2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
  1. cigdeme

slm cigdem benim oglum da iki aylik dogdugundan beri burnu tikali eger bununla ilgili birsey ogrenirsen lutfen banada yardimci olurmusun?

2. Vicks

Burnunun ucuna vick sürün Sterimar (deniz suyu tuzlu) sıkıp pompayla çekin mukolitik ekspektoran (şurup) alıp içirin hemen açılır

3. BURUN DAMLASI

Sevgili Arkadaşlar
    Bende bu konuyu paylaşmak istiyordum ne güzel tam zamanı gelmiş..
    Geçenlerde kulağımla ilgili bri sorun yaşadım acil hastaneye gittim en yakınına ( Bu arada malesef kulağımın zarı deliniş ve 3 ay uğultulu dolaşacağımı söyledi doktor )
    Epey yaşlı olan doktorum kulağımdaki sorun nedeniyle grip olmamamı bu yüzden de burun yollarımın açık olması gerektiğini vsss. söyledi bir sürü antibiyotik vitamin ve birde burun damlası yazdı ( Adını yazmıyorum hemen hemen herkesin kullandığı bir burun damlası O harfiyle başlayan )
    Tabi aldım tüm ilaçları ama kullanmadım ilaç kullanma özürlüyüm ya eşim hastalanınca burnu da çok tıkalı ona verdim kullansın diye neyse gribi geçmedi ama burnu rahatladı nefesi daha iyiydi doktora gittik grip için ve kullandığı damlayı gösterdi...
    Doktorumuz bize şöyle bir uyarıda bulundu kesinlikle bu damlaları kullanmayın çocuklarda asla tabiii ve büyüklerde de birçok tedavinin artık değiştiğini bunların yıllar önce bırakıldığını burun damlaların çok sağlıksız olduğunu o anlık rahatlattıklarını daha sonrası bu damlaların alışkanlık bile yapabildiğini anlattı ve damlayı attırdı bize...
    Şimdi gene aynı çelişkiler damlayı verende doktor hayır kullanma diyende başka doktor en doğrusunu bilen varsa ne alaa...
    Gelelim Çiğdemciğim senin problemine yaklaşık 10 gündür Ege de hasta ve burnu sürekli tıkanık bende okyonus suyu il açıyorum bazende kendi akıyor zaten çok fazla seçenk yok gibi ama tuzlu su olayını bende duydum her ne kadar denememiş olsamda...Umarım LAra biran önce rahat nefes almaya başlar. SEVGİLER

4. Re: BURUN TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR ?

Çidocum,

doktorun verdiği o sprey mutemelen bizim kullandığımız sprey ve birkez sıktığında açılmıyorsa hemen ikinci kez uygula.

geçmiş olsun laracığıma

5. Re: BURUN TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR ?

gecmis olsun. Diger arkadaslar gerekli seyleri yazmislar. Böyle durumlarda ek bilgi olarak bizim dr.da yatagin bas kismini hafifce yükseltmemizi istemisti. Yani yatagin bas kisminin altina bir adet yastik koymustuk. Daha kolay nefes almasi icin
    acil sifalar

Re: BURUN TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR ?

Merhaba Çiğdem,

Burun tıkanıklığı için spres kullanmakta fayda var bir çok arkadaşın dediği gibi ayrıca odanın nemli olmasıda önemli.

Elektrikli su ısıtıcıları varya onu dolduruyorum kapağınıda açıyorum, fokur fokur kaynarken çıkan buharla oda oldukca nemleniyor. Burun rahatlıyor. Arasıra bu işlemi tekrarla bakalım. Faydasını görebilecekmisiniz.

Sevgiler...

Selam gecmis olsun..Benim oglumunda burnu tikali birkac gundur...Ben serum fizyolojik yapiyorum...Birde kuveti bayagi kaynar suyla doldur icine ay adini hatirliyamadim yaaa hani o cok keskin kokmulu mentollu hafif seffaf gorunumlu kremler var yaa ondan at biraz oglunla birlikte kizinla birlikte orada bir 15 dakika otur ben bayagi faydasini goruyorum...Guzel bir banyoda burnunun akmasini sagliyor aklinda olsun...Cok optum...

çiğdem merhaba

benim kızımında burnu sık sık tıkanır bende serum fizyolojik kullanıyorum ama benim asıl fayda bulduğum şey kaynar suyun içine bir yemek kaşığı dolusu viks atıyorum kızım uyuduğu zaman bunu odasına koyuyorum buhardan dolayı hem oda nemleniyor hemde mentol kukusu ile rahat nefes alıyor aynı şeyi önce kendimde denedim grip olduğumda faydasını görünce kızımada uygulamaya başladım.
    geçmiş olsun

9. Re: BURUN TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR ?

Merhaba Çiğdem geçmiş olsun Lara nasıl oldu inşallah iyileşmiştir.Arkadaşlar yazmışlar benimde önereceklerimi tekrarlamıyorum. Sadece ılık bir banyonun iyi gelebileceğini düşünütorum. Geçen hafta Ömerin de burnu tıkanmıştı.Ben banyo yaptırdım şu anda iyi.Larayı öpüyorum canım...

Selam Çiğdem,

Güzel kızına çok geçmiş olsun. Biz de hasta olup burnu tıkanınca Oğul'a sıcak banyo yaptırıyoruz. Üşütmemesine dikkat ederek hatta biraz da banyoda oynamasına da izin veriyoruz, böylece burun iyice boşalıyor. Sonra sık sık sterimar ile temizleyince biraz daha kolay atlatıyorlar.

Bu arada buhar makinaları ile ilgili bir hatırlatma; sıcak değil soğuk buhar makinası kullanmanın daha yararlı olduğunu söylüyor artık doktorlar, özellikle (faranjit vb. gibi) hastalık durumlarında. Ben allerjim olduğu için zaten kullanıyordum. Oğulun hastalığında da işe yarıyor...

Tekrar geçmiş olsun...
    Sevgiler,
    Asuman