16. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 sonuçtan 151 ile 160 arasındakiler gösteriliyor.

Re: devlet okulları

Merhaba,
    Adrese dayalı kayıt ile ilgili yeni genelge yayınlandıktan sonra düşündüğü okulları ziyaret eden var mı içinizde. Adresimiz tutmuyorsa okul idarecilerinin tavrını merak ediyorum. Açık kapı bırakıyorlar mı? Ben henüz vakit bulup bu soruma yanıt arayamadım.
    Paylaşırsanız sevinirim.

2. Re: devlet okulları

Merhaba,
    Biz seçenek olarak düşündüğümüz okullara adrese dayalı sistemden önce gitmiştik. Bir arkadaşım salı günü gitmiş, bölgesi dışındaki bir okula. Müdür şu anda yapılacak birşey olmadığını, zaten ikametgaha göre her çocuğun bölgesindeki okula kaydının e-sistemden yapılacağını söylemiş. 29 hazirandan sonra istenen okulda kontenjan olması durumunda kayıt yapılabileceğini belirtmiş. Bu da ancak nakil şeklinde olacakmış. Bunun için de yaklaşık rayiç 5000 miş.
    Haftaya birkaç okula gitmeyi düşünüyoruz, bakalım biz nasıl tepkiler alacağız.

Re: devlet okulları

Ya anlamadım. Nakil işinin maliyetimi bu yoksa okula yapılacak bağışın mı maliyeti 5000 ytl.

4. Re: devlet okulları

Merhaba,

Çocuğunuzu gitmesini istediğiniz devlet okuluna kaydettirmenin bedeli bu, bağış veya adı ne ise. Belki pazarlık yapılabilir.

Biz göztepe iöonun kurasına girmeyi düşünüyoruz.
    Feridun Tümer olabilir. Sınıf mevcutları nispeten azmış.
    Bir de evimize diğerlerinden yakın olduğu için Hasan Akanla görüşmeyi düşünüyoruz.
    Çok sıkıntılı ve moral bozucu bir dönem. Umarım sağlıklı kararlar verip uygulayabiliriz.

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

GÖKBERK BU YIL ERENKÖY İLKÖĞRETİM DEN MEZUN OLDU..CADDENİN GÖBEĞİ ŞAŞKINBAKKAL BOYNERİN KARŞI SOKAĞINDA...MARKA AZ BİRAZ ELİT DİYE GÖNDERDİK AMA BİZ DAHİL SINIFTAN BİR ÇOK KİŞİ HİÇ MEMNUN KALMADI...(ÇÜNKÜ ÖĞRETMENİMİZ YAŞLI İDİ VE FAZLA HIRSI KALMAMIŞTI)
    GERÇİ İLKÖĞRETİM OKULLARININ %80 İ ÖYLE...FAKAT BİZİM OKULDA BİR KAÇ YETKİLİ AĞIZDAN DA DUYDUM MİHRİBAN BOYSAN İYİYMİŞ SUADİYE CİVARINDA...BOSTANCI DA BOSTANCI ATATÜRK İLKÖĞRETİM VAR...
    ASLINDA EN İYİ OKUL ÇOCUĞUN EVİNE EN YAKIN OLAN ÇOCUĞUNUZUNDA İÇİNDE VARSA HER GÜN DÜZENLİ ÇALIŞIYORSA ÇOCUĞUNUZU HİÇ SERVİSLERDE SABAH AKŞAM HEBA ETMEYİN DERİM...
    ZATEN ORTAOKULDA DERSHANE TAKVİYELERİ ÖZEL DERSLER BAŞLAYACAK...OKUL DEĞİL ÖĞRETMEN ÖNEMLİ...İDEALİST,PRENSİPLİ,HIRSLI,SEVECEN ÖĞRETMEN ARAYIN... BU ÖZELLİKLERİN %50 SİNİ BİLE BİR ARADA BULURSANIZ,EVİNİZE EN YAKIN OKULA YAZDIRIN DERİM(KEŞKE BİZDE ÖYLE YAPSAYDIK)

