2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Toplam 16 sonuçtan 11 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası Ziyaretimiz...

Arkadaşlar işin ilginci çoğunun anne-babası ya da en azından biri var. Ama bakamayacakları için oraya bırakmışlar. Bende ordan dönüşte eşime Adil'e koruyucu aile olalım dedim. O da sıcak baktı aslında. Bayramda birlikte gitmeye çalışacağız. Ancak anası-babası olan çocuğa koruyucu aile olunabiliyor mu acaba? Bir de biz çocuğa- çocuk bize alışınca ailesi rahatsız eder mi acaba? Keşke birşeyler yapabilsek.

2. Re: GÖKÇE' YE

CANIMCIM GİDEMİYCEM GALİBA. BAN KİMSE EŞLİK ETMİYOR. ANNEM DAHİL! (BEN DAYANMAM DİYOR.) ARABA DA KULLANAMIYORUM, YALNIZ GİDEYİM... EŞİM İŞTE. SON UMUDUM KARDEŞİM, BUGÜN ONA TEKLİF EDECEĞİM, BAKALIM.

Re: Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası Ziyaretimiz...

Nurdancığım böyle güzel bir şey hep aklımda. Ama nedense bir türlü gitmek kısmet olmadı.. Ve inşallah yarın izin kullanabilirsem gitmeyi düşünüyorum... Umarım gidebilirim.. Ve huzur evlerini de dolaşmak istiyorum çok...
    Umarım bu sefer gidebilirim...
    Cümleten Bayramınız kutlu olsun arkadaşlar...

Re: Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası Ziyaretimiz...

Sağol Nurdan konuyu açtığın için.

Yuvaya giden arkadaşlar olarak dikkatimizi çeken şeyler;
    1- çok güzel ve temiz bir yerdi.
    2- Çocukların bolca kıyafeti vardı (ki bu normalde imkansızdır bilirsiniz)
    3-hepsinin ailesi vardı
    4- getirdiğiniz hiçbirşey ile ilgili bilgi alamıyorsunuz ne bir makbuz ne resmi bir yazı (mesela şirketime desem ki yardımda bulunalım resmi olarak mümkün değil)
    5-Orada bulunan öğretmenlerin hepsi stajyer ve orada asıl bakan kadınlar ise kapıdaki güvenlik görevlilerin eşleri
    6-öğretmenler okulda öğrendiklerini ne kadar uygulamaya çalışsalarda güvenlik görevlilerin eşleri engel oluyorlar
    7-koruyu aile konusunda sunay, ayşe ve ben konuştuğumuzda bunun ailesi olmayanların daha çok ihtiyacı olduğunu ve arada bir hafta sonu alsak çocukların psikolojileri bozulacağını düşündük
    8-mine ayşe nurdan sunay fulya ve bengi ile konuştuğumuz ise madem bu kadar büyük bir organizasyon yapıyoruz keşke kimsesi olmayanlara gitseydik onlar orda elleri koynunda beklerken biz haksızlık yapmış gibi de hissettik.

Beni de böyle bir organizasyona dahil ettiğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Sevgilerimle,

Ekleme

Benim orda dikkatimi çeken çocuklar ise Ferhat ve Cansel idi. Ferhat benimle hiç konuşmadı aa ayşe ile (ayşe_72) ile konuşmuş biraz. Cansel ise tanıştığımız andan itibaren kucağımdan inmedi ve Ferhat Cansel'i kucakladığımda acayip kinlendi.
    Eşim (mesajj) aynı anda iki çocuk sırtına alarak kilo vermeye çalıştı ama bir kerede olmayacağını mine ile anlatmaya çalıştık.

Eşimin ise bana söylediği çocuklardan biri ona "herkes bir çocukla ilgilenir sen sadece bana aitsin" demiş. Eşim "allak bullak oldum, çocuklar yuvada olma ve kendilerince birşeyleri şahsileştirme çabasına girmişler bile" dedi.

Ben sokakta gördüğüm çocuğa bile aşkla bakan bir kişi olarak çok fazla duygusal yıpranma yaşamadım. Çünkü oraya geldiğimde bana ailelerinin var olduğu söylendi. Birçoğumuz ise benimle birlikte öğrendi. Ben en büyük üzüntümü hayatında hiç görmediği ve belkide tamamen kaybetiği anne babalarının yerine koyacak insanları arayan çocukları düşünerek vakit geçirdim. 13 yaşında bir kız düşündüm. Orda biri ona sarkıntılık ediyor. Buradakilerin belirli aileleri var en azından. Ama eğer 13 yaşındaki kız kimsesizse kime kimi şikayet etsin bunu düşündüm. Bu oradaki çocukları sevmediğim ve üzülmediğim için değil haksızlık yapmışım gibi geldi.

Esra orada bize dönüp "bir sonraki bayrama kimsesiz çocuklara gidelim" dediğine büyük bir sevinç duydum.

Arkadaşlar umarım yanlış anlatmış olmam. Oradaki her çocuğu sevdim ve herşeye onlarında ihtiyaçları olduğunu biliyorum ve kesinlikle ilgi gösterilmesi şart. Fakat eğer ben teksem ve maddiyatım azsa ancak teke indirmem gerekiyorsa o tek sizce kim olmalı eğer maddi durumum iyiyse o zaman zaten ayrım yapmadan ikisinede yardım ederim ve aramızda böyle durumu çok iyi arkadaşlar varsa her iki durumdaki çocuklara da yardım etsin ama ben bir daha maddi durumum çok iyi olmadıkça kimsesiz çocuklar varken kimsesi olanlara gitmem.

Tek birşey hissediyorum.

Kimsesizlerin kimsesi olalım.

Sevgilerimle,

6. Re: Ekleme

Arkadaşlar, biz arife günü hala fitre vermemiş içimize sinecek birini de bulamamıştık. Eşim biraz! ağır kanlıdır, hatta ben hep öleceksem kesin seni beklerken öleceğim derim. Önemli ve hızlı karar alınması gereken durumlarda hele daha da vahimleşir durumumuz. Ben hızlı Arife günü saat 3 olduğunda bana e bizşimdi kime fitre vereceğiz dedi. bende çabuk çık dışarı dolaş ihtiyaçlı birini görür görmez ver, vermeden de gelme dedim. Bizim ki de gitmiş bizim gittiğimiz yuvaya fitre vermek istediğini söylemiş fitremizi vermiş makbuz da almış geldi. O Ordayken yiyecek-giyecek yardımı yapmak isteyenler olmuş telefonla arayan kabul etmemişler. Şu anda yiyecek ve giyecek stoğumuz yeterli demişler.

Sevgiler..