1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Ankara Batikent"te olan arkadaslar

Arkadaslar ya bizim butun gelecek planlarimiz degisti..Neyse sebebini anlatmayacagim..Insallah boylesi hayirli olacak..Ama inanin aylardir neler cekiyoruz kari-koca bilemezsiniz..Neyse,biz saniyorum Kasim ayi icerisinde donuyoruz..Ve direk Ankara'ya inecegiz..Simdi emin olmamakla birlikte 6 ay veya devamli henuz kesin bir sey yok,Ankara'da kalacagiz..Biz Batikent'teki evlere baktik,begendik..Zaten esim Ankara dogumlu oldugu icinde bildigi yerler..Ama en onemli sey,acaba Batikent civarinda Devlet veya ozel anaokulu varmi Eyup icin..Bir onemli konuda bulacagimiz okulda ingilizce konusulmasi..Yani en azindan bir ogretmen bilse isimize gelir cunku Eyup hic Turkce bilmiyor..Yani alisma ve ogrenme asamasinda bize yardimci olmalari onemli..Batikent dememin sebebi..Zaten 7,5 yildan beri ulkemizden ayriyiz..Bizlerinde bir alisma devresi olacak,bu arada uzak olmamasi Batikent'in icinde veya yakinlarinda olmasi cok onemli..Aninda gidebilmek acisindan bir sorun oldugunda..Araba almayi dusunmuyoruz ilk agizda..Bu arada evlere baktikta netten masallah ne kadar iyi fiyatlar..
    Ay bir tane buldum,mustakil triplex 4+1 480YTL diyor..Tabi ben oralari bilemiyorum yani tam olarak Batikentin neresi ama muhim degil,Istanbulu dusununce icime su serpildi yani fiyatlar karsisinda...Neyse yani arkadaslar istedigim anaokulu ogrenmek..Bununla da bitmeyecek tabi..Bir ay sonra daha buyuk sorular gelecek Hadiyin Ankara'li arkadaslar su aciz arkadasiniza yardim edin...

Re: Ankara Batikent"te olan arkadaslar

Rahşan , herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Hayırlısı olsun inşallah.

Hakkinizda herseyin hayirlisi sekercim, verdiginiz karar en iyi karar olur insallah. Umarim bizim gibi geri donmek zorunda kalmazsiniz.

Kesinlikle kucuk prensin okulunda ingilizce egitim yada ne bileyim bir ogretmen olmasi sart yoksa cok mutsuz olur .

Ankarada ne kadar da ucuzmus kiralik ev fiyatlari super . Hadi Ankara'li sekerler size bir seker katiliyor super .

4. Re: Ankara Batikent"te olan arkadaslar

Hayırlı olsun.

Rahsan_Eyup yazdı:
    Arkadaslar ya bizim butun gelecek planlarimiz degisti..Neyse sebebini anlatmayacagim..Insallah boylesi hayirli olacak..Ama inanin aylardir neler cekiyoruz kari-koca bilemezsiniz..Neyse,biz saniyorum Kasim ayi icerisinde donuyoruz..Ve direk Ankara'ya inecegiz..Simdi emin olmamakla birlikte 6 ay veya devamli henuz kesin bir sey yok,Ankara'da kalacagiz..Biz Batikent'teki evlere baktik,begendik..Zaten esim Ankara dogumlu oldugu icinde bildigi yerler..Ama en onemli sey,acaba Batikent civarinda Devlet veya ozel anaokulu varmi Eyup icin..Bir onemli konuda bulacagimiz okulda ingilizce konusulmasi..Yani en azindan bir ogretmen bilse isimize gelir cunku Eyup hic Turkce bilmiyor..Yani alisma ve ogrenme asamasinda bize yardimci olmalari onemli..Batikent dememin sebebi..Zaten 7,5 yildan beri ulkemizden ayriyiz..Bizlerinde bir alisma devresi olacak,bu arada uzak olmamasi Batikent'in icinde veya yakinlarinda olmasi cok onemli..Aninda gidebilmek acisindan bir sorun oldugunda..Araba almayi dusunmuyoruz ilk agizda..Bu arada evlere baktikta netten masallah ne kadar iyi fiyatlar..
    Ay bir tane buldum,mustakil triplex 4+1 480YTL diyor..Tabi ben oralari bilemiyorum yani tam olarak Batikentin neresi ama muhim degil,Istanbulu dusununce icime su serpildi yani fiyatlar karsisinda...Neyse yani arkadaslar istedigim anaokulu ogrenmek..Bununla da bitmeyecek tabi..Bir ay sonra daha buyuk sorular gelecek Hadiyin Ankara'li arkadaslar su aciz arkadasiniza yardim edin...
    Hayırlısı olsun arkadaşım.
    Ben istanbuldayım sana bir yardımım dokunamaz bu konuda ama ev fiyatı konusunda orası bedavaymışdan başka biriey de diyemem.
    Bu zamanda 480 ytl 'ye triplex ev Şok oldum ben de Ankara'ya mı taşınsam ne yapsam.

