1. Sayfa - Toplam 129 Sayfa var 1231151101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1284 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Yetişkinler için Kitap Tavsiyeleri

Zaman mefhumunu biraz yitirdim ne zaman konuştuğumuzu hatırlayamıyorum... Tek anımsayabildiğim Gökçe'nin yazdığı okuduğumuz kitapları yazalım konulu bir forum mesajıydı.

Bu konuda (Kültür/Sanat) forum alanı açılamayacağına göre (webmasterımızın söylediği kadarıyla) bu başlıklı bir konu açalım ve o konuda yazacaklarımızı bu başlık altında toplayalım..

Biz Gökçe ve son zamanlarda Gülsün ile kitap ismi ve yorumları paylaşıyoruz ve bunu genele yayabiliriz Gökçe'nin de yazdığı gibi....

Bir zamanlar alıştırma şeklinde ufak ufak paylaşımda bulunmuştuk.....bu daha geniş çaplı olsun.

Velhasıl kelam; hadi başlayalım....

2. Re: Kitap...

SONUNDA LARA DOĞDUĞUNDAN BERİ HİÇ OKUYAMADIĞIM KİTAPLARIMA GERİ DÖNDÜM . BİRAZ AĞIR İLERLİYORUM ÇÜNKÜ UYKUMDAN FERAGAT EDİP OKUDUĞUM İÇİN . BİR SENE SONRA İLK KİTABIM ' YALNIZ KADINLAR SOKAĞI ' .
    HADİ HADİ HERKES SÖYLESİN BAŞLAYALIM BEN NOT DEFTERİMDE YENİ BİR SAYFA AÇTIM NOT EDİP SIRASI İLE OKUYACAĞIM . ÇOK AÇIM ÇOKKKKKKKK KİTAP OKUMAM GELDİ

Re: Kitap...

[img align=left]http://212.33.1.100/CPSTEST/IMG/remzi_ITM_S_9752930490.JPG[/img]Çiğdemcim....Yalnız Kadınlar Sokağını daha dün bitirdim...Evli tüm kadıların okuması gerekiyor...

Şu an ilk işim Demet'in tavsiyuesi üzerine Tuna Kiremitçi Git Kendini Çok Sevdirmeden'i bulup okumak...

Aslı

en son okuduğum kitap çocuk ruh sağlığı )) ama onun öncesinde tavuk suyuna çorba serisini okuyordum şimdi yine kitap araştırıyorum okumak için bol bol yazın okuduklarınızı ama birazda içerikden bahsederseniz herkesin kitap zevki başka nede olsa ona göre eleme yaparız ama ben tavuk suyuna çorbayı şiddetle tavsiye ediyorum herkesin kendinden birşeyler bulacağından eminim sevgiler

5. Re: Kitap...

kitap yazıp bir boşluk bırakıp kitap ismini yazarsak konu kısmına taramak kolay da olabilir hı?

Kitap, AÜmit (Kukla), S.Kamuran (1kadın, 1erkek, 1 levrek iskeleti), Kara Plak, Uzak Dostlar, Korkmuyorum, Musa I,II

Şu anda Ahmet Ümit'in "Kukla"sını okuyorum....

Ondan önce Solmaz Kamuran "Bir Kadın, Bir Erkek, Bir Levrek İskeleti" isimli öykü kitabını okumuştum.

İlk iki öyküyü çok beğendim, sonuncusu idare eder....

Yeni kitaplar almam lazım, Kukla bitince açıkta kalacağım)

Ayrıca daha önce okuyup bitirdiğim ve tavsiye mahiyetindeki kitaplar;

Hanif Kureishi Kara Plak (olayların farklı bir açıdan anlatımıydı)
    Anita Bookner Uzak Dostlar (İngiltere'de geçiyor)
    Niccolo Ammaniti Korkmuyorum (1 solukta okudum, sonu hayal kırıklığı oldu)
    Zülfü Livaneli Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm (sonu başka türlü bitseydi keşke)

en taze aklıma gelenler bunlar...

Tarih kuşağı severlere Musa I,II tavsiye ederim.

7. Re: Kitap...

şimdi okuduğum kitap çocuklara yapılan zulümi şiddet, haksızlık, zorbalık ve taciz gibi konuları işleyen bir öykü kitabı. Meraklılara duyurulur.

Dacia Moraini - karanlık

bu kitabı bulmak biraz zor olabilir, çünki metronun şu ucuz kitapları varya o sepetlerden birini karıştırırken buldum, okumak isteyip , bulamayan olursa gönderirirm.

Kitap Dostoyevski - Öteki , Küçük Ağacın Eğitimi - Yazarını hatırlayamadım

En son okuduğum kitap bu , Dostoyevski sevenler için şiddetle tavsiye ederim.
    Petersburgdaki bir memurun , aynı şehre ve çalıştığı daireye kendisi ile aynı ismi taşıyan ve kendisine tıpatıp benzeyen birinin gelmesiyle karışan hayatını anlatıyor , tabi duygu , düşünce yoğunlukları cümlelerden taşıyor.
    Bu kitabı bitireli 15-20 gün oldu , henüz yenisine başlayamadım. Ama roman tarzında olduktan sonra her tür kitabı okumayı seviyorum. Psikolojik - duygusal tercihim.
    Benim de acilen yeni kitap almam lazım.

Bir de çocuklarla ilgili bir roman Küçük Ağacın Eğitimi , bu da benim çok hoşuma gitmişti , kızılderili küçük bir çocuğun anne ve babasını kaybettikten sonra nine ve dedesiyle yaşamını anlatıyor.
    Sizin önerilerinizi de okumaya çalışıcam.

Blog Girişleri
    13

Bedriye-Ayşenur Yazıcıoğlu
    Bir solukta okunan güzel bir kitap. Ayşenur Yazıcıoğlu babannesinin hayatını anlatıyor. Çok hoş imgelemeleri var. Yazı dili güzel.

Angela'nın Külleri-Frank Mccourt
    İrlanda'da geçiyor. Sefaleti anlatıyor. Filmi de var ama önermiyorum. Yarattığım kahramanlarımdan çok ayrı bir cast yapmışlar..Hayal kırıklığıydı..

Çapkın Melekler- Marian Keyes
    Çok güzel bir anlatımı var. Çikolata filminin İrlandalı yazarından. Esprili bir dil kullanılmış, okuyucuyu hemen içine çeken bir kitap.

Ustaca Sevmek-Ruiz Don Miguel
    Okuyunuz

İllüzyonların anımsanışı- Bartholomew
    Spritüel kitaplar okumaya başladığım dönemde ben de iz bırakan ve gelişimime katkısı olan kitaplardan biri..
    Spritüel kitaplara ilgili olan arkadaşlarıma başka kitaplar da önerebilirim. Evdeki kitaplarıma bakıp birkaç tane daha ekleyeceğim.

Aşağıdaki linkte kitap eleştirileri var.

Hepinize sevgiyle..

http://www.pandora.com.tr/turkce/elestiri.asp?yid=143

Blog Girişleri
    13

yorum

Tuna Kiremitçi- Git Kendini Çok Sevdirmeden

Hoş bir yazı dili.
    Severek okumuştum..