1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Çocuklarınız Kendi Kıyafetlerini Kendileri Giyinmeye Ne Zaman Başladı ?

Kızım 4,5 yaşında ve bu sene anasınıfına gidiyor (seneye de gidecek) 4 yaşına kadar anneannesi baktığından sabah evden alır çıkar rahatça anneannesine bırakırdım...

Ancak okula başladı ve bizim her sabah ikimiz arasında yaşanan kavgalarda başladı...yüzünü yıka, dişini fırçala önlüğünü giydir inanın hepsi ayrı bir sıkıntı oluyor keyfi yerinde ise kolaylıkla hallediyorum ama kızım çok vurdumduymaz birşeyi abartısız 5-6 defa söylerim ancak yapar yada ancak yapmam için yanıma gelir...

Dün kızıma " Artık kendi kıyafetlerini kendin giymelisin, bana yardımcı olmak zorundasın, hafta sonu kilotlu çorap giyinme çalışması yapacağız "dedim önce bana burun kıvırdı ama bu sabah biraz istekli gibi gördüm..

Sorum şu acaba kendi kıyafetlerini kendisinin giymesi gerektiğini öğretmekte geç mi kaldım...

sizin çocuklarınızda durumlar nasıl kendileri giyinebiliyorlar mı acaba

Re: Çocuklarınız Kendi Kıyafetlerini Kendileri Giyinmeye Ne Zaman Başladı ?

aslında kız çocukları kendi kıyafetlerini giyme konusunda erkek çocuklarından hep bir adım öndedir. etrafımdan edindiğim tecrübelerden yola çıkarak bunu söylüyorum.

benim oğlum henüz bu sene kendi giyinmeye başladı. ufak tefek hatalar oluyor tabii ama çabası takdire değer doğrusu. benim şikayetim de üzerinden ççıkartıklarını oraya buraya sıpırtıp atması henüz buna çare bulamadım...

kızım 2 yaşında bıraksam giyecek gibi yani pantolonunu çorabını kendisi giyiyor.

ilkokula başladğı sene (aynı zamanda kardeşi oldu) kendni giyinip soyunmaya başladı.
    artık banyosunu da kendisi yapıyor ama giyeceği çamaşırları ben koyuyorum.

[quote]
    Kızım_Aleynam yazdı:

Ancak okula başladı ve bizim her sabah ikimiz arasında yaşanan kavgalarda başladı...yüzünü yıka, dişini fırçala önlüğünü giydir inanın hepsi ayrı bir sıkıntı oluyor keyfi yerinde ise kolaylıkla hallediyorum ama kızım çok vurdumduymaz birşeyi abartısız 5-6 defa söylerim ancak yapar yada ancak yapmam için yanıma gelir...

Bu bölüm aynen bizde de yaşanıyor. Yuvaya giderken, daha dikkatli ve özenliydi. Şimdi herşeyi sürekli tekrarlamamız gerekiyor. Aslında yapıyor da, çok ağırkanlı, okula yetişebilmek için sürekli uyarıyoruz.

Gülaycım seneye daha rahat giyinir merak etme. Ali Berk bu yıl giyiniyor kendi.

İstediği zaman odasına girer giyinir çıkar günde abartısız en az 4 tane kıyafet değiştirir.
    Sadece çoraplarını giyemiyor ama çok güzel çıkarıyor çoraplarını

Hanımefendi kıyafet değiştirme işlemini yaptığında genelde üzerinde askılı bluz etek ya da elbise tercih ediyor. En sevdiği şey etek ve elbise ben de habire pantolon giydirmeye çalışıyorum.
    Sabahları ne giyindiğinin farkında olmuyor çünki cem dila uyurkenüstünü giydiriyor. Arabad da uyuyor sabah gözünü okulun kapısında açıyor. Bazen jest yapıp elbise giydiriyorum arabadan inerken gözüne takılıyor annem teşekkür ederim elbise için düyor.

evet istediği zaman odasına girer kapısını kapatır her türlü kıyafeti giyer çıkarır.ama bi yere çıkacaksak kendisi giymek istemez anne sen giydir.bir süre cebelleşiriz.bu konuya bende takmış durumdayıuım.sude 2002 doğumlu.şimdiye kadar kendi başına yemek yediini görmedim hala biz yediriyoruz.kendi başın atuvaleyede gitmiyor.inatlaşıyor resmen.ne yapacağım bende bilmiyorum. bak diyorum yakında anaokuluna gideceksin olmaz böyle.gitmem oolur biter diyor

sudeda yazdı:
    evet istediği zaman odasına girer kapısını kapatır her türlü kıyafeti giyer çıkarır.ama bi yere çıkacaksak kendisi giymek istemez anne sen giydir.bir süre cebelleşiriz.bu konuya bende takmış durumdayıuım.sude 2002 doğumlu.şimdiye kadar kendi başına yemek yediini görmedim hala biz yediriyoruz.kendi başın atuvaleyede gitmiyor.inatlaşıyor resmen.ne yapacağım bende bilmiyorum. bak diyorum yakında anaokuluna gideceksin olmaz böyle.gitmem oolur biter diyor
    Tuvalet konusundada sıkıntılarımız yok değil aslında, kendi başına tuvalete gider gitmeye ancak klozete oturur oturmaz Anneeeeeee diye bağırmaya başlar giderim yanına cevabı Bitti olur, yıka kurula ve giydir...

Ama Allaha şükür yemek konusunda sıkıntımız yok kendisi yer asla ye ye diye sıkıştırmam ,,,,

sahende yazdı:
    İstediği zaman odasına girer giyinir çıkar günde abartısız en az 4 tane kıyafet değiştirir.
    Sadece çoraplarını giyemiyor ama çok güzel çıkarıyor çoraplarını

Hanımefendi kıyafet değiştirme işlemini yaptığında genelde üzerinde askılı bluz etek ya da elbise tercih ediyor. En sevdiği şey etek ve elbise ben de habire pantolon giydirmeye çalışıyorum.
    Sabahları ne giyindiğinin farkında olmuyor çünki cem dila uyurkenüstünü giydiriyor. Arabad da uyuyor sabah gözünü okulun kapısında açıyor. Bazen jest yapıp elbise giydiriyorum arabadan inerken gözüne takılıyor annem teşekkür ederim elbise için düyor.
    Sahende benim kızımda etek hastası...çok seviyor eteği hani giyinmeye giyinmiyor ama birde tercih konusunda da sorun yaşıyoruz, pantolon giyinmek istemez giyindiği eteğe çorabı bluzu uyumlu olacak yoksa taşa tutuyo alim allah...

Yazılanlardan anladığım kadarı ile tek değilim, ne bileyim bazen yakın çevremdeki arkadaşların çocukları ile karşılaştırıyorum ben mi acaba kızımı bu denli rahata alıştırdım diye kendimi eleştirmeden de edemiyordum...

bir an önce kendi kendine giyinmeye başlasa çok sevinicem ben,
    ben giydirmeye çalışırken onun peşinden koşmaya yoruldum, o cıbıl cıbıl kaçmaktan yorulmadı daha,