18. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu
Toplam 238 sonuçtan 171 ile 180 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

ben ataşehirde oturuyorum ve teb ataşehir i.ö.o yakın olduğu için seneye 1. ve 6. sınıfa başlayacak olan oğullarımı oraya vermeyi düşünüyorum.bi de hasan akan iöo varmış ,ataşehir de tavsiye edebileceğiniz okul var mı?ya da bu okullar hakkında bilginiz var ı?
    bu arada aydan -y suadiye mihriban boysanda arkadaşımın oğlu 2.kademede şu an ve çok memnunlar ama ayrıntı bilmiyorum
    şu an 5. sınıfı okuyan oğlum ilhami ahmed örnekalda ,okuldanda öğretmenimizdende çok memnunuz ama bu sene ataşehire taşındık ve okulumuz tam gün olmadığı için oğlum 6 ta kalkıyor,bi dünya yol,trafik vs. bu sebeptnde okuldan almak zorunda kalıyoruz.

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Merhaba,

hasan akan'la ilgili hep güzel şeyler duydum, gidip konuşmak niyetindeyim. Ataşehir ilköğretim fenda değil ama sınıflar çok kalabalık öğretmenin iyi denk gelmesi daha önemli.

Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Eskişehir de eğitim;
    okulumuz sınıfları 15 kısılık.Istanbul'dakı evımı kıraya verıp gelıs sebebım okuldur en basta.
    Eğitim guzel kalıtelı.Insan ılıskılerı, sevgı dolu ortam bıtmemıs hala...sınıf sayısı Istanbul'dakı devlet okulları sayısından cok dusuk, ozel okul sayısı gıbı.Okullar en uzak mesafe 5 yada 19 dakıka trafık derdı yok erken kalk derdı yok.

Okulumuz da en onemlı aktıvıte satranc, masa tenısı .sporun her dalı mevcud.

Okulun dısında yuzme vs spor dalları yıllık ucret, cok komık rakamlara.Bılgısayar yabancı dıller de dahıl bu rakama.
    Özel ders aldırmak ıstersenız, saatı sadece 10 lıraya her dersı aldırabılırsınız.
    Tübitak Matematik okulu kurmus. ılkokul 3 ten ıtıbaren gıdılebılır ve ücretsız.
    en onemlısı ıdealıst ogretmen sayısı bır haylı fazla.

Belde evlerı ucretsız kurslar duzenlıyorlar unıversıte hazırlık kursları dahıl.
    Meslekı kurslavs...
    Ilgı alanın ne ıse yıne ucretsız buyuklere de resım,muzık ve lule tası oymacılıgı vb kurslar.
    Her yasa hıtab eden ücretsız kurslar.
    Eskısehır de okuyan unıversıtesı garantı dıyebılırım. devlet okulu ve dusuk ucretlı kurslar ve ozel derslerın dusuk ucretlı olması,sayesınde.
    Gelın buyrun efenım eskısehır'ımıze.

4. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

merhabalar;
    şişli terakkiye devam eden yada bilgisi olan varmı.köklü ,iyi eğitim veren ve disiplinli bir okul olarak biliyorum ama yinede endişelerim var.yüksek ücretli ve
    güçlüklere katlanarak göndericem açık konuşmak gerekirse iyi bir eğitim vermeye çabalarken bir züppe yetiştirmekten korkuyorum.sonuçta belli bir seviyedeki insanların gidebileceği bir okul.yaşadığımız ülke ortada yarına bir garantimiz yok.bilgisi olan varsa lütfen paylaşın...

Re: devlet okulları

Merhaba Zeynep Hanım,yazınız çok eski ama bahsettiğiniz okulun ismini lütfen verirmisiniz.

6. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu.....neresi ola..?

Merhaba,
    Forumda yeni olduğum için sistemi nasıl kullanacağımı bilemedim,belki bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır diye düşünüyorum.Acaba Ata Koleji Balmumcu ile ilgili bilgisi olan varmı,var ise yardımını rica ediyorum.

