1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ek gelir

ek gelir

selamlar
    herkese merhaba
    bu aralar ek gelire ihtiyacım var
    el işi tarzında bişeyle ryapmak istiyorum becerim var
    bana neler önerebilirsiniz.teşekkürler....

Re: ek gelir

ben dikis dikerek kazaniyorum. kendi dukkanlarimizda satilan pantolon etek elbise gomlek turu giysilerde musterilerin istekleri dogrultusunda degisiklikler yapiyorum. kisaltma daralta genisletme v.s. baska magazalardan da is geliyor. geliri cok iyi.

slmlar, arkadaşım.
    neler yaparsın msla, bir anlat arkadaşlara..

==================================================

arkadaşlar, nilay benim apey uzunyıldır arkadaşımdır..
    yeni üye die tepkili yaklaşımlarda bulunmazsanız sevinirim.

yaa
    tepkimi veriyolar yeni üyelere
    sende sitedesin demek
    para lazım para batmışız yine ...

Çevren varsa yani müşteri bulabileceksen,dikiş ve örgü den para kazanabilirsin.

, bazen hiç beklenmedik tepkiler görüyorum ... üzülüyorum.
    senin üzülmeni istemem o yüzden yazdım böle bir not.

bende kek, börek , kumpir vs yapmak istiyorum msla misafiri geleceklere ... güllaç.. şekerpare falan da olabilir.. ama iletişim nasıl kuracagım ve kime satıcam ki..

bir arkadasim kafayi AVONA takmis ..

kendine bagli yuzlerce uye yapmis ,ayda2-5 milyar kazaniyor ..

bize gina geldi avon katalogundan ,almazsak basimizi dider bende alip annemin arkadaslarina falan hediye veriyorum

Demek istedigim ,bu tur uyelik sistemiyle evde satilan bir suru urun var ..

avon ,su mucize temizlik bezleri royal bilmemne ( adi aklima gelmedi ) ,amvay ,vs gibi ..

selam
    o işi bende yapıyorum ama
    millete illada al diyemediğim için sadece aldığım ürünlere para vermemiş oluyorum
    karım ürünlerimi anca karşılıyo
    bu işlerde biraz kurt olmak lazım
    teşekkürler

9. Re: ek gelir

Bence yapmak degil satabilmek önemli. Satis icin stratejiler gelistir. Fazla göz emegi istemeyen ama herkesin kullanacagi tip seyler yap. Örnegin Minedafne'nin dekorasyon forumunda gördün , örtüleri kaldiracak ama süslü parlak minderle alacak. Yani örtüler cok moda degil simdi ama süsülü parlak minderler moda. Bu tip minderler yapabilirsin. Dikis makinan varsa , ki bunlar fazla bir dikis yetenegi gerektirmeyen seyler. Bunlarin modellerini internette bulup üretebilirsin. Üzerlerine pullar, bonculark dikebilirsin..

Yaptigin seylerin satisini kolaylastirmak icin markete bir ilan yapistir. Tanidigin kisilere söyle. Mahallendeki dekorasyon dükkanlarina ugra ve yaptigin ürünlerin birer resmini birak. Fiyatlarini söyle. Müsteri bu sekilde gelebilir. Kapi ziline yaptigin isle ilgili bir not yaz. Ornegin "dekoratif yastiklar"

Yaptigin ürünlere kücük kumas torbaciklar dik.

Internette e-bay'a anons ver satis icin..

Eger elinden pasta börek minik kraubiyeler geliyorsa, bunlari evde yap jelatin torbaya koy ve agizlarini dogal renkli sicimle bagla. Sonra üzerine etiket yapistir ve el yazinla ev yapimi kurabiyeler yaz. Bunlari mahalle bakkalina ver. Satsin..

Eger elinden yas pasta yapmak geliyorsa, mahalle bakkalina bir ilan yaz, dogum günü pastalari uygun fiyata yapilir diye. Yada ev yapimi börek cörek evlere gönderilir diye.

Eger recel yapmayi beceriyorsan, yapip minik cam kavanozlara koy. Kapagin üzerine mavi beyaz yada kirmizi beyaz kareli kumas ört ve paket lastigiyle tuttur. Uzerine yine el yapimi etiket koyup, ev yapimi dogal recel yaz. Icindekiler örnegin dogal kahve rengi seker olabilir, beyaz seker yerine. Bunlari yine yakindaki bakkalar araciligiyla sat.

Bunlari yaparken örnegin pastalarin haftada iki gün taze getirmeye ve eskilerini götürmeye dikkat et ki , hic bayat pasta satilmasin. Recellerin bozulmamis oldugunu haftada bir kontrol et. Urunlerin cok satmasi icin kaliteli olmasi gerekir. Ayrica Nilay'in ev yapimi kurabiyeleri gibi yada "efenin annesinin ev yapimi kurabilyeleri" gibi bir marka koy ki insanlar seni ve ürününü özlestirsin..

Eger sabrin ve ev imkanlarin varsa evde bebek bak. Bunun icin kendi cocuguna bakarken 1-2 cocuga daha bakabilecek bir odan ve oyuncaklar uyuma alani ve yemek alani olmasi lazim. Haftanin her günü olmasi da gerekmez. Ornegin haftanin 3 günü yapabilirsin. Ama profesyonel bir görünüm kazanmak icin evinin gercekten davet edici cocuklari cekici yanlari olmasi lazim. Ornegin bahcen varsa ideal.

süpersin deniz
    teşekkür ederim en çok minder fikrini beğendim
    teşekkürler