2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Re: füsun

rozen yazdı:
    füsun yazdı:
    ben 7 aylık olunca hazırlamıştım

kendin için ;

*önden düğmeli gecelik

*terlik,çorap

*bolca iç çamaşırı,ped

*havlu,tarak,diş fırçası,macun,sabun

bebek için ;

*hastane çıkış seti

*body

*battaniye

*biberon

*bebek bezi

*2 takım falan kıyafet

*ıslak mendil

*bebeğin popuşu için krem

şimdilik bunlar geldi aklıma geldikçe yazarım tekrar

Kaydettim füsuncum, teşekkürler.

Biberon niye? Bir de yeni doğum yapmış bir tanıdık hasta bezi al demişti ped yerine. Pedler yeterli oluyor mu?
    biberon sütün hemen gelmezse diye canım...

mesela benim yoktu sütüm bebeğimi biberonla beslemek zorunda kaldık...

aa bak aklıma geldi bir de mama tabi ki...

ped konusunda da haklısın yeterli olmaz,bende hasta bezi kullanmıştım,hem kendini daha rahat hissedersin...

bir de nevresim takımı götür mutlaka

Evet Füsun çok haklı ufak bir bebron ve çay kalığı koymuştuk bizde mamayı hastaneden vermişlerdi, sezeryan sonra hemen sütün gelmeyebilir, bebeğin beslnemesi için gerekli....

[quote]

rozen yazdı:

Biberon niye? Bir de yeni doğum yapmış bir tanıdık hasta bezi al demişti ped yerine. Pedler yeterli oluyor mu?
    Arkadaşım hasta bezi muhakkak olsun. Yataklar kirlenmesin diye istiyorlar. Bu konu ile ilgili birde anım var.
    Eşim oğlumu okuldan alıp arkadaşa bırakmak için gittiğinde hastaneden istediler ama onun dönmesi zaman aldı. Bu arada bende doğumhaneye alındım. Artık son anlar doğum gerçekleşecek bir hasta bakıcı girdi ve bu hastanın hasta bezi yok dedi. Birde ukala ukala hasta bezin gelmezse yatağa geçemezsin demezmi. Hasta bakıcı bay- bayan karışımı bişeydi.Sinirlerime hakim olamadım.
    Kadınmısın erkekmisin her neysen hastaneyede, yataklarınıza da sanada kötü söyletme beni çık derhal odadan diye bağırdım.
    Doktor hemen çıkardı şahsı.
    Sakin ol felan dediler.
    Hiç unutmuyorum, doğum yaparken beni böyle çileden çıkarmışlardı...

bende yedinci ayda hazırlamıştım artık hazırlaman iyi olur arkadaşlar herşeyi yazmışlar göğüs pedi unutma bence çok gerekli

Re: emine

[quote]
    ebircan yazdı:

rozen yazdı:

Arkadaşım hasta bezi muhakkak olsun. Yataklar kirlenmesin diye istiyorlar. Bu konu ile ilgili birde anım var.
    Eşim oğlumu okuldan alıp arkadaşa bırakmak için gittiğinde hastaneden istediler ama onun dönmesi zaman aldı. Bu arada bende doğumhaneye alındım. Artık son anlar doğum gerçekleşecek bir hasta bakıcı girdi ve bu hastanın hasta bezi yok dedi. Birde ukala ukala hasta bezin gelmezse yatağa geçemezsin demezmi. Hasta bakıcı bay- bayan karışımı bişeydi.Sinirlerime hakim olamadım.
    Kadınmısın erkekmisin her neysen hastaneyede, yataklarınıza da sanada kötü söyletme beni çık derhal odadan diye bağırdım.
    Doktor hemen çıkardı şahsı.
    Sakin ol felan dediler.
    Hiç unutmuyorum, doğum yaparken beni böyle çileden çıkarmışlardı...

Sinir bozucu bir durum. Çantaya ilk olarak hasta bezi koyacağım...

Re: doğum çantası ne zaman ve nasıl hazırlanır?

