1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ZOR COCUK

ZOR COCUK

merhaba,

ben ozlem....kaan simdi 30 haftalik oldu.yani 7 aylik.7 aydir suren ve azalma gostermeyen bir sorunumuz var.kaan cok aglayan,uykusundan cigliklarla uyanan(1 kere bile sakin sekilde uyandigini gormedim)surekli kucak isteyen,kucaktan birakildigi takdirde aglamaya baslayan ,kendi basina uykuya dalamayan,gecede defalarca hatta saatte 3 kez uyanan bir bebek, bu konuda tecrubelerinizi,bilgilerinizi,dusuncelerinizi almak istiyorum.ben her yolu,aklima yatan,kaan'a iyi gelecegini dusundugum her seyi denedim fakat bir sonuc elde edemedim.aylik kontrollerimiz icin gittigimiz cocuk danisma burosununda destegiyle bu gune kadar bir cok yontem denedik.nelermi yaptik?oncelikle kaan'in bir rahatsizligi olmadigi (agri,gaz sancisi,v.s) konusunda emin olduk.ilk 3 ay'i bekledik,gaz sancisi olabilir diye.3 ay sonrada bir degisme olmayinca yatagina birakip kesik kesik aglatma yontemini denedik.kaan'in yaklasik 2-3 saate yakin agladigini gorduk.bu uzun suren aglamalar sonunda bir kac kez uykuya dalabildi ve uyuma suresi bir kac saati gecmedi.cunku huzursuz sekilde uykuya daldigini biliyorum.5 ay boyunca bu sekilde aglatma yontemini denedim.her gun ayni saatte ayni seyleri yaparak(sutunu icme,altini alma,oynama ve konusma gib yatagina biraktim.sonuc yine ayni,aglama krizleri ve kucaga alinma.kaan'in huzursuzlugunun sutumden olabilecegini dusundum,kaan emmeyi birakali 1 ay oldu,simdi mama iciyor ama yine ayni sorunlar bas gosteriyor.5 ayin sonrasinda kaan'a aglatmanin hicbir faydasi olmadigi gordum ve bu sacma yontemden gecte olsa vazgectim.2 aydir kucagimda hafif hafif sallayarak uyutuyorum.tabii bu arada yatagina her yatirmadan once acaba kendisi uyurmu diyede yatagina birakiyorum,hemen aglamaya basliyor ve tekrar kucagima aliyorum ve kucagima alir almaz gozlerini yumup uykuya daliyor.bazi geceler saatlerce uyanik kaliyor bazen agliyor hicbirsey yapmak istemiyor bazende oyunlar oynayarak vakit geciriyoruz daha sonra kendisi istedigi zaman uykuya daliyor.gozlerini ovusturmaya basladigi anda kucagima aliyorum ve salliyorum,yatagina koyup uykuma devam ediyorum.bu yaziyi yazdigim 1 saatlik zaman diliminde bile 2 kez uyandi!!!en son olarak cocuk burosundan gelen bir pedagog esliginde evde haftada 1 saat olmak uzere video cekimi yapildi.kaan'in bu sekilde zor bir bebek olmasina onlarda anlam veremiyorlar.adini koyamiyorlar.zor bir hamilelik,zor bir dogum,suni sanci,kasikla dogumun gerceklesmesi gibi etkenleri goz onunde bulunduruyorlar.dogumun zor gecmesi sonucunda stresli,huzursuz bebekler olabilecegini soylemekten ileri gidemiyorlar...gunler 7 aydir bu sekilde geciyor.cok arastirdim,bir cok yazi okudum,cok dusundum ama ben artik bir care bulamiyorum.uykusuz gecen gecelerde artik umrumda degil,sadece kaan'in guzel bir gece gecirip sabaha guler yuzuyle uyanmasini istiyorum.

fazla vaktim olmadigi icin cok ayrintiya giremedim,ama sorunumuz yuzeysel olarak boyle

fikirlerinizi,bilgilerinizi,tecrubelerinizi bekliyorum

ozy...

