemi kullanmadığınızda uygulanabilir.


  Adet dönemlerim düzenli ise, günleri sayarak ve cinsel birleşmeden kaçınmam gereken günleri bilerek gebeliği önleyemez miyim?


  Bu yöntem güvenilir olmaması nedeniyle risklidir. Yumurtlama genelde bir sonraki adet döneminizin başlamasından yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir; ancak son adet döneminizin başlangıcından 14 gün sonra gerçekleşeceği kesin değildir. Yumurtlama gününün her ay değişiklik göstermesi mümkündür. Bu nedenle gün sayma (ya da takvim yöntemi), güvenilirliği düşük olan geleneksel bir doğum kontrol yöntemidir.


  Yumurtlama günündeysem, bu süre içinde cinsel birleşmeden uzak durarak gebeliği önleyebilir miyim?


  Bu yöntem güvenilir değildir ve her zaman sonuç vermez. Döllenme genellikle yumurtlama gününde gerçekleşir fakat sperm yumurtlamadan önceki 6 gün varlığını sürdürebilir. Bu nedenle yumurtlama gününde cinsel birleşme gerçekleşmese dahi, önceden gerçekleşen cinsel birleşmeye bağlı gebelik olasılığınız devam etmektedir.  Yumurtanın döllenmiş olması, gebe olduğum anlamına gelir mi?

  Hayır, sadece yumurtanın döllenmesi gebelik oluşması için yeterli değildir. Gebe kalma, bir dizi olay sonucunda gerçekleşir. Gebeliğin oluşması için sperm kadının vajenine ulaşmalı (ejakülasyon), bir yumurta salınmalı (ovülasyon), sperm yumurtayı döllemeli ve döllenmiş yumurta rahim duvarına yerleşmelidir. Bu olaylar dizisi genellikle 8-10 günlük bir süreyi kapsar, ancak cinsel birleşmeden sonra 12 güne kadar uzayabilir. Başarılı bir döllenme genellikle yumurtlama gününüzde gerçekleşir. Tıp uzmanları, gebeliğin rahim duvarı içine yerleşmesiyle başladığını kabul etmektedir.


  Cinsel ilişkinin adet dönemi içindeki zamanlaması gebe kalma olasılığımı etkiler mi?

  Genelde gebelikler, yumurtlama (ovülasyon) günü ile sona eren 6 günlük dönemde girilen cinsel ilişki sonucu gerçekleşmektedir. Ertesi Gün Hapı, yumurtlama gününü geciktirerek gebeliği önlemeye yönelik işlevini yerine getirir.

  Gebelik testi niçin önemlidir?

  a) Önceden bir gebelik şüpheniz varsa;
  O ay içinde ya da daha önceki aylarda gerçekleşen bir cinsel ilişkiden ötürü halen gebe olup olmadığınızdan emin olmak için hapları almadan önce gebelik testi yapmanız gereklidir. Gebe olmanız halinde Ertesi Gün Hapı' nın bir işlevi olmayacaktır. Gebelik testi, son 72 saat içinde girilen bir cinsel ilişkiye bağlı olarak gebe olup olmadığınız konusunda bilgi veremez. Bir gebeliğin belirlenmesi için bir kaç saat değil, 10-14 günlük bir süre gereklidir. Gebelik testinizin pozitif olması durumunda, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza ya da bir sağlık görevlisine danışmalısınız.

  b) Önceden bir gebelik şüpheniz yoksa;
  Diğer bir kullanım şekli de , Ertesi Gün Hapı kullanıldıktan 10- 14 gün sonra gebelik testinin yapılmasıdır. Bu kullanımıyla da ilacın etkinliğini test etmek için ek avantaj sunar.


  Acil Doğum Kontrol Kiti’ ni nasıl kullanabilirim?

  Acil Dogum Kontrol Kiti’ nin kullanımı için 3 basit adım vardır:

  1. Adım: Hasta Bilgilendirme Kitapçığı’ ndaki talimatları dikkatle okuyunuz.
  Hasta Bilgilendirme Kitapçığı’ nda, gereksinim duyacagınız tüm bilgiler yer almaktadır.

