Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

KIZIM 1.5 YAŞINDA FAKAT YÜRÜMÜYOR.

ARKADAŞLAR KIZIM 19 AYLIK OLDU HALA YÜRÜYEMİYOR.15 AYLIKKEN SIRALAMAYA,16 AYLIKKEN EMEKLEMEYE BAŞLADI.ŞİMDİ BİRKAÇ ADIM ATIYOR HEMEN OTURUYOR.HİÇ BİR RAHATSIZLIĞI YOK.TÜM TETKİKLERİ YAPILDI.BURSADA Kİ EN İYİ ÇOCUK NÖROLOJİSİ PROF'UNA GÖTÜRDÜM.MR.EEG VE TÜM TETKİKLER YAPILDI.HERŞEY NORMAL! AMA BANA GÖRE YOLUNDA GİTMEYEN BİŞEYLER VAR.YAŞITLARINA GÖRE SOSYAL GELİŞİMİDE ZAYIF.HALUK YAVUZER'İN "ÇOCUĞUNUZUN İLK 6 YILI"KİTABINI OKUYORUM. KAZANAMADIĞI BİR SÜRÜ DAVRANIŞ VAR.ANAOKULU ÖĞRETMENİ OLDUĞUM İÇİN BİRŞEYLERİN TERS GİTTİĞİNİ SANIRIM DAHA ÇOK FARKEDEBİLİYORUM.KISACASI ÇOK ÜZÜLÜYORUM HERŞEY NORMALSE NEDEN BÖYLE? DİYORUM. ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

2. Re: KIZIM 1.5 YAŞINDA FAKAT YÜRÜMÜYOR.

BURSADA Kİ EN İYİ ÇOCUK NÖROLOJİSİ PROF'UNA GÖTÜRDÜM.MR.EEG VE TÜM TETKİKLER YAPILDI.HERŞEY NORMAL! .
    herseyi yapmissin zaten daha ne önerebiliriz ki

sabirrr diyeyim bari

Re: KIZIM 1.5 YAŞINDA FAKAT YÜRÜMÜYOR.

Bütün tetkikleri yaptırdığınız halde birşey çıkmadıysa boşuna üzülmeyin bence. Çocuklar böyle, birbirini tutmuyor. Kimi erken kimi geç. Yeter ki doktor bir problem görmemiş olsun.

kim bilir? bu da onun buyume fazi anlasilan.
    ben de ana okulu ogretmeniyim londra'da. dun benim calistigim oyun grubuna da bir cocuk geldi 2,5 yasinda ve yurumeye yeni baslamis.

bazisi 4 yasinda konusmaya basliyor bazisi 2 yasinda yuruyor, bazisi 10 aylik.

konu hakkinda cok bilmek adami paranoyak yapiyor, bosver ve sabret bence. konu komsu meslekdas anne baba...etrafa tika kulaklarini...herkesin her konuda soyleyecek oyle cok seyi var ki...herkes uzman kesiliveriyor boyle durumlarda.
    ama asil uzmanlari normal demis...
    sen bu gercege yogunlas ve bebisine hissettirme bu kaygilarini, cocukcagiz kendini yetersiz/basarisiz hissetmesin senin alyazi olarak verdigin panik mesajlarini okuyup.

ha bir de genetik bi durum da olabilir...buyuklere sorula

mesela benim kizim da ayni benim gibi gec dis cikardi. 11 aylikken cikti ilk disi.
    oysa benim annem bu genetik bilgiyi buyuklerinden alamadigi icin bir yasinda hala disim olmadigi icin bi ton d vitamini ignesi yaptirmis bana. simdi bazen boyumun 1.80 olmasini o ignelere baglar ama mesela bu da yanlis cunku oyle olsa benim cocuklarim her daim siniflarinin en uzunu olmazlardi. gec dis cikarma ve uzun boyluluk genibaskin bi sekilde onlara da gecmis.

genetik olayini sen bi arastir.

hatta ara sira siteye de yaz ki yasadiklarini baska anneler de senin gibi bosuna telaslanmasin

TEŞKRLER Bİ NEBZE OLSUN RAHTLADIM DERTLER PAYLAŞILDIKÇA AZALIYOR İYİ Kİ VARSINIZ ...
    bilmemgerek yazdı:
    kim bilir? bu da onun buyume fazi anlasilan.
    ben de ana okulu ogretmeniyim londra'da. dun benim calistigim oyun grubuna da bir cocuk geldi 2,5 yasinda ve yurumeye yeni baslamis.

bazisi 4 yasinda konusmaya basliyor bazisi 2 yasinda yuruyor, bazisi 10 aylik.

konu hakkinda cok bilmek adami paranoyak yapiyor, bosver ve sabret bence. konu komsu meslekdas anne baba...etrafa tika kulaklarini...herkesin her konuda soyleyecek oyle cok seyi var ki...herkes uzman kesiliveriyor boyle durumlarda.
    ama asil uzmanlari normal demis...
    sen bu gercege yogunlas ve bebisine hissettirme bu kaygilarini, cocukcagiz kendini yetersiz/basarisiz hissetmesin senin alyazi olarak verdigin panik mesajlarini okuyup.

ha bir de genetik bi durum da olabilir...buyuklere sorula

mesela benim kizim da ayni benim gibi gec dis cikardi. 11 aylikken cikti ilk disi.
    oysa benim annem bu genetik bilgiyi buyuklerinden alamadigi icin bir yasinda hala disim olmadigi icin bi ton d vitamini ignesi yaptirmis bana. simdi bazen boyumun 1.80 olmasini o ignelere baglar ama mesela bu da yanlis cunku oyle olsa benim cocuklarim her daim siniflarinin en uzunu olmazlardi. gec dis cikarma ve uzun boyluluk genibaskin bi sekilde onlara da gecmis.

genetik olayini sen bi arastir.

hatta ara sira siteye de yaz ki yasadiklarini baska anneler de senin gibi bosuna telaslanmasin

6. Re: KIZIM 1.5 YAŞINDA FAKAT YÜRÜMÜYOR.

bence de bosuna üzülme, benim kizimda geç gürüdü, 16 aylikti

Endise etmek icin cok erken degil mi?bazi cocuklar gec yurur bazisi gec konusur,ama bu normal gitmeyen biseyler oldugu anlamina gelmez..bir arkadasim var 4 yasinda konusmus,simdi o kadar hizli konusuyor ki ne dedigini bazen anlamiyorum.. Einstein da 4 yasinda konusmus ..