Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

POPOSUNDA SİVİLCE ÇIKTI

Merhaba arkadaşlar ,
    Son bir haftadır oğlumun hastalığı ile uğraşıyorum.Yavrum hem grip,öksürüyor,kusuyor ve en son ishal başladı.Gribi babası eve getirdi ve oğluma geçti şimdide bende.En çok içimi yakanda oğlumun acı çekmesi hafta sonu acile taşındık 2 kere .İğne vurunca biraz düzeliyor.Burnundan nefes alamıyor.Buhar kompleksi yapıyorum.Ama fış fış akıntı,öksürük,nefes alamama geçmiyor işte.Sabahlara kadar ayaktayız.
    Neyse arkadaşlar size sorum oğlumun poposunda 1 hafta 10 gündür makat kısmının çevresinde sivilceler (ucu beyaz noktalar)çıkmış.Pişik kermini ihmal etmediğim halde bunlar mevcut.Sizce neden kaynaklanabilir.Bezi ultra prima kullanıyoruz.Ama bez yapsa daha öncede yapardı doğduğundan bu yana kullanıyorum.Hiç pişik sorunumuz olmamıştı.Bunca hastalığın içinde poposundaki sorun iyice canımı sıktı.
    Yardımcı olabilir misiniz?Belki aynı sorunu yaşayan vardır.
    SEVGİLER......

Re: POPOSUNDA SİVİLCE ÇIKTI

merhaba canım
    oncelıkle gecmıs olsun ve doktora basvursan daha ıyı edersın dıyecem ama soyle bırde durum var
    ultra prımanın yenı cıkan modellerınde bende kızımda aynı seyı yasadım ustelık oyle mınık mınık degıl oldukca buyuktu
    sımdı prımanın oncekı modellerınden buldukca alıyorum ve anında gectı sıvılce falan kalmadı ustelık bır kac kısıdende aynı sıkayetı duydum

bebısını opuyorum
    sevgılerımle

3. Re: POPOSUNDA SİVİLCE ÇIKTI

Selam, çok geçmiş olsun. Bebeklerin sadece burnu bile tıkansa bütün düzenleri altüst oluyor. Bizde geçenlerde burun tıkanıklığı yaşadık. Burnu tıkanınca emziğini ememiyor, rahat nefes alamıyor bir sürü problem ortaya çıkıyor. Biz böyle durumlarda doktorun tavsiyesi olarak, beşiğinin baş tarafının ayaklarını iki kitap koyarak yükseltiyoruz ki, başı bedeninden biraz daha yukarıda olsunki daha rahat nefes alabilsin. Bu yöntemi doktoruna danışabilirsin. Poposunda pişiğe gelince, biliyorum zor ama, onunla ilgili bana doktorumuz böyle durumlarda cilt ne kadar havayla temas ederse o kadar iyi olur derdi. Birçoğumuzun kullandığı bebek bezinde meydana gelen değişiklik bizde de hafif kızarıklıklar oluşturdu. Bezde bir sorun olabilirmi acaba araştırmak lazım. Tekrar çok geçmiş olsun.

4. Re: POPOSUNDA SİVİLCE ÇIKTI

Çok geçmiş olsun canım. Yalnız sana şunu söylemek istiyorum. Buharı doktor mu tavsiye etti. Çünkü bir keresinde Beren'i acile götürdüğümüzde buharı kesinlikle tavsiye etmemişlerdi. Çünkü buhar, evdeki toz ile birleşip duvara yapışır, sonra da tekrar ciğerlerimize ulaşırmış. Bu da büyük sorunlar yaratırmış (Allah korusun). Poposundakiler hakkında bir bilgim yok. Ben onun popuşunu yerim. İnşallah bir an önce iyileşir. Annesi ıhlamur falan yapsan nasıl olur acaba? Öpüyorum.

merhaba sanirim ve korkarim bizim basimizda olan derdin aynisi sivilce gibi ici su toplayik beyaz kabarciklar. Bize mantar dedi dr.muz. yaklasik iki hafta sürdü tedavi ama tam geciremedik sanirim bugün farkettim ine bir iki var gibi. Bence hemen dr.unuza gösterin . Biz gec kaldigimiz icin tüm bagirsaklarina da sarmisti. Ihmal etme bence. Gecmis olsun

Merhaba;
    Oğluna çok geçmiş olsun, inşallah bir an önce iyileşir, hastalıkları gerçekten çok zor oluyor
    Popsundaki kızarıklıklar bezden kaynaklanıyor olabilir. Bizde de kızarıklık oldu, bezi değiştirdik dün, biraz daha iyi gibi şimdilik ama bir kaç gün daha beklemek gerek. İstersen daha ayrıntılı olarak bu konuda açılan bir forum vardı; onu bulabilirsin. (Şu an 7. sayfada ) Tekrar geçmiş olsun...

7. Re: POPOSUNDA SİVİLCE ÇIKTI

Ayşecim çok çok geçmiş olsun.
    Dr.muz bize buharı direk olarak tavsiye etmedi yani şöyleki yatağına yakın bir yerde bulundurun demişti. Yani direk yüzüne temas etmeyecek şekilde size Dr.mu böyle tavsiye etti bilmiyorum ama tozları topladığını bu yolla yutulduğunu biliyorum. Sivilceleri çok fazlayla göstermelisin bir Dr.'a. ama kullandığın bez deki değişiklik bir çok kişide aynı şikayetlerin oluşmasına neden oldu. Bununla ilgili forumda yazılar vardı okuyabilirsin
    Tekrar geçmiş olsun umarım kısa zamanda iyileşir. Öpüyorum ikinizde

Çok çok geçmiş olsun. Hasta olduğu dönemlerde ilaçlar yapıyor pişiği. Bizim de başımıza geldi. Bu dönemde mümkünse suyla ıslatılmış pamuk ile temizle ve her seferinde biraz açık bırak...
    Umarım en kısa zamanda iyileşir..