Bir yanlışlık olmasın.İyice araştır bence , okul konusunda şu an hemen hemen heryerde özel okullar var kum gibi kaynıyor her taraf o kunuda için rahat olsun.
    Oğlun içinde merak etme kızımın gittiği kreşte 2-3 yabancı çocuk var türkçe öğreniyorlar ve gayet de mutlu ve uyumlular için o konuda rahat olsun.
    Çocuklar çok rahat uyum sağlıyorlar.

batıkent teki okullar hakkında bilgim yok ne yazık ki . kiraları da inan çok iyi bilmiyorum. en güzeli batıkentte oturan bir arkadaşımızın sana bilgi vermesi. en önemli kriter sizin için okul . o yüzden okulun bulunduğu semtten ev tutmanız daha uygun . bende okulları araştırmaya çalışacağım. .

sevgiler

yardımımız olacaksa...

Rahşan Hanım

Ankara'daki anaokulları konusunda yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum. Kamu ve özel anaokulları var. Ancak haftada bir ingilizce dersi veriliyordur, ancak ben yeterince ingilizce eğitimi verilebildiği konusunda emin değilim, şüphem var.

Çocuklar kendi aralarında hallederler iletişim olayını, her şeyi ince ayrıntısına kadar düşününce çözüm zorlaşıyor. Haydi hayırlısı demek gerek.

Devlete ait bağımsız anaokulları tam gün, yazın kapalı ancak kayıtta zorlanabilirsiniz, zira kontenjanlar dolmuş olabilir.

Ana sınıflarında yer bulma olasılığınız var, ekonomik çözümdür, yarım gün eğitim alır.

Özel yuvalarda da tam gün eğitim.

Semtiniz belli olunca beni arayın, iletişim adreslerini veririm.

Selamlar

(Adres bilgilerim imzamdaki sitemde var)

Re: yardımımız olacaksa...

hakkınızda hayırlısı olsun.malesef batıkent ve okul konuusnda bir bilgim yok ama merkeze biraz uzak olması nedeniyle batıkent de ev fiyatları biraz daha uygun.sorduğunuz evde eski yapı olabilir ama sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.inş siizn içinde küçük bey içinde doğru bir karardır sevgiler....

Rahşan'cım,

Ankara güzel bir şehirdir, ben çok severim. En iyi yanı, Ankara'da yaşamak İstanbul'dakine göre çok daha rahat. Büyük bir şehirde yaşamanın bütün olanaklarından yararlanırken, İstanbul'daki kadar yorulmuyor insan.

Batıkent uzak olmasına karşın, ulaşımı son derece kolay bir semt. Metro Batıkent'e gidiyor. Zamanında yokluk bölgesiydi Batıkent. Şimdi büyük alışveriş merkezleri var. Batıkent'de çoğunlukla orta ve alt-orta gelir grubundan insanlar yaşıyor bildiğim kadarıyla. Yaşanılan site son derece önemli oluyor komşular açısından. Siyasal ve İdareciler siteleri var örneğin, içinde oturanlar zamanında SBF ve İçişleri Bakanlığı çalışanlarıydı genellikle.

Batıkent'de bir dolu anaokulu ve yuva bulunmakta. Aralarında öğretmenlerinden birinin İngilizce konuştuğu bir kurum var mı, diye soruyorsun. Mutlaka vardır, ancak öğretmen Eyüp'ün Amerikan İngilizcesini ne kadar anlar, onu bilemem. Eyüp'ün yaşı küçük henüz. İlk birkaç hafta zorluk çekseniz de, çabucak alışacaktır Türkçeye ve Türkçe konuşulan ortama.

Size yeni yaşamınızda başarılar diliyorum. Ankara'ya gittiğiniz için bence sevinmelisiniz.

Rahşan hanımcıgım..
    hayırlı olsun..Ankara da yaşıyoruz..Batıkent ekonomik ve ulaşımı rahat olan yerlerden biridir...
    Okul-anaokul konusunu araştırıcagım..
    Bilkent tarafında düşünseydiniz Bilkent Bob ı önerebilirdim..Eyup'a..
    ama siz oglanı düşünmeyin farklı dillerde bile okadar güzel iletişim kurabiliyorlarki
    evet kiralar Batıkentte böle..ama metroya yakın tutun evi bence..arabada yoksa..
    şimdiden kolay gelsin..
    bekliyoruz