Ben hazır olsun diye 7. ayın başında hazırlamaya başladım yavaş yavaş... Aslında doğum yapacağın hastane belliyse onlarda bu tür listeler oluyor..
    Benim koyduklarım ve ihtiyaç hissettiklerim şunlardı:
    Gecelik, iç çamaşırı, sabahlık, terlik, çorap, bebek ve yetişkin için bez.. Bebek için kıyafet, battaniye, yelek,dışarı çıkarken kullanmak için şapka vs. .. İlk banyosu orada oluyor, havlu, bebek şampuanı, sabunu.. Emzirme sütyeni, sütün akmasını engelleyecek göğüs pedi.. Kendin için temizlik malzemeleri, diş fırçası, diş macunu.. Çıktığında giymek için eşofman tarzı rahat bir kıyafet..
    Aklımda kalanlar bunlar.. Ben bebek için patik koymayı unutmuşum, epey uğraştık..
    Hastanede aslında bunların çoğu vardı ama orada kullandıklarımı yazdım..

Re: elif

elifcakmak yazdı:
    Ben hazır olsun diye 7. ayın başında hazırlamaya başladım yavaş yavaş... Aslında doğum yapacağın hastane belliyse onlarda bu tür listeler oluyor..
    Benim koyduklarım ve ihtiyaç hissettiklerim şunlardı:
    Gecelik, iç çamaşırı, sabahlık, terlik, çorap, bebek ve yetişkin için bez.. Bebek için kıyafet, battaniye, yelek,dışarı çıkarken kullanmak için şapka vs. .. İlk banyosu orada oluyor, havlu, bebek şampuanı, sabunu.. Emzirme sütyeni, sütün akmasını engelleyecek göğüs pedi.. Kendin için temizlik malzemeleri, diş fırçası, diş macunu.. Çıktığında giymek için eşofman tarzı rahat bir kıyafet..
    Aklımda kalanlar bunlar.. Ben bebek için patik koymayı unutmuşum, epey uğraştık..
    Hastanede aslında bunların çoğu vardı ama orada kullandıklarımı yazdım..
    Banyo malzemelerine gerek olduğunu bilmiyordum. Onları da alalım o zaman...teşekkürler

Re: elif

Her hastane aynımıdır bilmem ama banyo malzemeleri hastanede vardı zaten, sadece hastaneden çıkarken giydirmiştik hastane çıkışı, orda olduğumuz müddetçe onların verdiği tulumu vs giymişti. bez, krem vs herşey hastanedendi.
    Gecelik sezeryan sonrası daha rahat oluyor. önden düğmeli rahat emzirebilmen için...
    Ayrıca kanaman çok olacağı için özel ped yine hastane tarafından verilmişti.
    hayırlı doğumlar dilerim.
    Nerde doğum yapacaksın?

9. Re: doğum çantası ne zaman ve nasıl hazırlanır?

Arkadaşlar çoğu şeyi yazmış. aklımda kalanlar,

Bebek için:
    içine giymek için alttan çıtçıtlı body, bebek tulumu,çorap,bere, bebek bezi, mama, biberon, emzik,kaşıklı biberon, pamuk,ana kucağı, pike,yelek

Anne için:
    gecelik, çamaşır,tarak,diş, fırçası ve macun, sabun havlu, makyaj malzemesi, elektrikli süt pompası, göğüs pedi, eşofman takımı,ıslak mendil, bardak

bebek bezini ve hasta bezi hastanedendi kullanmadık , mama , emzik, biberon kullanmadım süt pompası işe yaradı ve sütün gelmesine yardımcı oldu,Bbek tulumu ve beresini de hastane kendi tulumunu giydirmişti. Çıkarken kendi tulumumuzu kullandık

Re:imagine

imagine yazdı:
    Her hastane aynımıdır bilmem ama banyo malzemeleri hastanede vardı zaten, sadece hastaneden çıkarken giydirmiştik hastane çıkışı, orda olduğumuz müddetçe onların verdiği tulumu vs giymişti. bez, krem vs herşey hastanedendi.
    Gecelik sezeryan sonrası daha rahat oluyor. önden düğmeli rahat emzirebilmen için...
    Ayrıca kanaman çok olacağı için özel ped yine hastane tarafından verilmişti.
    hayırlı doğumlar dilerim.
    Nerde doğum yapacaksın?
    Teşekkür ederim. Özel bir hastanede olacak doğum, şimdilik normal doğum gibi görünüyor. Özel bir durum olmaz ise sezeryan tercih etmeyeceğim