  2. Adım: Gebelik Testini Uygulayınız.
  Ertesi Gün Hapı' nı kullanmadan önce gebelik testini uygulamalısınız. Bu test, o ay ya da daha önceki aylar içinde gerçekleşen geçmişteki bir cinsel birleşmeye bağlı olarak gebe olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacaktır. Test, son 72 saat içindeki cinsel birleşmeye bağlı olarak gebe olup olmadığınız konusunda bilgi veremez; hiç bir gebelik testi bu ölçümü yapamaz.
  Gebe olmanız halinde, Ertesi Gün Hapı etkisiz olacağından, tabletleri almayınız. Ertesi Gün Hapı bir gebeliği başladıktan sonra durdurmaz, yani bir düşük ya da kürtaj hapı değildir.

  Gebelik testi negatif ise:

  3. Adım: Gebeliği önlemek için Ertesi Gün Haplarını alınız.
  2 haplık ilk dozu cinsel ilişkiden sonraki ilk 72 saat içinde mümkün olan en kısa sürede, kalan 2 hapı da ilk dozdan 12 saat sonra alınız.  Ertesi Gün Hapı' nı bir ay içerisinde en fazla kaç kere kullanabilirim?

  Ertesi Gün Hapının bir ay içerisinde birden fazla kullanımı önerilmemektedir.


  Ertesi Gün Hapı' nı her korunmasiz cinsel ilişki sonrası rutin olarak kullanabilir miyim?

  Ertesi Gün Hapı sadece acil korunma içindir. Ertesi Gün Hapı korunmasız veya korunulduğundan şüphe edilen cinsel ilişki sonrasında hamileliğin acil önlenmesi için kullanılmalıdır.


  Ertesi Gün Hapı' nın yan etkisi var mıdır?

  Yan etkiler, doğum kontrol haplarında görülen yan etkilere benzerdir ve bunların çoğu ciddi değildir. En sık görülen yan etkiler bulantı ve kusmadır. Daha az olarak bildirilen yan etkiler; baş dönmesi, yorgunluk, baş ağrısı, memelerde hassasiyet ve alt abdominal ağrıdan oluşmaktadır. Bu semptomlar semptomatik olarak tedavi edilebilir ve genellikle bir kaç gün içinde kendiliğinden geçer.

  Zaten gebe kalmışsam, Ertesi Gün Hapı gebeliğe zarar verir mi?

  Ertesi Gün Hapı başlamış bir gebeliği durdurmayacaktır. Önceden bir gebelik şüpheniz varsa ACİL Doğum Kontrol Kiti' nin içerisinde bulunan gebelik testini MUTLAKA uygulamalısınız. Kullanma talimatlarına uygun olarak gebelik testini kullandıktan sonra sonucun pozitif olmasi halinde bu hapları almamalısınız. Bununla birlikte, pek çok araştırmada, bu ilaçların bebeğin gelişimi üzerinde önemli etkileri olmadığı saptanmıştır. Gebelik testinizin pozitif olması halinde mümkün olan en kısa sürede doktorunuzla görüşmelisiniz.


  Ertesi Gün Hapı, gebeliği önlemek için nasıl işlev görür?

  Ertesi Gün Hapı gebeliği başlamadan önce önler.
  Ertesi Gün Hapı, ovülasyon adı verilen yumurtlamayı (bir yumurtanın salınmasını) durdurarak ya da geciktirerek işlev görür. Eğer bir yumurta salınmazsa, gebelik de gerçekleşemez.
  Buna ek olarak yumurtanın, yumurtalıktan salınmış olması durumunda, Ertesi Gün Hapı servikal mukus tabakasında değişiklikler yaparak yumurtanın ve spermin taşınmasını güçleştirebilir ya da rahim tabakasında değişiklikler yaparak döllenmiş yumurtanın tutunmasını önleyebilir.


  Ertesi Gün Hapı’ nı ne zaman kullanabilirim?

