1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SÜNNET

SÜNNET

Çocuklarını sünnet ettirmiş anne-babalara bazı şeyler sormak istiyorum.

Biz bugüne kadar bazı sağlık sorunları nedeniyle Furkan'ı sünnet ettiremedik.İnşallah önümüzdeki hafta bu sünnet işini halledeceğiz.

Hafta sonu anne-oğul sünnet kıyafeti almak için alışverişe çıkacağız.

Ben İstanbul adetlerini bilmem.Sünnet olacak çocuğu illa kıyafetini giydirip gezdirmek mi gerekiyor böyle bir adet mi var?

Biz sünnet ettireceğiz eğlenceydi bilmem neydi yapmayı düşünmüyoruz.Arkadaş çevremiz her ne kadar bu konuda ısrar etsede yapmama konusunda bizde ısrarcıyız

Şimdi ben oğlumla neler yapmalıyım?

Cidden anlamsız sorular belki ama neyi soracağımıda bilmiyorum ne yapacağımıda

Benim kafamda olan şey gündüz sinemaya gideriz, sonra kitapcıya uğrar onun iyileşme sürecinde okuyabileceği kitaplar alırız, odasını süsleriz, resim çektiririz. akşama da güzel bir yerde ailece yemek yeriz diye düşünüyoruz.

Sizce yapmayı düşündüklerim yeterli midir? Veya sizler neler yaptınız?

Umarım beni anlamışsınızdır ben bile kendimi anlayamadım da

Re: SÜNNET

Aysegül;

Bu tamamiyle oğlunun ve sizin ne istediğinize bağlı

Ben Erdal'ı doğumunun 2.günü hastanede sünnet ettirmiştim;başına sünnet şapkası taktık,Maşallah'ını da göğsüne koyduk hatta hastaneden yönetim adına altın bile takılmıştı

Kayınpederim aslında burulur gibi oldu

Erdal'ın 40'ı çıkınca kayınpederim tüm aile ve eşe dosta bir otelde sünnet yemeği verdi böylelikle herkese ilan etmiş olduk;"oğlumuz erkenden erkek oldu" diye

Etrafımda hiç sünnet edilecek erkek çocuk yok hepsi doğar doğmaz sünnet edilmiş....

Ama eskiden beri bilirim ki mutlaka sünnet yemeği verilir.

Hatta çoğu arkdaşımız geçtiğimiz senelerde sünnet yemekleri verdiler çocukları doğar doğmaz sünnet edilmesine rağmen.

Madem eğlence türü bişey istemiyorsun ki, bende sünnet düğünlerine oldum olası karşıyım. (pipisi kesiliyo oğlanın , millet halay çekiyo )

Ben olsaydım (pilavlı-et ayran ve tatlı) güzel bir mevlid yapardım evde, eş dost çağırırdım. Oğlum olursa ilerde ve o günleride görürsem inşallah öyle yapıcam ben.

Ayşegül'cüğüm biz Sertan Alp'i 8 aylıkken sünnet ettirdik.Ne elbise aldık,ne tören yaptık.Hiç bir şey yapmak istemediğimiz için yapmadık yani.Adet ya da çevreden dolayı değil.

Hiç kasma kendini ne istiyorsan ya da ne istemiyorsan onu yap.Ya da Furkan'a sor tören ister mi,elbise ister mi?

İstanbul'da en bilinen adet herhalde sünnet kıyafetiyle Eyüp'e gitmektir. Tek bildiğim maalesef bu

Biz daha sonra yemek vereceğiz inşallah.

Ama o güne özel Furkan için neler yapabiliriz açıkcası bilmiyorum.

Sevdiği şeyleri düşündük sinemaya gitmeyi seviyor birde kitapcıları gezmeyi bunun dışında birde lunapark'a hatta kapanmasaydı tatilya bile olurdu
    Hani yeni fikrler olur diye sizlerin sünnet anılarını merak ettim

Hatice biz ana-oğul biraz tuhafız ya

Furkan sünnet için geç kalındığını düşünüp utanıyor.Sünnet kıyafetini giymek istiyor ama öyle insan içine kıyafetle çıkmaya utanırmış millet Furkan'a gülermiş bu yaşa kadar sünnet olunmadan kalınır mıymış

Hafta sonu yuvada ki çocukların sünneti var.Şule hanım davet etti Furkana söyledim gel birlikte gidelim diye "anne sen ne dediğinin farkında mısın ben hala sünnet olmadım hangi yüzle gideceğim" Furkan'a kalsa 15 tatilde yaptırıyorduk.Onca anlatmalarımıza rağmen böyle düşünüyor.Yani ona kalırsa kesilip eve gelmesi yeterli

8. Re: SÜNNET

Bence fazla tantana yapma.Hastanede kestir.Sonra yada öncesinde ailece ,yakın cevrenizide alın eglenin,yemege gidin,olsun bitsin...

İstemiyorsa oglunada o kıyafetleri giydirme bence.

Aysegül; ben Deniz'inkini anlatayım. Deniz 1. sınıfı bitirdiği sene yazın yaptık. Sünnetten sonra, Deniz'e de danışarak ( bunların tamına yakınını o istedi) Sünnet öncesinde sünnet kıyafeti aldık. Çok yakın akrabalarımıza( anneanne , babaanne) gittik. Sünnetten birkaç gün sonra,(tam kac gündü hatırlamıyorum ama artık iyileşmişti) onun da görüp onayladığı bir yerde, açık alanda,çimenler üstünde, çok yakın akraba, onun birkac arkadaşı ve aileleri, bizim çok yakın arkadaşlarımıza,(toplamda çok az kişiydik) boğaza karsı yemek verdik onun eğlenebileceği sekilde animatör, palyaço felan vardı... Ve yine onun isteği üzerine havai fişek attık, işin en güzel yanı, biz havai fişek atarken, hafta sonu olduğu ve yer boğaza karsı olduğu için boğazın birçok yerinde de o sırada atılan havai fişekleri seyrettik

Sonrasında, o aksam orada olan bir arkadaşı bize geldi 2 gun bizde kaldı, bol bol oynadılar

Tabi bu arada, sünnet sonrasında eve tebriğe gelen misafirlerimiz oldu

Bizimki böyleydi Ama dediğim gibi, burada önemli olan ağırlıklı olarak oğlunun ve sizin ne istediği

Sünnet benim de fobim. Biz gelecek yıl halledeceğiz inşallah. Yalnız sitedeki doktorlara sormak istiyorum. Birkaç yıl önce bir doktorla görüştüğümde, sünnet için genel anesteziyi tavsiye etmişti. Siz ne düşünüyorsunuz?