Re: ZOR COCUK

merhaba özlem öncelikle kolay gelsin anladığım kadarı ile sen elinden geleni hatta hollanda da olman sayesinde türkiyede alamayacağın desteği alarak fazlasını yapıyorsun benim 16 aylık kızım var ama böyle bir problemle yani bu kadar fazlasıyla karşılaşmadım umarım en kısa zamanda bunları atlatırsın

Merhaba Ozlem,
    Durumun cok zor gorunuyor..Sen anlasilan elinden geleni yapmissin...Bilemiyorum bunlari denedinmi?Oglunu gunduz uyutma ve disariya cikart birak gonlunce emeklesin yorulsun..Uyku vaktine yakin banyoyu hazirla icine rahatlatici aromaterapi yaglarindan,esanslarindan bulabilirsen bebek icin olanindan tabi koy..Ve yarim saat suda oynamasina musade et...Elleri ayaklari burusana kadar...Daha sonra rahatlatici bebek kremleri var onlarla kremle..Ince pamuklu birseyler giydir...Odasina gece lambasi ile hafif aydinlat...Sonra yatagina yatir ve kisik sesle artik uyku vaktinin geldigini ve ona ninni soyleyecegini soyle..Ustune hafif polar battaniye ort...Tabiki aglayacak,bagiracak..Ama butun gun bayagi bir enerji sarfettigi icin bir muddet sonra bithap dusecektir..O uyuyana kadar ninni soyleyip yatagini hafifce salla..Uyudugundan emin olmadikca odasindan cikma..Cikarken kapisini aralik birak isigini kapatma...Ben simdi bunu deniyorum...Geceleri her 15 dakikada bir kalkardi artik gece de uc yada 4 sefer kalkiyor..Umuyorum yakinda bu sayi iyice dusecek ve hic uyanmadan yatacak..Sabirli bir kisisin..Bunu da eger denemediysen sabirla dene..Her aksam ayni saatte gun icinde de ayni saatte ayni seyleri yaptir..Iyice yor onu...Her aksam 8'de banyo..8:30'da sIkI bir mama..vs.. diger anlattigim durumalr...Elimden gelen bu allah kolaylik versin canim...Umarim kisa zamanda sen ve bebisin gece uykulariniza kavusursunuz....

Merhaba Özlem
    mahitap benim aklımdan geçenleri yazmış ama benim aklıma bir şey daha geldi ben naza falan inanmazdım ama başıma gelince inandım durmadan ağlayan oğlum geceleri sıçrıyayak uyanırdı ve babam kızım bu nazar olmuş dedi bir kez okununca bunlar yarıya indi bemn nazar duası bilmem ama ilgilenirsen öğrenim özelime mesaj atarsın allah kolaylık versin inşallah düzelir

Özlemcim merhaba,
    Okurken inan çok üzüldüm bebişin için bizler gerçektende dayanabiliyoruz ama onlar bu huzursuzlukla fazlaca yıpranıyorlar.Sana yapabileceğim pek bir önerim yok ama Mahitap arkadaşımın anlattıklarını denemeni tavsiye edeceğim.
    Biz anneler sabırlı olmak zorundayız. Ama bütün bu sıkıntılarınızın 1 yaşından sonra geçebileceğine inanıyorum. Bazı bebeklerde 1 yaş milad olabiliyor.
    Kaan'ı ve seni sevgiyle kucaklıyorum.

6. BENDENSİN (Cola Turka gibi oldu:))) )

Kızım Doğa 8 ay ağladı hemde çığlık çığlığa 8 ayın sonlarına doğru biraz sakinleşti. Eve gelen misafirler ağlamasından korkardı Hatta şimdiki bakıcımız o ağladığı dönemde bi kere ziyarete gelmişti ben hayatımda böyle ağlayan bebek görmedim demişti. Dedesine gidince sakinleşirdi (dede hacı sürekli okurdu ondan galiba ) Katı besinlere geçince (mama 4 aydan sonra kesinlikle tok tutmuyor) çocuk daha sakinleşti ben gece mama verdim gündüz mutlaka sebze çorbası yoğurt meyve suyu verdim mama vermedim karnı aç olunca daha huysuz oluyorlar dediğim gibi mama tok tutmuyor. Gündüz iki kere uyutuyordum az az ki gece uyusun diye özellikle uyanık tutuyordum (mesela gezmeye götürüyordum) Şimdi 19 aylık ama benim ömrümden 19 yıl gitmiş gibi hissediyorum Allah yardımcın olsun.

