11. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 sonuçtan 101 ile 110 arasındakiler gösteriliyor.

Re: devlet okulları

Kızım bir özel okulda okuyor. Bu sene okulunu değiştirmeye karar verdim. Ve diğer okullar ile görüşmeye gittiğimde şaşıp kaldım. Benim görüştşğüm okullar arsında fiat farkından başka birşey göremedim. oakullarda araştırdığım öğretnemlerin hepsi diğerinden gelme.Yani öğretmenler birkaç yıl birinde çalışmış.şimdi diğerinde çalışıyor.Ama
    bir önce çalıştığı okulu kötülüyor. Burası daha iyi diye övgüye başlıyor. Halbuki diğerindede çalışmış. Bir diğerinin övdüğü okuldan öbürüne geçen o okulu tercih etmeyin diyor. Şaşırdım kaldım. Ama hepsi aynı okullar ara
    sında gezip duruyorlar. Acayip bir sirkülasyon var. Kime güveneceğimi şaşırdım kaldım. Sonunda kızımın başarısına güvendim ve kaydı yaptırdım. Hakkımızda hayırlısı.

Re: OKS DE EN BAŞARILI İLKÖĞRETİM OKULLARI LİSTESİ (İSTANBUL İÇİN)

herkese merhabalar.Bende kızımı anaokuluna yazdırmak

istiyorum.Fiyatı çok yüksek olmayan önerebileceğiniz bir

okul varmı?Ayrıca 2023 Tercüman Koleji nin eğitim kalitesi

hakkında bir fikri olan paylaşırsa sevinirim.

Saygılar.

Merhaba,
    Oğlum bu sene ilköğretime başlıyor
    Ona nihayetinde bir ilkokul buldum ve bunu sizlerle paylasmak istedim zira bu okul 2007 Eylül'de egitim hayatına başlayacağına rağmen diger özel okullar gibi ne reklam verdi ne de tanıtım günü yaptı.
    Ben açıkcası etrafımdaki (Çiftehavuzlar da oturuyorum) iyi isim yapmış devlet okullarini da arastirdim ama bu okulu su an itibarıyla tek geçiyorum.
    Bünyesine aldığı eğitmenleri (Rehberlik dahil) 1 senedir yurtdışından getirttiği uzman eğitmenlerle şekillendiren bu okulun diğer özel okulların çoğunda olduğu gibi havuzu, havalı salonları, her derse ayrı giren hocaları, gösterişli şeyleri yok.. Onun yerine bol yeşili, genç ve enerjik öğretmenleri, bahçede bisikletleri, her sınıfın içinde fen kit'leri, az nüfusu, her isteyene açık kapısı ve öğlen yemeğinden sonra ingiliz, fransız ve alman hocalarla yapılan hobi dersleri var..Bu sene 1-2 ve 3. sınıfları açılıyor, bunu müteakipte her sene 2 sınıf daha eklenerek gidecekmiş.

Cok düşük profil çizdiği için böyle yana yakıla okul arayan 1-2 arkadaşıma da söyledim başka türlü bulunmasına pek imkan yok. İnanın öyle okullardan hazırlık ve 1. sınıfı bırakıp gelenler var ki şaşırırsınız..

ilgilenen olursa detaylı bilgi verebilirim

zeynep

Zeynep hanım biz de okul arayışı için de olduğumuz için yazınız çok ilgimi çekti.Gerçi oğlum 2003 doğumlu.Seneye ana sınıfına yuvasında mı devam etsin yoksa gideceği okulda mı derken kendimi bu konuların içinde buldum.Okul konusu gerçekten çözümü zor bir konu en azından bana göre….Özel okullar parasal yönden almış başını gidiyor.Devlet okullarında ise iyi öğretmen bulmak gerektiği söyleniyor.Bir kaç devlet okulu kafamda oluştu ama içim yine de pek rahat değil.Sizin de dediğiniz gibi havalı okulların başarılarını görmek istediğimde hayal kırıklığına uğradım.Herkesin beğenisi ve istekleri farklı.Eğer bahsettiğiniz okulla ilgili detayları benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim.Sizin iyi bir şekilde noktayı koyabilmiş olmanız çok güzel.Çocuğunuza eğitim hayatında başarılar dilerim….

zerrin.yld yazdı:
    Kızım bir özel okulda okuyor. Bu sene okulunu değiştirmeye karar verdim. Ve diğer okullar ile görüşmeye gittiğimde şaşıp kaldım. Benim görüştşğüm okullar arsında fiat farkından başka birşey göremedim. oakullarda araştırdığım öğretnemlerin hepsi diğerinden gelme.Yani öğretmenler birkaç yıl birinde çalışmış.şimdi diğerinde çalışıyor.Ama
    bir önce çalıştığı okulu kötülüyor. Burası daha iyi diye övgüye başlıyor. Halbuki diğerindede çalışmış. Bir diğerinin övdüğü okuldan öbürüne geçen o okulu tercih etmeyin diyor. Şaşırdım kaldım. Ama hepsi aynı okullar ara
    sında gezip duruyorlar. Acayip bir sirkülasyon var. Kime güveneceğimi şaşırdım kaldım. Sonunda kızımın başarısına güvendim ve kaydı yaptırdım. Hakkımızda hayırlısı.

Kızınız hangi okuldaydı acaba? Neden memnun değildiniz. Bize de biraz bilgi verirmisiniz. Yanlışlık yapmayalım vereceğimiz kararlarda...

Arkadaşlar merhaba,

Kızım anaokuluna Yıldız Erten Anaokulu/Levent da gitti. Sınıflarının 20 kişilik olması dışında önemli bir sorunumuz olmadı. Ben öncelikle devlet okulunun denenmesi taraftarıyım. Çünkü memnun kalınmadığı takdirde özel okuldan devlete almak daha problemli oluyor. Ama çok gerekirse devlet okulundan özele geçmek daha kolay olur kanaatindeyim. Bu nedenle kızıma iyi bir devlet okulu arayışındayım..

Acilen aşağıdaki okullar hakkında bilgiye ihtiyacım var.
    Paylaşırsanız sevinirim..

Hasan Ali Yücel İlköğretimokulu / Etiler
    Nilüfer Hatun İlköğretimokulu / Nişantaşı
    100.Yıl Mustafa Kemal İlköğretimokulu/Balmumcu

teşekkürler...

7. Re: devlet okulları

Zeynep Hnm, mesajınız çok dikkatimi çekti, ben de erenköyde oturuyorum ve oğlumu gönderdiğim okuldan pek memnun değilim; bizim tarafta bir özel okul arayışı içindeyim; mesajınızda bahsettiğiniz okul tam da aradığım gibi; ismini verirseniz daha da araştırabileceğim, yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler

Zeynep Hanım Merhaba,
    gerçekten bulduğunuz okulla ilgili çizdiğiniz tablo çok içaçıcı geldi bana..Benim oğlum da buyıl anaokulunda ve önümüzdeki yıl için şimdiden yoğun arayışlar içindeyim..Okulun adını bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz..Sanırım merak içinde bekleyen pek çok kişi var

9. Re: devlet okulları

Zeynep Hn.
    Ben de okulu merak eden sayısız anneden biriyim. Adını söyleyebilirseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler

Nazife

Re: guzel okullar avrupa yakasinda..

enka ve itu okullari icin yorum yapabilecek olan var mi?