1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Epidural Sezaryenle Dogum Yapanlar!

Arkadaslar, doktorum bir suru sey soyluyor ama ben dogum yaklasirken sizin de dusuncenizi almak istiyorum. Epidural sezaryen ile dogum yapacagim ve bana dogum sonrasi vs. yasadiklarinizi anlatir misiniz? Dogum oncesi stres iste!

Cevaplarinizi merakla bekliyorum!

Re: Epidural Sezaryenle Dogum Yapanlar!

Endişelenecek birşey yok merak etme..En rahat doğum şekli bu bana göre..Çok nadir görülüp te maalesef bana rast gelen tek kötü yanı..Yaklaşık bir hafta hiçbir şekilde geçmemek üzere öldüren başağrısı çekmiş olmamdı..Bunun dışında emin ol akşamına ayağa kalkacaksın zaten..KOlay gelsin

merhaba ben epiduralle sezeryan doğum yaptım

bunu seçme sebebim mecburi erken doğum yapacak normal doğum yapamayacak olmamdı çünkü bebeği ilk gören ben olmak istiyordum öylede oldu

kendini çok iyi hazırlamalısın bi kere epidural takılması çok kolay canın acımıyor çünkü öncesinde spreyle o bölge uyuşturuluyor

benim tek şikayetim bebek çıktıktan sonra dikilme falan sırasında çok midem bulandı dr sordu isterden uyutalım diye iyi olur dedim çünkü bebeği görmüştüm e onun bakımı yapılıyordu ve kusmama az kalmıştı hooopp 2 saniyede uyudum e tabi narkoz almadığımdan asansörde odaya çıkarken uyandırdılar beni odaya cin gibi girdim bebeğimi hemen emzirdim hareketlerim çok rahattı

herkese tavsiye ediyorum bir daha doğum yaparsam yine aynı yöntemle yaparım

Benim ilk doğumum normal ikizler mecburen sezeryandı. Ama şimdiki aklım olsa ilkinide epidural sezeryan olurdum. 4-5 gün çekilen başağrısının dışında hiçbir sorun yaşamadım. Baş ağrısının tek çözümü ayaklar biraz yukarda yatmak. Onun dışında herşey çeok iyi ağrı-sızıyok. 2 günde ayağa kalkıyorsun. Ben 1 hafta sonra büyük oğlumu okula getirip-götürmeye bile başlamıştım.
    Heyecanlanmanı gerektirecek hiçbirşey yok. Çok rahat bir doğum yaşayıp sağlıkla bebeğini kucaklamanı dilerim.

5. Re: Epidural Sezaryenle Dogum Yapanlar!

Benim kuzenim de epidural sezeryan oldu ama 10 gün başağrısından acillik oldu.Nadir görülen bir yan etkiymiş ama oldu işte

epidural sezeryan yerine epiduralle normal dogumu tercih ederdim bana kalsaydi vede oyle olucakti ama son anda cikan beklenmedik aksilikler yuzunden epiduralli sezeryan oldum 1 ay cok kotu gecmisti sezeryandan dolayi agri sizi vs... epidural sadece sisme yapmisti ayak kol bileklerimde birde ensemde agri olmustu hatirladigim bu ama cabuk gecmisti.

malesef o baş ağrısı benide bulmuştıu.ama sanırım kişiye göre etkileride değişiyor.bende fazla zorlanmadım ama yanımdaki arkadaşım hemen yürümeye başlarken ben bi kaç gün sonra ayağa kalkabilmiştim.ama yinede güzel.korkulacak bi durum yok...
    tibetto yazdı:
    Endişelenecek birşey yok merak etme..En rahat doğum şekli bu bana göre..Çok nadir görülüp te maalesef bana rast gelen tek kötü yanı..Yaklaşık bir hafta hiçbir şekilde geçmemek üzere öldüren başağrısı çekmiş olmamdı..Bunun dışında emin ol akşamına ayağa kalkacaksın zaten..KOlay gelsin

CANIM SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN BİLMİYORUM AMA İÇİN NASIL RAHAT EDECEKSE O ŞEKİLDE DOĞUM YAP.NE OLURSA OLSUN SONUCU MÜKEMMEL.ALLAH YARDIMCIN OLSUN

[size=small] senin halini dusundukce kendi halim goz onume geliyor, bende hep ablama sorardim nasil oldu nasil anladin dogum zamanin geldigini vs vs
    herkesin dogum hikayesi farklidir...
    http://www.annelergrubu.com sitesinde bir suru dogum hikayeler var oku oku bitmez ama uye olman lazim o baska ama guzel bir site
    bana da doktorlar hep normal dogumu onerdiler cunku sezaryenla infeksiyon kapma riski falan daha yuksekmis, ancak cati acilmiyorsa, bebek buyuk ise yani cikmiyorsa o durumlarda sezaryen yapiliyordu...
    iyikide normal dogum yapmisim diyorum..bir saat icerisinde ayaktaydim, kizin biri yattigim hastanenin koridorun diger ucunda anlatiyordu bir hafta once sezaryenle dogum yaptim ama bir hafta ancak yeni yeni bu koridoru boydan boya yuruyebiliyorum diyordu...
    ben normal dogumu oneririm ama kendin daha iyi bilirsin aci sinirlarini vs...
    sana kolay gelsin insallah en kisa zamanda yavruna kavusursun sende
    [/size]

korkulacak hiçbirşey yok desemde sen tedirginliğini üstünden atamayacaksın bu kesin

çünkü bende doğuma girmeden önce herkese sorup araştırdım gene de tedirgindim hatta genel anestezi bile düşündüm ama epiduralde bebeğin karnından çıktığı hissediyorsun ve ilk çığlıklarını duyup yüzünü görebiliyorsun ben ağlamıştım ve öptürmüşlerdi oğlumu bana güzel bir duygu

sadece sakin ol ve bekle herşeyi zaten doktorun halledecek birde sonra hiçbir ağrı sızı yaşamadım ben, sezeryanden sonra hemen ertesi gün oğlumla evimin odalarını gezdik hiç yatmadım ben zaten oğlum çok ağlak olduğu için yatmama fırsat vermedi hadi sağlıcakla al bebeğini kucağına inşallah sevgiler