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Merhaba baştan sona kadar bende oturdum üşenmeden okudum, zira benim kızım 2004 doğumlu ve busene anasınıfına başlayacak. bizde istanbul kadıköy merkezde oturuyoruz. yaklaşık bir aydan beri birçok okulu gezdim, beğendiklerimde oldu beğenmediklerimde. ama genelde müdürle konuştuğunuzdan okul hakkında öğretmenler hakkında eğitim hakkında ancak müdürün söyledikleri kadar bilginiz olabiliyor. anasınıfında genelde adresiniz tutmasada alıyorlar bağış adı altında bir kayıt parası karşılığında ama ilkokul adrese dayalı ve ekayıt üzerinden olduğu için alamayız temmuz başı gelin kontenjan kalırsa bakarız diyorlar. ben aslında en baştan etüdlü olan halil türkkan ilkolu istemiştim. şartı anne ve babanın çalışıyor olması. ama benim sigortam olmadığından (kendi işyerimiz, bağkur iki kişi ayda 750 geçtiğinden ben yapmadım eşiminki ödeniyor) ön kayıt yapmadılar. tanıdık para felan işe yaramıyor bu konuda. müdürn sınıf arkadaşıyla gittik o bile bişey yapamadı. zaten kura ile alıyorlar. ön kayıt yaptırsanız dahi kuradan çıkacağınız kesin değil. ama okul çok güzel, hele anasınıfına bayıldım. tüm gün eğitimi var ve aylık 190 lira (ilkokul dahil). ilkokla kayıt almıyorlar, kontenjan anasınıfından dolduruluyor. orası olmadı. Reşat nuri güntekine gittik (koşuyolu) anasınıfı kısmı çok güzel ayrı bir bölüm yapmışlar ama ilkokul kısmını ve sınıfları hiç beğenmedim. müdürleride pek bi alakasız. kayıt bölgesi dışında kesinlikle alamayız dediler. halbuki anasınıfı için bu koşul şartı yok bu sene. Moda ilköğretim okuluna gittik. okulun sınıfları ve anasınıfı vasat ama müdür kendine oda niyetine saray yapmış. okulun tüm kapıları eski ahşap ama müdrün cam kapısı ve plazma ekranı var duvarında. ayrıca müdür hakkında geçen senelerde öğrencilere bando sopalarıyla vurduğu için soruşturma açılmış ama yırtmış. müdürü öncelik ikamet dedi ay sonunda boş yer kalırsa ararız dedi. tam gün eğitim artık vermeyecekmiş. sabahcı ve öğlenci sınıfı olacakmış. onlarada yemek değil kahvaltı niyetinde bir öğün verilcekmiş. mutfağı çok küçük. ama işte isim yapmış bir okul.
    Acıbadem anaokulunua gittik. devlete ait bir anaokulu. muhteşem ötesi modern ve güzel bir yer. okul yeni yapılmış. 3 katlı ve özel okullara dahi taş çıkartıcak çinsden. müdürü bayan çok havalı tam bir york düşesi gibi çıktı karşımıza. öncelik burda da acıbadem ikametlilere. ama okul sabah kahvaltısı veriyor, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı veriyor. 3 de okul bitiyor 2 farklı etüdü var. ister ikisinede verin. 5 e kadar sürüyor. özel yemekhanesi ve ahçıları var. aylık geçen sene 200 lira idi. bu sene 250 olucak deniyor. etüdler ise etüd başı 70 lira. yani okul artı bir etüde verseniz ayda 320 e mal oluyor. ancak okul çıkışı 20 e yakın veli ile görüştüm, kayıt şartı nedir diye, yarısından fazlası 2000 tl civarı para vermiş kayıt yaptırıkene. en az vereni dediğine göre 500 lira vermiş, bunlar tabi geçen sene. ön kayıt yaptırdık. ay sonunda seçici komisyon alınacak öğrencileri belirleyecek dendi, 3.temmuzdan sonra arayın seçilip seçilmediğinizi öğrenin dediler. hesap ettim servis dahil ayda ortalama 450-500 liraya geliyor, özel gibi sanki. ama okul süper temiz, doğa kolejinin ana okulu felan halt etmiş yanında. 2007 de yapılmış. neyse
    bahariye ilköğretimi çok övdüler. bize denilen kadıköyün en kaliteli okulu. internetde pek bi resmi yok anasınıfın hiç yok. kayıt almıyorlar dendi. bizde çok önemli bir kişinin aracılığına başvurduk. bugün gidip kayıt yaptırdım ancak kayıot sonrası anasınıfını görme şansım oldu yıkıldım resmen hayal kırıklığı had safhada. sadece 2 sınıf var küçük. oyun odası v.s. yok, mutfak yok. bu sene tam gün eğitime başlayacaklarmış (9-15 arası) etüd de olcakmış. ama okulun içi hiç güzel değil. sadece birtane akıllı tahta var. bina eski okul öle alelade mahalle okuluna benziyor. çok pişman oldum. bide üstelik tanıdığa bin lira verdik halletsin işimizi diye. okul aile birliği hesabına 300 lira yattı o paradan sdece gerisi noldu bilmiyorum. ama tanıdık garanti veriyor ilkola burda gidecek ben halletim kayıt sorunun olmayacak seneye diye, ne kadar gerçekci emin değilim. biz 3 ila 4 bin civari istiyorlar die duyduk bin liraya iyi dedik. ama bugün akşam içime sinmedi neden sadece 300 yattı die kayıt olurken okulu aradım yabancı biri olarak konuştum. ikamet dişiyim kayıt olabilmek için napmam lazım dedim, dediler getirin hemen kayıt eddriz bi 500 - 600 gibi para yatırısınız ancak hesaba dendi. uyuz oldum, tanıdıksız beşyüz ise neden ben bin verdim???? ilkokul bir için hiçbirşey diyemem dedi adam zor dedi. belki bizim tanıdık aldıgı paranın hakkını verir ama güvencim yok nedense.
    neyse evelki gün bide mahallemizin okuluna bakalım dedik, hani yeni yapıldı belki iyidir diye. ikamet tutuyor ama 400 civarı bağış isteniyor, üstelik okulun anasınıfı çok küçük, oyun alanı felan bişi yok, 4 masa ve birazda oyun teferuatı resimler felan sınıfta. okulun çok eksiği var ama başka büyük sorun okulun içinde ve dışında dolanan \"öğrenciler\". parantez içine aldım çünkü varoş daha doğrusu \"çingene\" çocukları. kapıyı bile onlar açtı (okul kilitliydi) içerde top oynuyorlqdı. üst baş yırtık pırtık, çoraplar delik deşik ve pislik içinde. aşağılamıyorum yanlış anlamayın ama genede çocuğumun orda okumasını istremem, bu okulun adı da kaptan hasanpaşa ilköğretim.
    internetde 3-4 okul dah araştırdım. mesela etüdlü okul olarak zühtüpaşa çok güzel ama anasınıfı yok. kura ile alıyor ve gene anne baba çalışma şartı var (sigorta ve işyeri yazısı ile belgelendirmeniz gerekiyor), ibrahim ökten güzel ancak eski bir okul, anasınıfı güzel ama ilkokul kısmı bana zayıf geldi.
    kesinlikle önermiyeceğim okullar ihsan sungu ve ikbaliye ilköğretim. sınıflar aşırı derece kalabalık ve okullar pek temiz değil.
    kalamış ilköğretimi övdüklerini duydum ama okulu görmedim henüz. eğer bahariyeden daha güzelse oraya vermek isterim, belki param yancak bahariyeye ödediğim ama dedim gibi değerse varsın yansın. kalamış ilköğretim hakkında bilgisi olanlar lütfen yazsın. yada bahariye ile ilgili bildikleriniz varsa onlarda kabulüm. belki sandığım kadar kötü değildir. 15 gündür kafayı yiyiorum resmen hangi okul nasıl olcak diye. hele bugünkü hayal kırıklığım tüm uykumu kaçırdı sabah oldu hala ayaktayım..
    biraz uzun oldu ama detaylı yazmak istedim.

