Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Taylan'in ogretmenine gicik oldum! Bastan beri olmustum zaten!

Hem de nasil! Zaten de kadinin suratsizligini hic sevmemistim bastan beri.
    Okul acildiginda bi gun; Taylan ne bu ogretmen boyle suratsiz, hic gulmez mi bu kadin dedim hatta densizlikle. O da bizim ogretmen suratsiz demeye baslayinca ne halt yedigimi anladim da yok yaaa ciddi, iyi ogretmendir. sululuk sevmiyordur, ondandir diye cevirdim durumu.

Lakin oyle. Allahtan bi tek ben diilim baska annababalar da ayni fikirde. Gicik kadin!

Siniflarina annebabalar gidip yardim edebiliyor. Yani kural boyle..istenirse gidilebiliyor. Sinifin disina bir liste asmis, oraya ne zaman gitmek istedigini isaretliyorsun; gidip sinifta cocuklarla zaman geciriyorsun ammmmaaa kadin adeta gelmeyesin diye elinden gelen naletligi gosteriyor.
    Onumuzdeki pzt icin yazdim adimi (benden baska da yanlizca bir kisi yazmis adini baska bir gune )

Asil amacim siniftaki cocuklarin okuma seviyelerini gorup taylan'n durumunu degerlendirmek kendi capimda. O yuzden okuma yazma dersi oldugu bir zamanda gitmek istedim.
    pzt sabah oldugunu biliyorum, ama sansizlik bu ya okuldaki baska bir toplantiyla cakisti ben de gidemeyecegimi baska bir okuma yazma dersinde gelmek istedigimi soyledim bugun...cocuklari okuyup yazarken gormek icin .

Aman! Kadin bi ciddilesti...olmaz, hayir hayir kesinlikle olmaz cocuklarla okuyamazsiniz dedi. Hayir! onlar okurken ogretmenleriyle ben yanlizca gozlemlemek istiyorum dedim. Olmaz bunu yapamayiz demesin mi! Dumur oldum! Uyuz oldum. kil oldum!

Sali gunu meyve salatasi yapagiz o zaman gelin dedi.
    Al midene doldur meyve salatasini. :-x
    Oldu o zaman dedim ama beynim kaynadi sinirden!

Simdi burada oyle serefsiz bir sistem var ki, cocuklari gruplara ayirip ona gore ders veriyolar ve cocuktan beklenti de ona gore az (ya da cok) oldugundan cocuk bir arpa boyu ilerleyemiyor(ya da zorlanip daha iyiye dogru gidiyor). annebabalarada harika cok iyi fln diyolar. sistemi bilmeyen yer ve ucuncu siniftaki cocugu birinci sinif derslerini gormeye devam eder.

Ayni toplumsal sinif sistemini. Isciysen isci kal muhabbeti.

Bi de ayrica ikinci dili ingilizce olan cocuklardan da az sey umuyorlar ve en bastan bu salak kisir donguye girdi mi yandi cocugun! Akademik basariyi durbunle gorursun.

Ben de az cok okullarda bulundugum icin biliyorum ve uzerine gidiyorum durumun.
    Ama bu ogretmen oyle yaklasilamaz bir tip ki! Cocuklara nasil uzak ve soguk davraniyo kimbilir!
    Oyle ukalaca konustu ki benimle irkci damgasi yemesine cok az kaldi.

Sali gunu bakacam. Gicikliklarina gore bir stateji belirliyecem.

Ne zor boyle insanlarla muhatap olmak zorunda olmak yaa!
    Resmen sinirimden kayniyom.:-x Cocugunun egitimi icin iyi biseyler yapmaya calisan insana boyle itici yaklas.

Ben sana bi ders vermezsem ogretmen, gorursun sen!

Re: Taylan'in ogretmenine gicik oldum! Bastan beri olmustum zaten!

ne diyecegimi bilemedim Arincigim...

Sinirlenmekte haklisin...

Taylan su anda hangi level'da okuyor? Eve gelen kitaplari diger cocuklara giden kitaplar ile karsilastirma sansin var mi?

Istersen Emre'nin gecen yilki ogretmeni ile konusup, ne zaman hangi seviyede olduklarini gosteren bir tablo falan isteyebilirim.

Ben ne yazik ki Emre'nin gecen yilki defterlerini falan TR'ye goturdum, elimde pek birsey yok. Birtek karnesi var, yarari dokunursa onu da scan edip gonderebilirim.

Sinirlenme, keskin sirke kupune zarar...

Taylan fena diil Ebru, bunu biliyorum cunku kardesim su an burada bir ilkokulda taylan yasindaki ethnic cocuklara destek dersleri veriyor.
    Ama benim amacim tayanlanin sinifinda onu gozlemlemek ve bilgisine uygun katagoride olup olmadigini anlamaya calismak.
    Degilse ona gore bir plan yapmak. Ne de olsa ogretmene isini ogretemezsin!
    Hele senin bile olmayan ulkede borunu hic otturemezsin!

sagol guzelim. su ogretmene iki uc oturakli laf edince rahatlicam. onumuzdeki ay veli toplantisi var. el mahkum 15 dakikasini ayiracak.

