20. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 sonuçtan 191 ile 200 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

barat yazdı:
    valla okul aramak çok zormuş. 2003 doğumlu çocuğum geçen sen yıl sonu doğumlu diye göndermedik yani nereye yazdırırsam yazdırayım nakil olacak bu sene. devletin kayıt ettirdiği okul evlere şenlik bir okul. özel okul istiyoruz ama fiyatlar çok yüksek. iyi bir devlet okulu bulsam ne gerekiryorsa yapıp kaydettirecez ama onu da bulamıyoruz. birde bütün gün olması lazım. zaten aklım durdu artık okul aramaktan. hani şöyle bildiğiniz fiyatı uygun iyi bir özel okul yada iyi bir devlet okulu varsa fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. buarada avcılarda oturuyorum yani bu taraflara yakın olması lazım.
    Aklıma gelenler :

1) Uğur Koleji/Florya

2) Final İlköğretim

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

merhabalar,2 yıldır her okulu araştırmış ve çeşitli okullarda öğretmenlik yapmış biri olarak sizinle okullar hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak isterimUmarım bir faydam dokunur.
    ÖZEL OKULLAR
    BİLFEN-EYÜPOĞLU:En pahalı okullar arasında bulunurlar.fakat bana gore verdıgınız paraya deymez.gösterişli binaların dısında diğer ozellerden hıç farkı yok.sbs de basarı gostermıs devlet okulu cıkıslı cocukları alarak 1 veya 2 sene burs verırler.daha sonrada kendı basarılarıymıs gibi ilanlar verırler.çok aktıvıtelerı vardır ama ınanın cocukların bunu kullanacakları zamanları yoktur.orda okuyan bır ogrencı haftada yalnız 1 ders pıyano alır.cocukları ders konusunda oldukca sıkarlar.çocukluklarını yasamaları ımkansız.bırcok öğretmenı devlet emeklısıdır.yanı zamanında devlette okuttukları öğrencılerı bu kez paralı okuturlar.kişiler aynıdır-eğitim aynıdır ama para oldukça fazladırseneliği herşey dahil:18.500 http://www.bilfen.com/
    http://www.eyuboglu.k12.tr/tr/Default.aspx

İSTANBUL İNTERNATİONAL SCHOOL:Beğendiğim bir okul.acıbadem-kısıklı-altunizade ayrımında bulunuyor.bugune kadar yalnızca anne veya babanın yabancı uyruku olması sartı vardı.fakat 1 sene once turklerıde almaya basladılar.avrupa eğitim sistemini baz alır.okulda çokça yabancı cocugun bulunması cocugu dil konusunda yetıstırır ve dunya görüşünüde olumlu yonde etkıler diye düşünüyorum.seneliği hersey dahil:16.500 http://www.istanbulint.com/
    türkler ayrı sınıfta eğitim goruyor.

KÜÇÜK PRENS:Maddı ımkanı olanlar için iyi ve kalıtelı bır okul.öğretmenlerı secerek alır.fakat yıne cok sıkı bir eğitimi vardır.burda da bır cocugun-cocuk-gibi olamayacagını düsünüyorum.

SEV:üsküdarda bulunur.çok pahalı ama buna değecek bir okul bence.

MODAFEN:Seneliği 19.500..bence cok ıyı ve kalıtelı bır okul.yelkencilik kulüpleri cok başarılı.özellikle fen-mat alanında cok ıyı öğrencıler yetıstırıyor.kadıköy modada bulunuyor.tavsiye ederım.http://www.modafen.com.tr/#/home

3. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER. ÇOĞUNLUKLA ANADOLU YAKASI OKULLARINDAN BAHSETTİĞİNİZ İÇİN BİLGİ SAHİBİ MİSİNİZ BİLEMİYORUM ANCAK ÖZEL SEMBOL İLKÖĞRETİM (FRANSZICA EĞİTİM VERİR + SAINT BENOIT MEZUNLARI KURMUŞTUR)İLE İLGİLİ ARAŞTIRMANIZ VARSA PAYLAŞABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

ne yazık ki bilgi sahibi değilim..

5. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Merhaba,
    Marmara Eğitim Koleji ile ilgili bilginiz var mı acaba?
    Sevgiler...

Marmara kolejinde öğretmen arkadaşım 4 yıldır çalışıyor.rehberlik servisinde...Çok güzel bir okul olduğunu söylüyor.
    bayağa yoruluyor.Ama değiyor yorgunluğa diyor.Çünkü gerçekten öğrenciler için yararlı şeyler yapıyoruz dedi.

Duyduğum ve bildiğim kadarıyla Marmara Koleji sosyal anlamda ve kampüs hayatı anlamında oldukça yeterli ve keyifli bir okul.. fiyatları da fena değil..ancak sbs vs. başarıları bir miktar düşük diye biliyorum...

Merter E5 üzerinde Ufuklar Koleji var. Bahçelievler den geçen yıl taşındı buraya. Oğlum için düşünyorum ama nette hiç yorum bulamadım. Duyan bilen var mıdır.?

9. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Merhaba;
    Öğretmen Harun Reşit İlköğretim okulu (Kadıköy-Göztepe)hakkında bilgisi olan,çocuğu orada okuyan arkadaşlar bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?Kızım 2005 doğumlu ve 2010-2011 öğretim yılında birinci sınıfa başlayacak ve e-kayıt sisteminde kaydımız bu okula düşecek gibi görünüyor.

Ayrıca Kadıköy/Göztepe civarında iyi olarak bildiğiniz veya duyduğunuz devlet okullarının da bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

10. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu.....neresi ola..?

merhaba,
    forumdaki gonderinizin uzerinden 3 sene gecmis olmasına rağmen merak ettim. Benim 2006 dogumlu oglum bu sene atanur oguz anaokuluna gidiyor ve gayet menunuz. ilkokulu ile ilgili bir fikrimiz henuz olusamadi ve bu konuda kararsısız. Kızınız Tılsım'ın da ayni anaokuluna gitmis oldugunu okuyunca ilkokul icin tercihinizin ne oldugunu merak ettim. Bilgi için şimdiden teşekkürler..

plntzn yazdı:
    goody yazdı:
    pelin merak ettim bu calismanin sonucunda nereye yolladin cocugunu?
    oyyyyy..forumuma çook uzun zamandır uğramamışım..neredeyse 2 sene geçmiş üzerinden....

Tılsım eylül 2007 de İstek Atanur Oğuz'un ana sınıfına başladı...

Çok memnun kaldım..

Hatta yarın yıl sonu müsameremiz var..Halkoyunları grubunda benim kız...

Bu sene de çok araştırdım bu okul mevzularını..
    okul tanıtım fuarlarına bile gittim üşenmeyip; bir çok öğretmenden veliden görüş aldım...

SONUÇ:

İlköğretim döneminde Okul değil, öğretmen seçimi çocuğun başarısında, nitelikli bir birey olmasında ve daha sonraki öğrenim hayatında daha önemli...!

Doğru öğretmeni bulmak doğru okulu bulmaktan daha zor inanın..!

Bu sene hazırlık sınıfı için tekrar şu anda okuduğu okula kayıt yaptırdım..

kayıt tazelememin sebepleri:

1- Harika, ilgili, sevecen, işinde bir numara Anaokulu kısmı müdiresi...

2- Tılsımın okulunu çok sevmesi

3- Ücretlerin diğer özel okullarla kıyaslandığında daha makul olması

4- Tılsım'da bu sene içinde gözlemlediğim olumlu gelişmeler

5- Rehberlik servisinin iyi çalışması

6- Okulun veli ile iletişiminin iyi olması

vs..vs...

Seneye Tılsım, eğer o sene birleri okutacak iyi bir öğretmen varsa , devam edecek o okulda...

Şimdilik ilköğretim için tek bir alternatifim var o da: Şişili Terakki..

Bu okul konusunda olumlu şeyler duyduğum kadar olumsuz şeyler de duydum..Bu sene çocuğunu orada okutacak arkadaşlarım sayesinde daha bir yakın takipte olacağım ve karar vereceğim....

Hep dediğim gibi zor işler bunlar...