1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

özel sağlık sigortanız var mı?

2. bebeği düşünmeye başladık bu aralar ama Duru hanım plansız geldiği için bayağı tuzlu olmuştu hastane masrafları.
    bu kez hazırlıksız yakalanmayalım istiyorum.
    sizlerden yararlanan olduysa:
    -hangi sigorta?
    -tüm harcamalar karşılanıyor mu?veya ne kadarı?
    -hamillelikten ne kadar önce yaptırmalı?

aramızda sigortacı varsa özelden de bilgi alabilirim.
    teşekkürler.

Re: özel sağlık sigortanız var mı?

Öykü ye hamile kalmadan önce uzun uzun araştırmıştım bir süre hatta niyetine bile girmiş ama anne olmayı hep ertelemiştim. o nedenle de karasız kalmıştım heee sonrasın da

Yaptırdım mı diye sor Hayır yaptırmadım...

Ama o zaman bana söylenen tüm masrafları karşıladıkları hatta özel oda özel bakıcı ayarladıklarıydı hatta eve bile..Talep edersen.

Ve yine hatırladığım kadarıyla en az hamile kalmadan bir yıl önce yaptırman gerekiyor aksi halde sigorta şirketleri de uyanmış kabul etmiyoruz diyorlar .

Hatta bana hamile olabilirmisiniz yada planınız var mı diye sormuştular.

Garanti Sigorta.
    Hamileliğin en az 10 ay sonra başlaması gerekiyor diye biliyorum şartlarda.
    Limitine bağlı olarak hepsi ya da bir kısmı karşılanıyor.
    Benimkinin büyük kısmını karşıladı.Bütün aylık muayenelerimi de ..

Benim var, Anadolu sigorta. Yüzde seksen gibi karşılıyor, ama paketini sen seçiyorsun. Değişik seçenekler var.

Bir sene içinde hamile kalırsan ödemiyorlar, yani bir sene önceden yaptırın derim

melisoli yazdı:
    Benim var, Anadolu sigorta. Yüzde seksen gibi karşılıyor, ama paketini sen seçiyorsun. Değişik seçenekler var.

Bir sene içinde hamile kalırsan ödemiyorlar, yani bir sene önceden yaptırın derim
    ben zaten ancak 1 sene sonra diye düşünüyorum.niyetine girdik ama bakalım.

Çalışırken vardı, şu sıra yok.

Anadolu sigorta bir sene prim ödemiş olma şartı arıyor.

Hamile kalmadan önce ilk poliçemi yaptırdım, 2000 yılından bu yana da sigortamız var. Tüm muayene ücretleri, tahlil, labaratuvar, doğum masrafları vs. dahil hepsinin % 80'ini ödediler. Bu arada aynı zamanda acenteyim de. İStersen bilgi verebilirim.

Hamileliğinin en azından 3 ay sonra başlaması gerekiyor ki, yenileme döneminde de poliçen yürürlüğe girsin.

Poliçe her zaman iyidir, doğum olsun ya da olmasın.

benim önerim koç allianz bence sende araştır.doğum masraflarının tümünü karşılıyor.ödeme planlarıda iyi.
    tek şartı hamileliğin sigorta yapılışından en az 6 ay sonra olması.1 seneydi önceden şimdi düşürmüşler.
    hoşçakal

benim var koc allianz ama malesef plansiz oldugu icin tuzlu olcak bize,olsun napalim,,eger 5 ay sonra hamile kalsaydim %80 ini oderdi..ama dusunmedigimiz icin hamilelik kapsamio..

Sigortaya merakli ve her turlu sigortaya sahip olan biri olaraktan cevapliyayim .

Ben Saglik sigortasinda ( ozellikle saglikta ) Yapi Kredi ve Koc Allianzdan sasma derim . Benim tercihim ozellikle yapi kredi ,cunku ,yatarak tedavilerde %100 karsiliyor ( koc allianzda ise secmeli bir secenek bu )

-Dogum teminatini kullanibilmen icin ,en az 1 yil oncesinden ," dogum teminati" olan sigorta policesine sahip olman gerekiyor .

-Hamilelik suresince ,hamilelikle ilgili kullanilan her hasar ( saglik faturasi ) ,dogumteminatindan duser .
    yapilan tahliller ,ilac ,ultrason ,muayene ucreti falan ( sadece dogumla ilgili olani ) dogum teminatindan duser .

-dogum teminati limitini mantikli secmen lazim ,yani tam dogum zamani geldiginde limitin bitmis yada cok az kalms olabilir .

-sigortayi yapacak kisiyle karsilikli tum detaylarin konusulmasi ,sigortacinin iyi niyetli ve senden yana olan birisi olmasi lehine olur ,tuyolari verebilir yani ..

-bide soyle dusun ,dogum teminatl policeler ,oldukca phali policelerdir ,yani neredeyse dogumun sigortasiz masrafi kadar tutar primi .mesela amerikan hastanesinde dogum yapicaksin , atiyorum 5 milyar ise dogum masrafi ,policede neredeyse o kadar tutucak ..buundan avantajin su olucak ;

dogum parasina + 1 yillik sigorta policem var diyceksin ..

umarim karisik anlatmamisimdir .

kafana takilan birsy olursa cevapliyabilirim .

not :yapi kredi sigortada diger sigortalarda olmayan bir ozellikte su ;( hepsini karsilastirmali arastirdim cunku ben )

- dogacak bebegin ,dogum masraflari yapi kredi sigorta tarafindan karsilanirsa eger ,o bebek " yapi kredi bebegi " oluyor . buda su demek ;

-allah korusun ,bebekte " dogustan gelen " bir rahatsizlik ,hastalik olursa ,o bebegin dogustan gelen hastaliginin masraflarini ,ypi kredi sigortali oldugu surece ,sigorta sirketi karsiliyor .

(normalde biliyorsundur ,sigorta policeleri 1 yillik bir sozlesmedir ,ve o yillar icerisinde gerceklesen masraflari odenir ,eger dogustan gelen bir rahatsizligi var ise kapsam disi tutulur .)