4. Re: Taylan'in ogretmenine gicik oldum! Bastan beri olmustum zaten!

Umarım çözülür sorun...

Ben de dün Birce'nin branş öğretmenlerinden birine sinirlenmiştim...

Neyse ki çözdüm sorunu...

Kolay gelsin.

offff Arincim su sinirinle sana yaklasmayan bin yasasin ama haklisin bence guler yuz cok onemli cok iyi bir egitimci olsa bile o suratsiz hali insana hic guven vermez eminim.

bu sadece ogretmende degil gittigim restorantta guler yuz isterim markette veya magazada tezgahtarlarin vs... guler yuzlu,ilgili olmasini isterim aksi halde memnuniyetsiz donuyorum .

ama dedigin gibi ogretmen cok cok onemli keske nedenini sorsaydin ne gibi bir sakincasi varmis okuma saatinda orda olmanin merak ettim

sevgiler

6. Re: Taylan'in ogretmenine gicik oldum! Bastan beri olmustum zaten!

Öğretmen/okul değiştirme şansınız yok mu?

Böyle bir durum ile karşılaşsam bende senin gibi sinir olurdum.

Okul yada öğretmen değiştiremezsen taktik değiştir , dize getir şu kadını

Aynen bende sinirim, kime mi? kızımın öğretmeninie, suratına söylemeyip içime attığım öyle çok şey var ki, ama kendi stratejimi belirledim, 1 ay sürem var, öğretmenimiz 1 ay boyunca da beni sinir ederse konuşmak ve içimi boşaltmak için çok sebebim olacak. :-x

Arincim sen o ogretmen bozuntusunu kesin haklarsin. bilirim.

Arın'cım,

Sinir bozucu bir durum. Sanıyorum Taylan'ın öğretmenini eleştirilme kaygısı basmış ve aşırı tepki göstermiş. Oysa, onun aşırı tepki göstermesi, veliyi iyice sinirlendirecek; kendi huzursuzluğu daha ağır basmış ve senin huzursuzluğunu hesaba katmamış. Aslında, İngilizcenin özkonuşuru ve doğma-büyüme Britanyalı olmadığın için senin ne derecede bilgili olabileceğini tam olarak kestiremiyor, kestiremeyince de bilinmeyenden korkuyor! Kendini boşu boşuna germiş o öğretmen. Açık davransa hem kendisi rahatlayacak, hem de karşısındaki.

Burada eğitim sistemi daha farklı. Yalnızca öğretmen değil, okul eğitim rehberi, psikolog, okul hekimi ve okul hemşiresi hep birlikte veliyle elele çalışıyor. Yabancılara karşı tepkili davranmıyorlar. Öğrencinin velisi Fince iletişimde bulunamıyorsa hemen tercüman çağırıyorlar. Veliyi öğrencinin gelişimi konusunda sürekli bilgilendiriyorlar. Yalnızca derslerdeki durumu konusunda değil, ruh ve beden sağlığı, toplum içindeki davranışları konusunda veliyle karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyorlar. Ancak! Herşey velinin ilgi derecesiyle orantılı! Velinin öğrencinin gelişimine ilişkin kronik bir ilgisizlik göstermesi durumunda, fazla da üstelemiyorlar. Hele hele, söz konusu öğrenci bir 'yabancıysa', sistem hiyerarşisinde geride kalması, hatta treni kaçırması çok kolay! Ben şu sıralar böylesi bir örnek durumun içindeyim. Son derece akıllı, duyarlı ve hevesli bir kız çocuğu (14 yaşında) anne babasının bilgisizliği ve ilgisizliği yüzünden sistemden şutlandı. Nasıl üzülüyorum, anlatamam. Beş çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu. Dört yıldır burada yaşamasına karşın iyi derecede Fince öğrenememesi, yavrucağı 'zeka geriliği ve öğrenme zorluğu çeken', anlayışı kıt, kısacası 'aptal' bir çürenci konumuna soktu. Oysa bilmiyorlar ki, bu kızcağız okuma-yazma bilmeyen, ürkek ve ezilmiş annesinin sağ kolu. 'Finceyi öğrenmedi', değil, 'öğrenemedi.' 24 saat Türkiye TV kanallarının bangır bangır bağırdığı, yalnız ve mutsuz bir annenin küçük çocuklarıyla ve evişleriyle boğuştuğu bir ortamda, dğer iki büyük kardeş kendilerini sokağa atıp, Fin çocuklarıyla kaynaşırken evin büyük kızı annesine destek olmak amacıyla evden çıkmadı, çıkamadı. Annesine çok üzülüyordu çünkü. Hayattaki en büyük isteği 'hemşire olmak' olan bu duyarlı kıza, 'sen öğrenme özürlüsüsün, yemek yapmayı ve dikiş dikmeyi öğren, sana yeter,' diyorlar!