1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

dururcum forumunda demişya tutumluyum

tutmlu nasıl olununur anlatmanızı rica ediyorum bundan sonra çok tutumlu olmam gerekte o sebeple....

gerçi ben ilk adımları attım evrimin kreş servisine 180 dediler pazarlık ettim sezininkine 178 dediler pazarlık ettim indirttim ... ama evdeki tutum nasıl olur anlatınız ...

2. Re: dururcum forumunda demişya tutumluyum

Mesela bir benzeri varken başka bir kıyafet almnın mantığı yoktur...
    yada olağanüstü bir durum olacakmış gibi buzdolabını depolamanında....hergün marketin önünden geciyoruz nasılsa...
    bende tutumluluğumla bilinirim etrafımda...
    ama her nasılsa ay sonunu zor getiriim...karı koca çalışmamızı rağmen...
    hayat pahalı herhaldee..

Re: dururcum forumunda demişya tutumluyum

suzantny yazdı:
    Mesela bir benzeri varken başka bir kıyafet almnın mantığı yoktur...
    yada olağanüstü bir durum olacakmış gibi buzdolabını depolamanında....hergün marketin önünden geciyoruz nasılsa...
    bende tutumluluğumla bilinirim etrafımda...
    ama her nasılsa ay sonunu zor getiriim...karı koca çalışmamızı rağmen...
    hayat pahalı herhaldee..

hah tamda üstüne bastın...2 kişi çalışıyoruz ayın sonu zor geliyor...bende inanırmısın kendime yeni bir kıyafet falan aldığım yok ...nasıl yetiremiyoruz nasıl geçinemiyoruz ...
    işte tutum lazım bana ...

4. Re: dururcum forumunda demişya tutumluyum

Eskiden bir babam çalışır 2 çocuğa bir anama bakardı
    Ama eskiden

Bide babamın baktığının yarı sıra anam mutfak masrafından artırıp çeyrek altın yapardı saklardı

Ne kredi kartı borcumuz olurdu nede başka şeylere

Ama herşeyden 1 tane vardı evimizde

ozamanlar böyle lüks veya ne bileyim şunu alayım bunuyapayım olayıda yaygın değil ki

Tek lüksümüz ev kiramız yoktu.

Şimdi ise
    2 kişi çalışıp bir çocuğa bakamıyoruz.
    Bırak çeyrek altını çalışmama rağmen kenarda hiç birikmişim yok kaldıki ay sonunu dediğiniz gibi zor getiriyoruz.

Çok mu lüks yaşıyoruz hayır ama herşeye zam var ama maaşlarımıza yok o yüzden her ay içeri giriyoruz.
    ve ucu kaçtımı toplayabilene aşk olsun.

Tasarruf dersen o konuda başarılıyımdır ama hala içeri girmekteyiz

Aslında orada ironi vardı.Yoksa nerdee tutumluluk.
    Yani şimdi ben o ojeyi yapmak için 3 oje harcadım mesela.

Ya da botu boyamak için kullandığım boyanın fiyatı üzerine biraz koysam yeni bot alabilirdim.

Ama bir yandan da çok pahalı olabilecek birşeyin muadillerini araştırırım bulurum.Örneğin perde yaptırmam gerektiğinde gidip de perdeciyi çağırıp ölçü aldırıp fiyat teklifi beklemem.Şişireceklerini bilirim.Giderim uygun fiyatlı kumaş alabileceğim yerlerden hallederim.
    (Duru'nun perdeleri nevresim kumaşından mesela.
    )

Mutfak alışverişimi yaparken de karşılaştırıp uygun fiyatlı alırım.

Onun dışında fazla birşey yapamıyorum açıkcası.Hele ki pazarlık ölsem yapamam.

geçen gün tutumlu oliim diye pazara gittim.
    pazarcılar beni salak ettiler,bir kazıkladılar, marketten daha pahalı bamya aldım pazardan

meğer ben market kadınıymışım

ne o öyle ya...
    2 tane domates istesen marketten alıyorsun yani
    pazarda illa kiloyla

yok anacım bana göre diil pazar mazar

minedafne yazdı:
    geçen gün tutumlu oliim diye pazara gittim.
    pazarcılar beni salak ettiler,bir kazıkladılar, marketten daha pahalı bamya aldım pazardan

meğer ben market kadınıymışım

ne o öyle ya...
    2 tane domates istesen marketten alıyorsun yani
    pazarda illa kiloyla

yok anacım bana göre diil pazar mazar
    Pazarlar eskiden ucuzmuş Mine.

Artık meyve sebze alışverişi için pazar marketten daha pahalı.

Fakat bir türlü pazar alışkanlığını bırakamayan ve taze sebze meyve almayı çok seven ben her hafta güzelce kazıklanıp geliyorum.

Üstelik bizim sitede kurulan pazar sadece pazar günleri ve rahatça gidebiliyoruz ama pazar günü kurulduğu için diğer pazarlara nazaran daha da pahalı herşey.

bizim sirkette yalniz yasayan genc bir cocuk "ben cok tutumluyum, aldigim bir kabagin yarisiyla peynirli kabak sefasi yaparim, ertesi gun diger yarisini haslar salataya katarim" demisti

sonra gay oldugunu acikladi bize.

niyeyse bu aklima geldi.

kadinlarin tutumlu olmasi güzel bir sey de erkeklerde genelde cimrilige kaciyor tutumluluk derken (amma genelleme yaptim yaaaa) ki gordugum yerde kaçarım. gittigimiz yemekte hesabi ortak bolursurken 2-3 lira az verip ben iskenderi yogurtsuz yemistim diyen arkadasimiz var ya :lough:

9. Re: dururcum forumunda demişya tutumluyum

Bu konu beni hiç alakadar etmiyo,çünkü kocam bana kısaca "para düşmanı" diyor

çok deniyorum ama yapamıyorum.bişeyi kafama koyduysam param da varsa hiç düşünmem direk alırım son param olsa bile,hiç demem bunu almayayım da bir çeyrek alayım

para beni rahatsız eder,maaş aldıysam akşam olsada şunu alsam bunu alsam derim

geçen ay kocam para verdi...herşey hesaplıydı,700 lira kalıyodu onu kenara koy dedi,iyi dedim ben ne yaptım o parayla bi çeyrek aldım gerisi ortada yok,ne yaptın diye sor bilmiyorum.
    benden bi cacık olmaz.ev alalım diye aklımızdan geçiyo ama birikmiş hiç yok,Engin ayakkabılarını peşinata verirsin diyo
    :lough:

10. Re: dururcum forumunda demişya tutumluyum

ülen google amcaya sorayim nasil tutumlu olunur diye dedim füsünun 6 yil evvel actigi forum cikti iyi mi :lough:

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=20805&forum=1

yalniz fusuncum 6 yilda hic mi ilerleme kaydetmez insan .. hatta daha bir müsrif oldun sen. bak bu eski foruma bak da biraz o aldigin tüm makyaj malzemelerini almasaydin simdiye bir ev sahibi olurdunun hesabini yap