1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Taşınmayla ilgili yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar, taşınıyorum. İdil yüzünden tabiii, annemlere daha yakın bir ev tuttuk.Çok ani olduğu için ruhen çok hazırlıksız yakalandım.

Taşınmayla ilgili her türlü fikre açığım; hangi nakliye şirketi iyidir ?, temizliğini şirkete yaptırmak iyi midir?, nelere dikkat etmeliyim ? ve aklıma gelmeyen diğer püf noktaları...

Bu aralar iş yönünden çok yoğunum, bir de taşınma işi çıktı, kafam çok dolu, yardımlarınızı bekliyorum.

Re: Taşınmayla ilgili yardıma ihtiyacım var

Offf Züleyha ,kolay gelsin.Ne zordur iyi bilirim

http://www.nakliyefirmalari.com/

Şu siteye bir bak istersen .Sanırım yardımcı olacak bir şeyler çıkar.Ben en son Bursa'dan taşındığım için yardımcı olamayacağım. Firma Bursa firmasıydı çünkü.

Evi temizleme konusunda eğer kadının varsa yine o temizlesin.En azından ne istediğini bilir.Yok dersen bence yine etraftan kadın bulmaya çalış.Daha uygundur diye tahmin ediyorum.

Şimdiden güle güle otur.

Aynur tecrübeli bu konuda pzt.gelince soralım

4. Re: Taşınmayla ilgili yardıma ihtiyacım var

Merhaba Zuleyha

Istanbul`daki arkadasim tasindi ve Topcuoglu Nakliyat`a tasittirmis . Temizlik icin tanidigin bayani cagirirsan daha iyi olur bence.

Anjinsan yazdı:
    Offf Züleyha ,kolay gelsin.Ne zordur iyi bilirim

http://www.nakliyefirmalari.com/

Şu siteye bir bak istersen .Sanırım yardımcı olacak bir şeyler çıkar.Ben en son Bursa'dan taşındığım için yardımcı olamayacağım. Firma Bursa firmasıydı çünkü.

Evi temizleme konusunda eğer kadının varsa yine o temizlesin.En azından ne istediğini bilir.Yok dersen bence yine etraftan kadın bulmaya çalış.Daha uygundur diye tahmin ediyorum.

Şimdiden güle güle otur.

off ki ne offf

Bakalım aradım birkaç firma, seçeceğim birini.

canom yazdı:

Aynur tecrübeli bu konuda pzt.gelince soralım
    Tamam Zeynep'cim, sen benim yerime hortlatıverirsin forumumu, ben gündüz giremeyebilirim belki

7. Re: Taşınmayla ilgili yardıma ihtiyacım var

Kolay gelsin .Zor iştir valla.Bende iki çoçuklan yeni taşınanlardanım.Daha 40 günlüktüler tasındıgımızda Şirketden 3 kadın tutmuştum ama hiç iyi temizleyemediler.Sonra her zaman gelen kadın tekrar temizledi evi.Hani şirketten gelenler daha deneyimlidir filan diye tutmuştum ama yanılmışım.Gerçi benimki insaat pisligiydi.

Bence kadın tut.Kolay gelsin.

Kolay gelsin Züleyha'cım.

Ben bir kere taşındım ,onun üzerinden de 8 sene geçti

Temizliği kadın bulup ona yaptır.

Kargo şirketleri zaten bütün eşyaları kendileri topluyor.

Sen elletmek istmediğin eşyalarını önceden toplaya bilirsin

Allah kolaylık versin..

9. Senin için bunu buldum Züleyha...

Nakliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Ve taşınmaya karar verdiniz...

Evden eve nakliyat sirketinizi seçerken çok titiz davranmalisiniz...

Firmanin paketleme sistemi,paketleme yaparken kullandigi malzemeleri,kamyonlari,elemanlari inceleyiniz...

Firmanin önceden yapmis oldugu isler hakkinda bilgi alin...

Evden eve nakliyat sirketinizi seçerken,komsularinizin ve tanidiklarinizin firma hakkindaki uyarilarini dikkate alin...

Sehir içi tasinmalarda minumum 3 gün evvelden,sehirlerarasi tasinmalarda 1 hafta evvelden randevunuzu alin...

Binanizda asansör var ise tasinma günü bunun kulanilip kulanilmayacagi hakkinda nakliyat firmasina kesin ve dogru bilgi verin...

Tasinma sirketlerinde özelikle sehiriçi tasimacilikta iki türlü fiyat verilir.Birincisinde esyalari müsteri tamamiyla toplar (bardak çanak vitrin elbiseler biblo bilgisayar v.s) konumunuza göre bilgi verin...

Esyalarinizi tasiyacak arabanin kapali mi yoksa açik mi oldugunu kesinlikle,nakliyat firmaniza beyaz esyalari kurup kurmadigini kesinikle sorun...

Nakliyat sirketinize sayet eviniz ile kamyonun park edecegi yer arasinda normalden fazla mesafe var ise bunu muhakkak bildirin...

Tasinacaginiz günden bir gün evvel kamyonun yanasacağı yere muhakkak ya çöp varili veya kendi arabinizi park edin...

Tasima yapilirken esyalariniza zarar gelip gelmediginin kontrolünü yapin,dogal olarak tasima yapildiktan sonra hiçbir nakliye firmasi sorumluluk kabul etmez...

Esyalariniza herhangi bir zarar gelmisse bunu vereceginiz ücretten düsün...

Evinizin isyerinizin bulundugu sokagin veya caddenin nakliye araçlari için uygun olup olmadigini arastirin...

Bazi sokaklara büyük kamyonlarin girmesine izin verilmiyor.Bu gibi durumlarda esya sahibinin trafik sube müdürlügünden izin almasi gerekiyor.Ankara için Kizilay Ulus Sihiye Maltepe Çankaya gibi ana arteller...

Sayet isyerinizi tasiyorsaniz ve telefondan fiyat almak istiyorsaniz çelik kasa olup olmadigini muhakkak bildirin...

Gün boyunca mümkün oldugu kadar tasimacilarin basinda durmaya özen gösterin...

Esyalari siniflandirdiktan sonra paketlemeye özen gösterin...

Paketlerinizin ve kolilerinizin üstüne mutlaka tasimacilarin dikkat etmesi gereken hususlari yazin...

Kirilacak esya için "Kirilacak Esya", yeni evinizde
    kullanim önceligi olan esyalar için "En Son Yüklenecek" gibi...

Koli ve paketlerinizi hazirlarken,üzerlerine içlerinde ne oldugunu yazin.Böylelikle esyalarinizi yeni evinizde açarken,hangi kolide hangi esyanin oldugunu kolaylikla bilirsiniz...

Buzdolabi ve derin dondurucu kullaniyorsaniz içlerini en az 24 saat öncesinden bosaltin ve elektrik fisini prizden çekin...

Ve her seyden önemlisi size ve sizin artik bir parçaniz olan esyalarinizi tasitacaginiz firmayi çok özenle seçin...

Allah kolaylık versin