7. Re: ZOR COCUK

Merhaba Özlem. Durumunuza inan ki çok üzüldüm heleki o tatlı oğluna. Benim 16 aylık bir oğlum var. Bu derece büyük sorunlar yaşamadık ama oda son 2-3 aydır geceleri kalktığında bir daha kendi yatağına yatmak istemiyor. Yanımıza geliyor yattıktan sonra yerine götürüyotum 1-2 saat sonra uyanıp tekrar yanımıza geliyor. Eğer ellemezsem sabaha kadar yanımda 1-2 kez uyanıp yatacak gibi gözüküyor ama bunu da ben istemiyorum çünkü sabah erkenden kalkıp işe gitmek için hazırlanmam gerekiyor. O yanımda olunca saat çaldıramıyorum çalsa uyanacak çalmayınca ben kalkamıyorum uyuyakalıyorum valla say say bitmez işte. Sen eğer çalışmıyorsan yanında yatırmayı denedin mi? Biliyorum pek sağlıklı bir çözüm değil ama sizde artık durum sınırları aşmış gözüküyor. Birde aklıma sakinleştirici bebek çayları geliyor(rezene, papatya gibi) onları denedinizmi. Umarım kısa sürede kaan bebeğimiz mışıl mışıl uyurda ikinizde rahatlarsınız.

Sevgiler.
    Nes...

Çok zor bir bebek gerçekten.....

Allah yardım etsin... Sabır versin... Güç versin...

Birde yattığı zaman hani bebek müzikleri vardırya, insanı rahatlatan müzikler... Bebeğin yattığı zaman o müziği açsan... Belki dikkatini çeker, sakinleştirir çocuğunu...

Keşke yardımcı olabilseydim. Ama bu durumda ne yapılır bilemiyorum.

Hande 3 ay olana kadar saat 6 dedimmi bir ağlama krizine girerdi. Sanki canı yanıyormuşcasına. Ama hergün bu saatte yarım saat abartısız mosmor olana kadar ağlardı. Yatağa yatırdığım anda çığlık çığlığa uyanırdı. Kucağımda uyurdu çok zaman. Doktoruna sorduğumuzda bazı çocuklarda 3 aya kadar kolik denen bişey varmış o olurmuş. Ve 3. aydan sonra bu ağlamaları kesilirmiş. Buraya yazdım bunu belki bir bağlantı falan kurulabilir diye düşündüm.

Sevgiler..

9. ZOR ÇOCUK

belki de sizin durumunuzu en iyi anlayanlardanım.benim oğlum tam 2 yaşında.doğduğundan beri anlattığınız şekilde yaşıyoruz ben çok zor ve stresli bir hamilelik geçirdim.emirhan 6 aylıkken laktoz alerjisi olduğu ortaya çıktı.özel mama kullanmaya başladık.hala doğru düzgün süt içemiyor.süt için alınan önlemler durumu biraz düzeltti.yani saatte 2 defa değil de 1 defa kalkmaya başladı 1 yıl boyunca 3-4 saat uykuyla işe geldim.eşim bir keresinde arabasıyla kaza bile yapıyordu.artık çalışamayacak duruma geldiğim için inadı bıraktım 3 aydır emirhanla beraber yatıyoruz.sizin yazdığınız ve yazmadığınız herşeyi denedim.moral bozmak gibi olmasın ama işe yaramadı.yanımda yatması hariç.kendilerini güvende hissediyorlar sanırım.önünüzde daha çok zor zamanlar olacak allah kolaylık versin.çünkü şu an bizim sorunlarımız daha da büyüdü hatta haftaya bir pedagogla randevum var.belki de sizinki yürüyünce daha bir farklı olur.hem o zaman elinden tutup gezdirebiliyorsunuz ve gün içinde daha çok yoruluyor.anne olmak ne kadar zor değil mi???

merhaba Özlem,

öncelikle yazini okuyunca icim oldukca burkuldu; anneligin zorluklarini tam hisettigin ve bebegine yardim etmek icin bütün gücünle savastigin icin tebrik etmek isterim...
    insan bazen bulacagi bir fikir, anlayis umuduyla herseyi deneyebiliyor.

bende sana yardimci olamayacagim... bu konuyla ilgili kendi tecrübem yok, sadece bugüne dek bulundugum alman forumlarindan okuduklarim ve tv de izlediklerim var.!

senide zaten oldukca bilgili ve arastirmaci buldugum icin sana link tavsiyesi ne kadar dogru olabilir ki?

gercekten böyle elim kolum bagli; bilgisiz olmak sana yardim edememek beni üzdü...
    en kisa zamanda aradigin bilgiye ulasmani diliyorum; belkide minik Kaan kendi degismeye karar verir ne dersin ?

nazar konusu beni asar, bilemiyorum bir bebege her gün nazarlandigi icin dua okunur mu ? yada bu sadece seni mi rahatlatir, bir seyler yapmis olmak ugruna.!

bu arada sitenizi gezdim, ne tatli su Kaan annesi, insan neredeyse bu mu aglayan bebek diyecek kadar cok seker ve sevimli.

sevgiler...................