sayfa takılı kaldı silemiyorum (( üstüste gelen mesajlar için özür içeriği editledim uzun olmasın diye

sayfa takıldı aynı mesaj çıktı üstüste.. silemiyorum editledim bari

Herkese selam,

Ben de 07/2004 doğum tarihli kızım için epey bir araştırma yaptım ve hala da yapmaktayım. Maddi durumumuzdan dolayı özel okullara pek bakmadım. Göztepe/Çiftehavuzlarda oturduğumuz için aklımda ilk sıradaki okul İlhami Ahmet Örnekal'dı ancak ikametgahtan dolayı her ne kadar çok yakınında da otursak okulun bölgesine girmiyorduk, dolayısıyla riske atmamak için geçen hafta Göztepe pansiyonlu ve etütlü ilk öğretim okulunun kurasına katıldık ve kızıma kurada bu okulun anasınıfı çıktı. Şimdi gerçek anlamda kararsız kaldık. Ben göztepe iöo'u diyorum, eşim ilhami ahmet diyor. İlhami Ahmet'in yüklü bir bağış isteyeceğinden adım gibi eminim. Bu arada kızım 2 sene yarım gün özel yuvaya gitti. İlhami ahmet'e yapacağım yüklü bağış yerine aynı yuvasına aynı şekilde devam etmesi daha mantıklı geliyor. O yüzden de ilk etapta göztepe iöo'nun anasınıfına başlaması ve eğer memnun kalırsak devam etmesini, memnun kalmazsak o zaman yeniden okul araştırmalarına devam etmeyi düşünüyorum. Sonuçta bizim zamanımızda ne yuva vardı ne de anasınıfı. Mahallenin okuluna kaydolurduk. Ben çok şanslıydım ki ilkokul öğretmenim gerçekten de çok iyiydi. O yüzden ilk etapta okuldan ziyade öğretmen daha önemli diye düşünüyorum. Ayrıca forumdaki çoğu kişinin belirtmiş olduğu gibi devletten özele geçiş rahattır ama tersi daha zordur. Dolayısıyla ben son etap olarak özele geçişi düşünüyorum. Ve son olarak iki okul arasında kalmış biri olarak tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Göztepe İlköğretim en iyi etüd beslenme okullaırndan biri. Kurada çıkmış olması süper.
    Ayrıca bu sene Örnekal için bağış verip kayıt olsanız bile yeni sistem gereği tekrar kayıt için bağış vereceksin. Buna hazırlıklı ol bence.
    Nasılsa anaokullarında çok büyük fark olmayacağı için ben senin yerinde olsam Göztepe Etüd Beslenmeye verirdim.