24. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 14222324
Toplam 238 sonuçtan 231 ile 238 arasındakiler gösteriliyor.

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu.....neresi ola..?

kybele70 yazdı:
    ...Eşim, İstanbulspor’dan sonra İELEV’i de bitirecekler dedi. Kimdir bu eğitim düşmanı?

Saygılarımla

Bir veli
    eğitim düşmanları maalesef içimizde..
    çok üzücü şeyler..

2. Cevap: Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu.....neresi ola..?

Alıntı rostovian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilfen'e karşı bir önyargım yok ancak İngilizce'de biraz zayıflar diğer okullara göre.
    Ben SBS'deki soruları yapacak kadar iyi yetişen (yani okulda verilen akademik eğitimi sağlam), sosyal aktiviteleri fazla (ekstra para bile versem okul organize etse mükemmel olur), disiplinli (Sezin, ENKA,Koç gibi light değil)ve aynı önemde verdikleri dilleri (İngilizce ve 3. dil neyse) çok iyi veren bir okul istiyorum.
    Bu bileşkede Bilfen 6 itibarı ile SBS'ye odaklandığı, İngilizce'yi yavaşlattığı, okul gezilerini yapmadığı ve çocukların performansına göre eğitimi verdiği için benim listemin başında değil.
    İstanbul erkek konusunda duyduklarıma da üzüldüm doğrusu. SEV'i her ne kadar verdiği ingilizce için takdir etsem de, agresif ders öğretimleri, çocuklardan ekstra performans beklentileri vs. de beni endişelendiriyor.
    Eyüboğlu'nu deneyimlemiş biri olarak benim ilk sıramda olmaya yine devam ediyor. SBS ilk başta gelmiyor onda ama benim gördüğüm zaten SEV ve Bilfen gibi okullarda da kişisel başarı daha ön planda ve iyi özel okulları kazananların hepsi mutlaka dışarıdan takviye alıyorlar. Madem bu şekilde olacaksa okulda sıkıştığı, ekstra ders aldığı ve SBS'yi atlaması zorunlu olduğunu bildiği dönemde bir çocuk ne kadar mutlu olur şüpheliyim.

İnanın seçim konusunda benim 2 sene önce yaşadığım çelişkileri yaşamışsınız. Gerçekten senelerce büyütüp yetiştirdiğimiz çocuklarımız için doğru seçimi bulabilmek gerçekten de çok zor.
    Ben 2 sene önce yoğun araştırmalar sonucunda kızımı Çevre Kolejine göndermeyi seçtim. Bu kararımdan şimdiye kadar hiç pişmanlık duymadım. Ve okuldaki eğitim sistemi ve başarı düzeyi beklentilerimden çok daha yüksek çıktı. İsmini vermek istemediğim bir okuldan 4. sınıftayken kızımı Çevre Kolejine yazdırdım. Yabancı dilleri, SBS çalışmalarını ve sosyal etkinlikleri çok dengeli bir sistemle kızıma kazandırdılar. Sadece şunu söylemek istiyorum ki, bu okula girdikten sonra kızımın akademik yöndeki gelişimi ve sosyal etkinliklere katılımı konusunda, olumlu yönde çok büyük gelişmeler oldu. Bu yüzden tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, çocuğunuzu gönül rahatlığıyla cevre kolejine yazdırabilirsiniz.

3. Cevap: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!

Merhaba meral.deniz,

Bende çevre koleji ile denizatı arasında kaldım. Şuanda oğlum 5 yaşa gidiyor çevre kolejinde 6 yaş ve sonrasında acaba denizatınamı geçirsem diye düşünüyorum.Denizatında 5.sınıfa kadar kahvaltı olması, eşitlik ilkesi olması, ilk 3 sene etüd olması beni cezbediyor tabiiki. Acaba çevre kolejinin eğitimi zorlayıcımı çok bilfen gibi? ekstraları çok fazla geliyormu? bazı forumlarda çevre kolejinde özel öğretmenlere ve kurslara çok yönlendirildiğinden bahsetmişler.Siz neler yaşadınız bu iki senede acaba?

4. Cevap: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!

Herkese Merhaba,
    ben bu siteye yeni üye oldum, okullar hakkında bilgi sahibi olmak için yorumları okudum bir haftadır okullara gidiyorum ve fiyatlar çok yüksek maalesef, gittiğim okullar arasında en beğendiğim okul Büyük Çamlıca Koleji oldu açıkçası. Zaten çok iyi referanslar almıştım. Butik bir okul fiziki şartları çok güzel çalışanları inanılmaz ilgili. Fiyatları da bir çok okula göre oldukça uygun şimdilik orayı düşünüyorum umarım doğru bir karar vermişimdir.

Cevap: Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu.....neresi ola..?

milli eğitim vakfı okulları mev hakkında tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

6. Cevap: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!

acaba devlet okullarının da kıyaslandığı başka bir forum varmı,bir umutla bu konuya baktım ama dönüp dolaşıp aynı özel okullar tartışılmış sanki özel okullar çok cazipmiş de çocuklarımızın hayatının kurtulması ana sınıfından itibaren bu okullara yazdırmakmış gibi bir hava esiyor ve herkes de bu galeyana ayak uydurmuş gidiyor, benim şahsi görüşüm, artık özel okullara anasınıfında parayı bastıran girdiği için hiçbir seçicilik kalmamış, bence Avusturya, Alman,Robert gibi belli ekolü olan seçilmiş okular dışında yok okyanusmuş yok tarhanmış gibi dandik özel okullara aman sırf çocuğum özelde okusun diye göndermek yarardan çok zarar sağlar, ben 2 sene Kültür koleji sonrasında Nişantaşı anadolu lisesine gitmiş biri olarak iki okuldaki çocuklar arasında farkı çok net gördüm. Kültürde daha hazırlık sınıfındayken kollarımmızda uyuşturucu taraması yaplıyordu, inanılmaz şımarık ve ders dışında herşeyle ilgilenen şımarık zengin çocukları doluydu, artı daha o yaşta sınıfta uyuşturucu kullanan vardı,anadolu lisesine geçerek resmen hayatım kurtuldu, aynı yaş grubu olmasına karşın anadolu lisesinde inanılmaz nezih bir ortam vardı, sınıf seviyesi çok yukarıdaydı,Kültürde kolayca takdir alırken Nişantaşı anadolu da teşekkür alabilmek için canım çıkmıştı..Ablam avusturya lisesinden onu da gördüm,eğitim düzeyi çok yüksekti ama diğer kolejlere giden çocukların bir çoğu şımarıklık ve snobluk dışında birşey öğrenmedikleri gibi oradan çıkıp gerçek hayatla yüzleştiklerinde çoğu başarısız oluyor..malsef görüşüm bu üzgünüm

7. Cevap: Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYF

mesela ben teb atasehır i.ö.o.na gidiyorum ama hasanakanmı tebmı dıye dusunmeyın bence cunku milli egitim bakanlıgı yenı bır uygulama getırıyor hasanakanın orta okulu tamamen tebe , tebın ılk okulu hasanakana geciyo ama kesin değil mudurumuz hala reddedıyo umarım birleşmez ama yınede rısk var yanı bence teb ve hasanakan dısındada okul dusunsenız ıyı olur

8. Cevap: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!

Aaa ben konuya yabancı kalmısım :S neyse artık