Ben öyle duydum, bu konuyu iyice bir araştırmak lazım. Yani şöyleymiş, bebek ters geldiyse tamam, ama keyfi ben sezeryan olucam diyemiyormuşsun.
Annemden duymuştum, bir komşusu ilk doğumunu sezeryan yapmasına rağmen, ikinciyi normal yaptırmışlar. Fakat bu dediğim devlet hastanesinde gerçekleşmiş.
Seda Sayan'ın programında da duymuştum, Seda Sayan bizzat söyledi, keyfi sezeryan kalktı, normal mecburi olmuş diye. Kesin sonucu ben de merak ediyorum

ikinci çocuğa karar verirsek normal doğuramam diye düşünüyorum. Kızıma hamileyken normal olsun diye direttim. 8. aya kadar her gün yürüdüm. Kendimi hazırladım.
8 gün önceden sancılarım başladı. Belki de yalancı sancıydı, bilemiyorum. Ama biz korkudan (Kuzenimin bebeği karnında ölmüştü, Seren Serengil'in gibi)hemen hastaneye koştuk gece 23:30 du.
Sabah hiç bir şeyim yokken ben normal istiyorum ya, hemen suni sancı yapıldı ve ben ölüyorum sandım, nefes alamadım. Bebeğime oksijen gitmeyeceği korkusuyla, bu arada ebelerde bebek doğumda zorlanacak demesinler mi, eşim benim bağırış çağırış ve ağlamalarıma dayanamayıp hemen sezeryana alınmamı istedi. Kendime geldiğimde öyle rahatlamıştım ki, bebeğimin ağlama sesiyle açtım gözlerimi. Doğum sancısı çok zor yaaa!!!
İnşallah sezeryan kalkmaz ve normal doğum yapmak zorunda olan herkeze Allah yardım etsin, bebeği ve anneyi korusun.
Anne olmak isteyen her kadına Allah bunu nasip etsin, normal ya da sezeryanla. Dünyanın en güzel olayı