  Ertesi Gün Hapı' nı gebeliği önlemek için, cinsel ilişkiden sonraki 72 saat (3 gün) içinde kullanmanız gerekmektedir; ancak ne kadar kısa bir süre içinde kullanırsanız Ertesi Gün Hapı da o ölçüde etkili olacaktir. Ertesi Gün Hapı' nı, doğum kontrol yönteminizin başarısız olduğunu düşündüğünüzde ya da doğum kontrolü uygulamadığınız her cinsel ilişkiden sonra kullanabilirsiniz.

  http://www.ertesigunhapi.com/faq.asp


 5. Re: ERTESİ GÜN hapı?

  1 kere kullandim
  yan etkisini görmedim ama kürdas olarak düsünülemez yani daha olusmasini engellemek gibi bir sey
  dogum kontrol niyetinde kullanilmamali tabiki
  [size=x-large]sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs[/size]

 6. #6

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  Hiç kullanmadım, inşaallah da kullanmam gerekmez..

 7. #7

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  ben bir kere kullandim. ama zaten bilemezsin ki sonucunu!

  ertesi gun! adi ustunde ertesi ay hafta fln diil.

  bir iki gun sonra olsa olsa en fazla kac hucreye bolunmus olabilir ki dollenmis yumurta.

  ben pek vicdan olacak bi durum yasamadim.

 8. #8

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  Çalışma arkadaşım kullandı depresyona girdi ruhsal ve fiziksel olarak mahfoldu.
  Hamileliğe hazır değildi ertesi günü hapını kullandığı halde gebelik gerçekleşti kızı tam ikna ettik bebeğe hazırladı kendini.Bu seferde bebekte gelişme olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldı. Mahfoldu kız

  Hatta dava açmayı falan bile düşündü ama yetkili bir yer bulamadı
  Bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor

 9. #9

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  SEMRAA yazdı:
  Çalışma arkadaşım kullandı depresyona girdi ruhsal ve fiziksel olarak mahfoldu.
  Hamileliğe hazır değildi ertesi günü hapını kullandığı halde gebelik gerçekleşti kızı tam ikna ettik bebeğe hazırladı kendini.Bu seferde bebekte gelişme olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldı. Mahfoldu kız

  Hatta dava açmayı falan bile düşündü ama yetkili bir yer bulamadı
  Amanınnnn peki ilacı geçmi kullandı acaba. Yani ilk 72 saat içinde kullanılması gerekiyormuşya.
  Benimde merak ettiğim ilaç kullanıldıktan sonra hamlie kalınma olasılığı ve bebeğe zrarları idi.

 10. #10

  Re: ERTESİ GÜN hapı?

  Korunmasız oldukları geceden sonra özellikle hamilelik korkusu olduğundan panikle hemen kullandı. 1 ayı stresle geçti zaten ve maalesef kötü örnek ama korktuğu başına geldi. Bebeğe kendini hazırladıktan sonrada kürtaj olmak zorunda kalması yıkım oldu ona çünkü eşi de çok istiyordu
  Bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor

 

 

Benzer Konular

 1. ertesi gun hapı
  Konuyu Açan: ebru.kedi, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 04 Şubat 2011, 13:36
 2. BUGÜN ALDIĞINIZ ÜRÜN, ERTESİ GÜN %50 İNDİRİME GİRERSE
  Konuyu Açan: yasemin, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 21 Nisan 2008, 03:33
 3. HANİ ISPANAK ERTESİ GÜN YENMEMELİYMİŞ YA?..
  Konuyu Açan: yasemin, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 02 Kasım 2007, 16:45
 4. ertesi gün hapı
  Konuyu Açan: nass, Forum: Genel Forum.
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29 Eylül 2006, 00:26
 5. Cevap: 3
  Son Mesaj: 17 Ocak 2005, 22:31

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Dosya Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
 
 

Bu site Lidya.Net tarafından hazırlanmış ve yayınlanmaktadır © 1998-2012. Bu sitede yayınlanan yazılar, kaynak ve yazarı belirtilmek kaydıyla kullanılabilir.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren AnneCocuk.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan ve yazdıkları yazılardan kendileri sorumludur.
AnneCocuk.com ile ilgili yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 2 (iki) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve size geri dönüş yapılacaktır.