Merhabalar,
    eski bir uye olmama ragmen uzun bir aradan sonra yeniden kayit olarak sizlerden bilgi almak istedim. Zira oglum dogdugunda(2003)cok yararli bilgiler edinmistim sitedeki arkadaslardan.
    Umarim yine yardimci olursunuz bana.
    Sorularima gelince; arkadaslar uc yildir oglum ve ben fransadayiz.Bu yil donuyoruz insallah salimen.Berk Tan iki yil anaokuluna gitti bu yil da birinci sinifa gidiyor. Dondugumuzde imkanlarimizi zorlayarak onu Fransizca egitim veren bir okula gondermek istiyoruz. Aylardir arastirma yapiyorum;bir iki okul uzerinde durduk ancak en cok merak ettigim okul Pierre Loti olmasina ragmen web sitelerinden cok bilgi edinemedim. Yarin tel acip konusucam ama lutfen bu okul ile ilgili bildiklerinizi benimle paylasir misiniz?
    Aslinda Saint Joseph de arastirdigim okullardan biriydi ancak biz beylikduzunde oturuyoruz okul ise Sancaktepedeymis. Sembol ile gorustuk, ben istedim ama esim Fransizca egitim saatlerini yeterli bulmadi.Tek carem pierre Loti kaldi ama ara siniftan ogrenci alinmiyor, muadili yok denkligi verilmiyor gibi bilgiler duydum. dogrulugunu bilemedigim icin tereddut icindeyim. Lutfen yardim arkadaslar.

8. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

kurtkadriye yazdı:
    ..... uc yildir oglum ve ben fransadayiz.Bu yil donuyoruz insallah salimen.Berk Tan iki yil anaokuluna gitti bu yil da birinci sinifa gidiyor. Dondugumuzde imkanlarimizi zorlayarak onu Fransizca egitim veren bir okula gondermek istiyoruz....
    bazi okullarin yurtdisindan gelen cocuklar icin kontenjanlari var, hatta bildigim kadariyla burslu. bunu bir arastir.. beyoglundaki alman okulunun var diye biliyorum mesela..

Tesekkurler Deniz,
    Galatasarayi aradim ve kesinlikle yurtdisindan da gelseniz ara sinif icin kur a hakki verilmiyor dediler. Pierre Loti bahar tatilindeymis (burada tatil coktan bitti) soracak birini bulamadim.Sanirim takildim ben.

10. Re: istanbuldaki en iyi ilköğretim okulu neresi ola..?/OKULLARIN ŞOK BAŞARI SIRALAMASI 4.SAYFADA!!

Merhabalar,
    Fransızca eğitim veren okulları kızım için şu sıralar ben de takip ediyorum. Neslin Değişen Sesi İlköğretim Okulu/Bomonti Notre Dame De Sion Eğitim Vakfı ve Yeni Nesil 2000/Etiler Sainte Pulcherie Mezunları Vakfı da alternatif olabilir. Neslin Değişen Sesi'nin hem anaokulu hem ilköğretim okulunu gezdim.Sosyal ve kültürel açıdan çocuğun gelişimini destekleyen, baskıcı değil ama kurallara bağlı bir okul olduğu yönünde bilgi aldım.Dame De Sion Lisesi'nden mezun bir yakınımdan da okulun methini duydum.Lise ile ilköğretimin birbirleriyle sıkı bir ilişkiye sahip olduğunu,çocukların lisenin sosyal olanaklarından yararlandıklarını öğrendim. Yeni Nesil 2000'de çocugunu okutan bir arkadaşım var ve çok memnun. Saint Joseph'in vakıf okulu Küçük Prens'in hepsinden farklı olduğunu tüm Fransız eğitimi alan tanıdıklarım söylüyor ancak yeri Sancaktepe'de.Ben özellikle Neslin Değişen Sesi ile ilgileniyorum ve okulun eğitim sistemi, akademik başarısı, çocuğun sosyal ve kültürel yönünü gerçekten ne denli önemseyen bir okul olup olmadığını merak ediyorum.Çocuğunu Neslin Değişen Sesi'nde okutanlardan bilgi rica ediyorum.Ben Bahçeşehir'de oturuyorum herhalukarda bütün bu okullar bize uzak Neslin Değişen Sesi'nin servis sahibinden edindiğim bilgiye göre; "çocukların çoğunluğu daha 3-4 yaşında uzak yerlerden geliyor ve sorun yaşamıyorlar, arada sırada 1-2 çocuk tabii ki çıkıyor annesinin kendisini okula götürmesini isteyen" diyor.Okul uzaklığının çocuk üzerindeki etkisi ile ilgili olumlu yada olumsuz yönlerini bildirebilecek olan var mı ?